Week krant .ni Veere viert Marinejaar i r voor de <1 prijs van I Lezing over De Schelde 4 -\8, Zeeuwse Bibliotheek Veere viert 525 jaar zeemacht mee Januari 2013 Zeeuwse Politietop zit nu in ver weg in Tilburg n 50 1|P amadore.nl/HighTea m Krantenhoek Woensdag 9 -?J\ KLIK EN WIN U ACTIE Win een driedaagse skivakantie in Winterberg Qwestor gaat van start Stuur uw nieuws, bericht of vraag naar de redactie! Het weer van de komende week ziet u op onze site! PIETS WEERBERICHT Dit jaar staat voor de marine in het teken van 525 jaar georganiseerde Zeemacht in Nederland. Samen met belangrijke vestigingsplaat sen herdenkt het maritieme krijgsmachtdeel haar geschie denis en benadrukt daarbij de hechte en duurzame band met de Nederlandse samenleving. Het startsein is gisteren (8 januari) gegeven met het ceremonieel hijsen van de Nederlandse konink- rijksvlag in een groot aantal steden, waaronder Veere. Redactie Veere Ook wappert de vlag van het ju bileumjaar sinds gisteren in de havenstad. De burgemeester nam het hijsen van de vag voor zijn rekening. Een delegatie van de Koninklijke Marine was er in Veere getuige van. Het hij sen van de vlag benadrukt sym bolisch dat de krijgsmacht ten dienste staat van de Nederlandse samenleving. Als oudste Ne derlandse krijgsmachtdeel, doet de marine dit al 525 jaar. De verbondenheid van de marihe met de samenle ving komt nadrukkelijk naar voren in havensteden en le gerplaatsen waar de marine nu aanwezig is of vroeger een belangrijke rol vervulde. Zo ook bij Veere. Bakermat zeemacht Veere was de eerste Admi raliteit van Nederland en vanaf 1487 al de belangrijk ste vlootbasis van de Neder landen. Als zetel van de ad miraliteit en als belangrijkste oorlogshaven van de Noor delijke Nederlanden aan het einde van de vijftiende eeuw, kan Veere met recht aan spraak maken op de titel 'ba kermat van de Nederlandse zeemacht'. In het weekend van 31 mei t/m 2 juni staat Veere stil bij de eeuwenoude band. De marine woont dit evenement bij met demon straties en presentaties. Middelburg Op uitnodiging van de Heem kundige Kring Walcheren geeft Ron Van Maanen, medewer ker van het Archief van Vlis- singen, op woensdag 23 januari een lezing over de scheepswerf De Schelde. Scheepsbouw is bijna synoniem met Vlissin- gen. Stad en werf hebben een haat-liefde verhouding met el kaar. De toenemende expansie van de werf had immers grote gevolgen voor de inrichting van de stad. Gebouwen als het 18e eeuwse Arsenaal en de schit terende patriciërswoning het Van Dishoeckhuis moesten wijken voor fabrieken die op hun beurt weer verdwenen zijn. De Vlissingse bevolking leefde dag en nacht met de werf. Opeenvolgende gene raties vonden er werk. Het archief beheert de documen ten, foto's en tekeningen. De lezing is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en begint om 20.00 ifur. De toegang is gratis. Een luxe High Tea op de mooiste locaties van Zeeland! ■-j 'S r Drie leden van de rampenploeg van de Middelburgse reddingsbrigade zijn zondag ingezet voor een poes in nood. De eigenaar had alarm geslagen omdat het dier terecht was gekomen in het stelsel van de voormalige sluis bij de getijden- molen. De poes schrok zo erg van de redders dat ze wegschoot en niet meer gevonden werd. FOTO. van DIXHOORNBRIGADE De Faam Jaargang 114 Nummer 2 Oplage 54.435 Kllk&WInJ www.deweekkrant.nl/actie Vlissingen Burgemeester René Roep heeft afgelopen maandag (7 januari), tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stadhuis in Vlissingen, de Frans Naereboutprijs 2012 uitgereikt aan L. Minderhoud. Hij is voorgedragen door de Pastoraatsgroep van de H. Ma- riaparochie Walcheren. Minderhoud werkt al jaren lang voor een groot publiek op een breed veld, de Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken (DISK), Walchers Platform voor de Minima (WPM), In- en Uit loophuis, kerstpakkettenactie, diaconale contacten en binnen de parochie) in een sector van de samenleving waar veel pro blemen zijn. Ook is er sprake van overstij gende contacten met andere organisaties. Frans Naereboutprijs Met de Frans Naereboutprijs zet de gemeente Vlissingen jaarlijks een vrijwilliger in het zonnetje die gedurende langere tijd op een aansprekende wijze actief is geweest binnen de Vlissingse samenleving en zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de leefbaarheid in de straat, buurt, wijk of in de gehele gemeente. Dat kan zijn door een jaren lange inzet, door het geven van een vernieuwende impuls aan het vrijwilligerswerk of door het werken met een moeilijke doelgroep. Geldbedrag De prijs bestaat uit 3.000 euro aan te wenden voor een door de prijswinnaar aan te geven doel. Dit moet wel liggen in de sfeer van het vrijwilligerswerk. L. Minderhoud zelf ontvangt een oorkonde en een persoonlijk aandenken. wiuw.vlissingen.nl Carrie Frederiks Om efficiënter te werken en de politie meer als eenheid te laten fungeren is de poli tie sinds 1 januari opnieuw ingedeeld. De regionale korpsen zijn verdwenen en er is één nationale politie ge komen. Die nieuwe indeling heeft grote gevolgen voor Zeeland. Voor het eerst in de geschiedenis valt de po litieorganisatie niet samen met de provinciegrens. De korpsen Midden- en West- Brabant en Zeeland zijn versmolten tot één regionale eenheid. Het hoofdkantoor staat in Tilburg. De Tilburgse burgemeester Noordanus is 'regioburgemeester' en staat daarmee aan het hoofd van de politie Zeeland/West-Brabant. Daar zijn dus ook de staffunc ties uit Middelburg onderge bracht. De centrale meldkamer komt in Bergen op Zoom. De reorganisatie moet ertoe leiden dat de administratieve lasten druk bij de politie afneemt en leidinggevenden zich meer gaan bezighouden met het aansturen en ondersteunen van het da gelijkse politiewerk. Hier voor moeten zij wel aanzien lijk meer reizen of dit doen van grote afstand. Volgens de politie zelf draagt de in richting van één nationale politie bij aan het veiliger maken van Nederland en biedt meer ruimte aan de professionaliteit van de po litie en haar medewerkers. Eén korps leidt naar eigen zeggen tot betere politiepres- taties en meer vertrouwen van de burgers. Middelburg De start van Qwestor was gisteren (8 januari) in Ho tel Van der Valk in Middel burg. Marcel van Herpen verzorgde een interactieve presentatie voor personeel en genodigden die betrok ken zijn bij het onderwijs veld in heel Zeeland. "Wij zijn en blijven het anker in Zeeland: experts in gedrag en scholing en staan garant voor betrokkenheid, exper tise, veelzijdigheid, betrouw baarheid en oprechtheid", vertelt directeur Linda Jans sen van Qwestor (voorheen Korczakschool Dienst Am bulante Begeleiding). Qwestor speelt in op vragen en eisen van het Passend Onderwijs, zet zich actief in voor leerlingen met gedrags- en of psychiatrische proble matiek in het onderwijs in Zeeland. Qwestor speelt in op de mogelijkheden en be perkingen van de individuele leerling, vanuit een persoon lijke benadering. Samen met school, leerling en ouders zorgt Qwestor voor een aan pak passend bij de school en leerling. Daarnaast biedt Qwestor een breed scho lingsaanbod om de kennis en handelingsbekwaamheid van leerkrachten en docen ten uit te breiden. www.qwestor.nl i red.faam@whm.wegener.nl www.de-faam.nl Mém Heeft u nieuws, organiseert u iets op Walcheren, opent u een winkel of bedrijf of gaat u het verbouwen. Stuur altijd een e-mail naar onze redactie wl

de Faam | 2013 | | pagina 1