r J I www.middelburg.nl r Sport Spel Winterfestijn in kerstvakantie Vlissingen en Middelburg werken toe naar één ICT-afdeling Vlaggen voor Koninklijke Marine Buurtbemiddeling Middelburg heeft keurmerk Deze week nog schaatsen op de ijsbaan Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 januari 2013 De Faam pagina 8 Middelburg in Beweging organi seert op dinsdag 3 januari een Sport- en Spel Winterfestijn in sporthal de Kruitmolen. ledereen tussen de 4 en 14 jaar is van harte welkom! Het Sport- en Spel Winterfestijn start om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Entreekosten zijn 2,50 per deel nemer. Voor kinderen jonger dan 7 jaar is volwassen begeleiding verplicht. Middelburgse jongeren kunnen deze dag bowlen, tokkelen, abseilen, kratten stapelen, een breakdance workshop volgen en nog veel meer! Voor de jong ste kinderen zijn er ook leuke dingen te beleven in de bouw- en knutselhoek! Deze dag zullen verschillende Middel burgse sportverenigingen aanwezig zijn, waaronder MTV'69 en Taekwondo vereniging Middelburg. Onder leiding van onze sportambassadeur Jeffrey Telussa kunnen deelnemers kennisma ken met de turnsport. Het Sport- en Spel Winterfestijn is één van de twee sportactiviteiten die Middelburg in Beweging in de kerstva kantie organiseert. Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl. Mocht u nog vragen hebben kunt u contact opnemen met: Esther Otters- "berg, stagiaire Middelburg in Beweging, tel. 0118-675797 of e.ottersberg@middelburg.nl. Patrick de Guchteneire, coördinator Sport en Bewegen, tel. 06- 46406496,0118-675797 of p.de.guchteneire@middelburg.nl De gemeenten Vlissingen en Middelburg gaan hun ICT afde lingen onderbrengen in één or ganisatie op de Kenniswerf in Vlissingen. Dit is de uitkomst van de gesprekken en onder zoeken die volgden na de on dertekening van de intentieovereenkomst hiertoe tussen Vlissingen, Schouwen- Duiveland en Middelburg in maart 2011. Schouwen-Duiveland heeft aan de hand van de uitkomsten besloten dat de samenwerking met de twee Walcherse gemeenten op ICT-ge- bied vooralsnog voor hen geen meerwaarde oplevert. Vlissingen en Middelburg gaan daarom nu samen verder. Het vestigen van de nieuwe ICT-or- ganisatie op de Kenniswerf in Vlis singen biedt kansen om samen werking te zoeken met meer part ners en bovendien is het een wel kome uitbreiding in de ontwikkeling van de Kenniswerf. Ontwikkelingen De ontwikkelingen bij gemeenten op ICT gebied staan niet stil. Alle gemeenten in Nederland nemen deel aan het landelijk overheidspro gramma Andere Overheid. De digi tale dienstverlening wordt zo bij alle gemeenten op een hoger plan getild. Dit vraagt investeringen in tijd en in de digitale infrastructuur. Het onderzoek tussen de drie ge meenten heeft uitgewezen dat Schouwen-Duiveland al een stukje verder is in de ontwikkeling van die infrastructuur dan beide andere ge meenten. Om die reden heeft de samenwerking voor hen nu niet di rect een meerwaarde. Overige samenwerking Het besluit van Schouwen-Duive land om op het gebied van ICT niet te gaan samenwerken met Vlissingen en Middelburg heeft geen invloed op andere samen- werkingstrajecten die er zijn of nog onderzocht worden. Steeds wordt gekeken naar meerwaarde van samenwerking en op ieder dossier wordt een zorgvuldige af weging gemaakt. Op 8 januari 2013 viert de Koninklijke Marine haar 525 jarig bestaan. Landelijke bekendheid hieraan wordt gegeven door het hijsen van de Ne derlandse vlag op de Dam in Amsterdam om 9.00 uur. Het is de bedoe ling dat op hetzelfde tijdstip in alle admiraliteitssteden (steden waarin de Koninklijke Marine een thuisbasis heeft gehad) ditzelfde gebeurt. Middel burg is ook een admiraliteitsstad. In Middelburg wordt om 9.00 uur de Nederlandse vlag gehesen op het Abdijplein. Om de band van onze stad met de Koninklijke Marine te benadrukken zal deze dag daarnaast ook de speciale jubileumvlag uitgestoken worden op de Lange Jan. Hiertoe heeft het college van burgemeester en wethou ders onlangs besloten. Het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV) heeft na toetsing van de kwaliteitscriteria aan Buurtbemiddeling Middelburg het landelijke keurmerk toegekend. Buurtbemiddeling Middelburg heeft daarmee bewezen aan alle kwaliteits criteria te voldoen die bij een bemiddelingsproces horen, van aanmel ding, intakes, bemiddelingsgesprekken tot nazorg. Het keurmerk staat borg voor deskundige en professionele begeleiding en opleiding van de vrijwillige bemiddelaars. Buurtbemiddeling is als dienstverlener blij met deze erkenning. Zij streeft er sinds haar start,in september 2006 naar om haar kwaliteit en deskundigheid voortdurend te verbeteren en waar nodig aan te pas sen aan de huidige veranderende samenleving. Buurtbemiddeling heeft als doel om bij burenconflicten op vrijwillige basis partijen (weer) met elkaar in gesprek te brengen en samen te kijken naar mogelijke oplossingen waar beide partijen zich in kunnen vinden. De dienstverlening is gratis. De inzet van goed opgeleide en gemotiveerde vrijwilligers is al sinds het bestaan van buurtbemiddeling, in 1995 in Nederland geïntroduceerd, een van haar succesfactoren. Buurtbemiddeling blijft werken aan een laagdrempelige en toegankelijke dienstverlening aan burgers van de gemeente Middelburg. Heeft u te maken met een conflictsituatie met uw buren waar u niet uitkomt, aarzel niet en bel ons gerust voor advies, tel. 0118 - 751444. Ons motto is: Samen komen we er wel uit. www.buurtbemiddelingmiddelburg.nl U kunt nog-tot en met zondag 6 januari schaatsen op de ijsbaan op de Markt. De baan is bijna elke dag tot 22.00 uur geopend. Kijk voor meer informatie op www.ijsbaanmiddelburg.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Foto: Aart van Belzen VASTSTELLING EVENEMENTENKALENDER 2013 Burgemeester en wethouders hebben op 20 november 2012 besloten om de Eve nementenkalender Buitenactiviteiten Middelburg voor het jaar 2013 vast te stellen. In die kalender staan, per maand, alle (buiten)evene- menten en activiteiten die voor het jaar 2013 bij de gemeente zijn aangemeld. De kalender ligt gedurende vier weken, dus tot en met 30 januari 2013, ter in zage bij de vakbalie in het stadskantoor. Alle direct belanghebbenden, zoals de organisatoren die hun evenement(en) schriftelijk bij de gemeente hebben aan gemeld, zijn of worden per brief over de vaststelling en over het vervolg (het indie nen van vergunningaanvragen) inge lichf. Vanaf begin 2013 kunt u een steeds geactualiseerde versie van de Evenementenkalender 2013 raadplegen op de website van de Touristshop Mid delburg, www.uitinmiddelburg.nl. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Fagotweg, ongenummerd: bouw bedrijfspand met kantoor en showroom"(44549) (17-12). Noordweg 310: verbouw schuur tot woning (18-12). Stafenlaan 3: uitbreiden woning (17-12). Oostweg 2, Amemuiden: bouw loods (18-12). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): President Rooseveltlaan 5: bouw bijgebouw (tuinhuis) (27-12). Varkensmarkt 4: wijzigen winkel ruimte in woonruimte (27-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2013 | | pagina 8