krant .ni Eén ICT op Kenniswerf r Ij jl ■J 11 a Een goed, gezond en gezellig 2013! De Drukkerij is nu 'om de hoek' PLflMECQ- Vlissingen ontvangt Keurmerk KORTING I Unieke samenwerking West-Brabant en Zeeland 1 Ifl UITVERKOOP 25% tot 50% Januari 2013 Vlissingen en Middelburg samen .0 Woensdag 2 ra KLIK EN WIN ACTIE Win kaarten voor 'Toetanchamon, zijn graf en zijn schatten' Uw eigen nieuws mailen of plaatsen op onze site PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! - ■i Jim f -1 •X: 4 Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 Een nieuw plafond in één dag! www.plameco. nl Tel. 0113 -27 00 00 Zoek uit wat u wilt STEUTEL De Faam Jaargang 114 Nummer 1 Oplage 54.435 Week KIIK&Win j www.deweekkrant.nl/actie Heeft u nieuws of een activiteit voor in De Faam? Laat het ons weten via red.faam@ whm.wegener.nl. Zelf nieuws plaatsen kan op onze site. Zie: www.de-faam.ni www.de-faam.nl De gemeenten Vlissingen en Middelburg gaan hun ICT afdelingen onderbrengen in één organisatie op de Ken niswerf in Vlissingen. Dit is de uitkomst van de gesprekken en onderzoeken die volgden na de ondertekening van de intentieovereenkomst hiertoe tussen Vlissingen, Schouwen-Duiveland en Middelburg in maart 2011. Redactie Regio Schouwen-Duiveland heeft aan de hand van de uitkomsten be sloten dat de samenwerking met de twee Walcherse gemeenten op ICT-gebied vooralsnog voor hen geen meerwaarde oplevert. Vlissingen en Middelburg gaan daarom nu samen verder. Het vestigen van de nieuwe ICT- organisatie op de Kenniswerf in Vlissingen biedt kansen om samenwerking te zoeken met meer partners en bovendien is het een welkome uitbreiding in de ontwikkeling van de Kennis werf. Ontwikkelingen De ontwikkelingen bij ge meenten op ICT gebied staan niet stil. Alle gemeenten in Nederland nemen deel aan het landelijk overheidspro gramma Andere Overheid. De digitale dienstverlening wordt zo bij alle gemeenten op een hoger plan getild. Dit vraagt investeringen in tijd en in de digitale infrastruc tuur. Het onderzoek tussen de drie gemeenten heeft uit gewezen dat Schouwen-Dui veland al een stukje verder is in de ontwikkeling van die infrastructuur dan beide an dere gemeenten. Om die re den heeft de samenwerking voor hen nu niet direct een meerwaarde. Het besluit van Schouwen-Duiveland om op het gebied van ICT niet te gaan samenwerken met Vlissingen en Middelburg heeft geen invloed op andere samenwerkingstrajecten die er zijn of nog onderzocht worden. Steeds wordt geke ken naar meerwaarde van samenwerking en op ieder dossier wordt een zorgvul dige afweging gemaakt. Zeeland Zorgen dat zo efficiënt mogelijk vervoerd wordt qua kosten en energieverbruik, dat is vandaag de dag een van de belangrijk ste issues in de logistieke we reld. Transportbedrijven uit Zuidwest-Nederland gaan samen op zoek naar oplossin gen. Ruim drie ton subsidie is toegezegd uit Den Haag vanuit de regeling Innovatie Prestatie Contract (IPC). De bedrijven investeren zelf ook nog ruim 4 ton om hun plannen te re aliseren. Daarvoor krijgen ze twee jaar de tijd. De ingezette samenwerking moet leiden tot een hoger rendement bij de deelnemende bedrijven en minder milieubelasting. Gezamenlijk project High Tech Logistics heet het project waar transporteurs uit West-Brabant en Zeeland de schouders onder hebben gezet. Ze doen dit samen met onder wijs, onderzoekers en overheid. De directe aanleiding voor het samen optrekken in dit zoge heten Innovatie Prestatie Con tract (IPC): door gebrek aan informatie rijden vrachtwagens te vaak halfvol of zelfs, na het afleveren van hun lading, leeg rond. Daarin moet ver andering komen, vinden de Zeeuwse transporteurs. Het eerste doel is een platform creëren dat inzicht geeft in de planning en de retour vrachten van andere trans porteurs door de systemen voor planning, warehousing, tracking tracing op een hoger plan te brengen. Som mige ondernemers willen nog een stap verder gaan. In hun cluster werken ze samen aan een volledige integratie van hun bedrijfssystemen, met behoud van ieders zelf standigheid. Daardoor kan nog slagvaardiger worden opgetreden en de concur rentiepositie versterkt. Beperken gebruik pallets Weer een andere groep be drijven zoekt het in slimme re manieren van verpakken. Samen werken ze aan een vervoersstroom waarin het gebruik van pallets worden teruggedrongen. Zo worden dure retourvrachten van lege pallets beperkt. ■m Het team van De Faam wenst al haar lezers op Walcheren alle goeds voor het nieuwe jaar. Middelburg Boekhandel De Drukkerij is het nieuwe jaar ingegaan met een vernieuwde webshop. Met een eenvoudige en persoonlijke benadering wil de winkel de Zeeuwse internetconsument aan zich blijven binden. "Qua aanbod, prijs en snelheid ver schilt onze webshop niet van de grote internetboekhandels", zegt directeur Dick Anbeek. "Maar qua persoonlijke bena dering des te meer." "Of je nu bij De Drukkerij bestelt of bij een grote landelijke internet winkel; de boeken worden van dezelfde plaats geleverd, zijn net zo snel in Zeeland en verschil len niet in prijs" zegt Anbeek. "Onze meerwaarde zit hem in de persoonlijke benadering, die een pure internetboekhan del niet kan leveren. Het delen van nieuws, kennis en tips door mensen met een gezicht. Niet alleen in de winkel, maar nu dus ook online." Een voorbeeld van daarvan is de rubriek 'tips van het personeel', die op de web site (maar ook in de winkel) een prominente plek heeft. Anbeek: "Al onze medewerkers houden van boeken en delen hun per soonlijke favorieten graag met de klant. We merken dat dat enorm gewaardeerd wordt. Ook spelen we met boekentips in op de actualiteit. Wielerboe- ken tijdens de Tour de France bijvoorbeeld. En tijdens de afge lopen presidentsverkiezingen in de VS tipten we de beste boeken over Amerika. Titels die in de media worden besproken, vind je veelal de volgende dag terug op onze website. Mits aanwezig, met filmpje." De digitale vernieuwing bij De Drukkerij zorgt voor een nieu we stroom bezoekers, maar gaat volgens Anbeek nog niet ten koste van het aantal vaste win kelbezoekers. "Sinds we over zijn gegaan op onze nieuwe website en webshop zijn onze online bestellingen aanzienlijk gestegen. We krijgen veel posi tieve reacties. Ook in de winkel zelf trouwens. Daaruit blijkt dat veel klanten het on-line winke len combineren met het bezoe ken van de winkel. Online be stellen brengt gemak met zich mee, maar de beleving en de ontmoeting ervaar je nog altijd het beste bij ons binnen." www.drukkerijmiddelburg.nl De kracht van kwaliteit: PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Vlissingen Ondernemers in de Vlissingse binnenstad, Regiopolitie Zee land, de Stadsgewestelijke Brandweer en de gemeente Vlissingen hebben de tweede ster Veilig Ondernemen ont vangen uit handen van het Hoofdbedrijfschap Detailhan del (HBD). Deze bekroning was het resultaat van de al twee jaar durende samenwerking tus sen de genoemde partijen voor een schoon, heel en veilig win kelgebied in het centrum van Vlissingen. Zinvolle samenwerking Dat deze samenwerking zin heeft blijkt uit de resultaten van de dit najaar gehouden on- dernemersenquete (respons 50 procent). Er komen een aantal forse verbeteringen naar voren ten opzichte van de situatie in 2010. Zo voelt nog 15 procent van de ondernemers zich onvei lig in de winkel. Dat was twee jaar geleden nog meer dan de helft. Van de ondernemers is in de omgeving van de winkels 11 procent niet altijd op zijn/haar gemak. .Twee jaar geleden voelden nog 48 procent van de ondernemers zich niet altijd veilig rondom de winkel. Maatregelen die hierbij geholpen hebben zijn onder meer de korte lijnen naar de politie en de (sociaal-maat schappelijke) aanpak van hang jongeren in de stad. JACKS JASSEN LEDER SHIRTS JEANS OVERHEMDEN K0LBERTS BROEKEN TRUIEN KOSTUUMS MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes

de Faam | 2013 | | pagina 1