Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg Wijziging ophalen huisvuil Kerstvakantieactiviteiten voor de jeugd in alle wijken van Middelburg Starters welkom in Middelburg INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Zaterdag 12 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis op de Markt. U bent welkom in de Burgerzaal vanaf 16.00 uur. De receptie duurt tot 18.00 uur. Tijdens de receptie houdt de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak en kunt u deelnemen aan een rondleiding door het stadhuis. Ook draagt de nieuwe stadsdichter zijn of haar eerste gedicht voor. En u ziet de eerste uitkomsten van het project DNA Middelburg. Inwoners, ondernemers, organisaties, be stuurders hebben gekeken wie Middelburg werkelijk is. Dit is in beelden en ci taten vastgelegd en gaat gebruikt worden voor de promotie van onze gemeente. Het huisvuil van woensdag 26 december (tweede kerstdag) wordt een dag later, op donderdag 27 december opgehaald. Wij vragen u het huis vuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde datum ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldata huisvuil'. Wijziging openingstijden milieustraat De milieustraat is op maandag 31 december om 14.00 gesloten. Voor meer informatie kijk op www.zrd.nl of bel 0900-44 33333. Alle jeugd kan in de kerstvakantie in actie komen tijdens spor tieve, ontspannende en culturele activiteiten. Een programma met voor elk wat wils: het oudjaar gala-event, sport en spel ple zier, het Sport- en Spel Winterfestijn en Tempelverhalen. De vakantie begint met een activiteit van het jongerenwerk van SWM op vrij dag 28 december: een Galaevent voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar in Jeugdcentrum de Poort. Bezoe kers in de dresscode 'gala' mogen gratis naar binnen! Aanvang is om 19.00 en het feest eindigt om 22.00 uur. Tijdens deze avond is er een stijl dansworkshop en een stijldansdemon stratie. In het nieuwe jaar trapt Middelburg in Beweging op woensdag 2 januari af met een middag vol sport- en spelple- zier in de gymzaal aan de Generaal Hakewill Smithlaan in Klarenbeek. Er kan worden gevoetbald in een voetbal- boarding, gebasketbald worden op een basketbalkussen of er kan een potje ha-tref gespeeld worden. De acti viteit is van 13.00 tot 15.00 uur voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Donderdag 3 januari is er een groot spektakel in sporthal de Kruitmolen. Het jaarlijkse Sport- en Spel Winterfes tijn is van 10.00 tot 16.00 uur. Deze activiteit is een samenwerking tussen Middelburg in Beweging en SWM. Op deze dag zijn er verschillende sport- en spel activiteiten zoals; stormbaan, panna, abseilen, breakdance, een bouwhoek van Stichting Blokje bij Blokje en nog veel meer. Deze activiteit is voor kinderen van 4 tot en met 14 jaar. Na de succesvolle samenwerking tus sen SWM en het Zeeuws Museum komt er een vervolg op de activiteit 'Drakenverhalen' van afgelopen herfst vakantie. Op vrijdag 4 januari kunnen kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar deelnemen aan Tempelverha len' in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein. Temmo de Tempelleeuw verzorgt een schitterende rondleiding en een knutselworkshop. Meld je aan op kids@welzijnmiddelburg.nl en ver geet nietje leeftijd te vermelden. Aan melden kan tot woensdag 2 januari. Alle activiteiten zijn in verschillende wij ken of deelgemeenten van Middel burg. Soms wordt er een kleine bijdrage gevraagd, maar meestal is deelname gratis. Nog geen folder ont vangen of wil je meer informatie over de activiteiten in de kerstvakantie? Neem dan een kijkje op www.middel- burg.nl of www.welzijnmiddelburg.nl. Je kunt ook mailen of bellen naar: Stichting Welzijn Middelburg 06-24549910, m.ouwerkerk@welzijnmiddelburg.nl Middelburg in Beweging 0118-675 761, c.boon@middelburg.nl Met de inzet van de starterslening wil de gemeente Middelburg de be reikbaarheid van starterswoningen vergroten voor met name starters op de woningmarkt. Ook starters van buiten de gemeente Middelburg kun nen een starterslening aanvragen. Om in aanmerking te komen voor een starterslening moet wel aan bepaalde voorwaarden worden voldaan. - De aanvrager heeft op het moment van de aanvraag minimaal een leeftijd van 18 jaar en maximaal een leeftijd van 34 jaar. - De aanvrager bewoont één jaar zelf standig een huurwoning of is minimaal één jaar inwonend - Bewoont minder dan één jaar zelfstan dig een huurwoning en is in de daaraan voorafgaande periode minimaal één jaar inwonend geweest. - De aanvrager is niet eerder in het bezit geweest van een koopwoning. De starterslening is niet van toepassing indien de aanvrager een woning wil kopen met een korting op de aankoop prijs, bijvoorbeeld via de Je Stek rege ling van Woongoed. In geval van een aanvraag door twee personen dan geldt bovenstaande voor waarden voor beide aanvragers. Wat zijn de condities van de lening? De verwervingskosten van de woning mogen in totaal niet hoger zijn dan 170.000,-. Onder de verwervingskos ten wordt verstaan de koop-/aanneem- som met daar bovenop de bijkomende kosten zoals overdrachtsbelasting, ren teverlies tijdens bouw, notariskosten, makelaarskosten en afsluitkosten voor de lening. Bij bestaande bouw wordt hiervoor 8% van de koopsom en eventu ele verbeterkosten gerekend en bij nieuwbouw 8% over de koop-/aanneem- som en eventueel meerwerk. Meerwerk/verbeterkosten zijn toege staan voor de berekening van de hoogte van de starterslening. Zowel de eerste als de tweede hypo theek dient te worden verstrekt onder Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Maximale hoogte van de starters lening bedraagt 20% van de verwer vingskosten. De starterslening kan worden aange vraagd middels een daarvoor bestemd aanvraagformulier. Dit formulier kan wor den opgehaald aan een van de balies in het stadskantoor. Foto: Aart van Belzen VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg op 17 december 2012 heeft besloten De navolgende verordeningen vast te stellen: - de wijzigingsverordening leges 2011 - de wijzigingsverordening forensenbelasting 201 1 - de wijzigingsverordening onroerendezaakbelastingen 2007 - de wijzigingsverordening reclamebelasting 2006 Het raadsbesluit en deze verordeningen liggen ter inzage en zijn tegen betaling van legeskosten verkrijgbaar bij de af deling planning en control/samenwer- king belastingen Middelburg-Vlissingen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen naakjes staat de datum van ont vangst): Achter de Houttuinen 50: wijzigen gebruik gedeelte pand (14-12). Dillenburglaan 10: uitbreiden woning (11-12). Korte Delft 7: aanbrengen reclame (18-12). Muidenweg 4, Arnemuiden: kappen 8 bomen (18-12). Rustenburgstraat 61: maken inrit (16- 12). Schroeweg 80: milieuneutraal veran deren inrichting (159571 (6-12). Van 't Hoffweg, ongen. (tussen nr. 5 en 7): plaatsen (elektronisch) toe gangshek (49774) (14-12). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karak ter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver- unningen, hebben verleend (tussen aakjes staat de datum van verzending): Grenadierweg 7: oprichten recycling bedrijf (47318) (17-12). Schroeweg 80: milieuneutraal veran deren inrichting (15957) (18-12). Stationsstraat 52: aanbrengen reclame (17-1 2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in- ediend en tevens van mening is dat e betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben oesloten voor de vol gende aanvraag de beslistermijn te ver lengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: intern verbouwen van het pand tot dagbestedingsruimte en huisartsen praktijk. Locatie: Molenwater 47. Nieuwe uiterste beslisdatum: 8 februari 2013. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te weige ren voor het tijdelijk plaatsen van units (maximaal 5 jaar) ten behoeve van een cannatheek (sociaal cultureel centrum) aan de Kanaalweg, ongenummerd. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 27 december 2012 tot en met 6 februari 2013 gedurende zes weken ter inzage bij ae vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling een zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoon nummer (011 8) 67 52 41 Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbe sluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren nebben ge bracht. WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE 2013 De Welstandscommissie en Monumen tencommissie vergadert in het open baar eens in de drie weken op donderdag. De (bouw)aanvragen die nen uiterlijk op vrijdagmiddag vooraf gaand aan de vergaderdatum te worden ingediend. Het vergaderschema van de Welstands- en Monumentencommissie ziet er voor 2013 als volgt uit: 10 januari, 31 ja nuari, 21 februari, 14 maart, 4 april, 25 april, 16 mei, 6 juni, 27 juni, 18 juli, 8 augustus, 29 augustus, 19 september, 10 oktober, 31 oktober, 21 november en 12 december 2013.

de Faam | 2012 | | pagina 8