Boek 'Noodsein boven Zeeland' Eerste paal De Wilgenhoek in Serooskerke is geslagen mm Oliebollen bij de Noormannen Witte tanden nu ook in Goes Lees nu PZC en maak gebruik van onze speciale eindejaarsaanbieding: 12 weken voor slechts 28,50! Of kies voor een doorlopend abonnement en maak kans op een jaar lang gratis sporten bij een sportschool naar keuze! Ik kies voor: www.pzc.nl/abonneren Altijd actueel: de-faam.nl donderdag 27 december 2012 De Faam pagina 14 In het bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp werd vorige week het boek 'Nood sein boven Zeeland' gepre senteerd door de schrijver Mark van den Dries. Mevrouw Miermans, wethouder van Borsele, kreeg officieel het eerste exemplaar uitgereikt. Leonjanssens Nieuwdorp 'Noodsein boven Zeeland', de crash van een Amerikaanse bommenwerper kort bij Hein- kenszand. Op 18 september 1944, dag twee van de operatie Market Garden, werd Hein- kenszand opgeschrikt door een geronk. De burgers die naar buiten renden, zagen nog net een bommenwerper op hun dorp afkomen waaruit meer dere parachutisten sprongen. De Amerikaanse B-24 Libe rator scheerde rakelings over het dorp en stortte neer. Twee jonge vliegeniers kwamen om, zes anderen werden gearres teerd door Duitse soldaten. Maar niet alleen de Duitsers kwamen in actie, plaatselijke verzetsstrijders schoten twee gevluchte Amerikanen te hulp en hielden hen uit handen van de bezetter. Dit boek verhaalt van jonge Amerikanen die hun leven riskeerden. Er wordt stil gestaan bij hun missies, de om standigheden rond de fatale crash en hun grimmige lot dat hmr Willem Visser en Mark van den Dries. "Door de bijdrage van veel ooggetuigen is dit boek gemaakt." FOTO: LEON JANSSENS daar op volgde. Maar dit is ook het verhaal van het plaatselijk verzet, de groep Griep, die door hun actie het vuurpeloton ris keerde. De onmenselijke erva ringen van de gearresteerde ra diotechnicus Elton Soutwell op zijn erbarmelijke reis langs ka zernes en vernietigingskampen tot aan een wreed welkom in een Pools krijgsgevangenkamp, die de beruchte Zwarte Mars overleefde en ontsnapte aan de Duitse bewakers. "Pappa, ik moet voor school iemand inter viewen over de Tweede Wereld oorlog." Ergens in 2006 vroeg de oudste dochter van Mark van den Dries dit aan haar vader. Wie zou zij daar voor kunnen benaderen. Het werd opa Pe ter van den Dries, die heel veel documentatie bezat. Daphne kwam met twee mappen thuis, was goed gedocumenteerd en kreeg een 9 voor haar werkstuk. De mappen bleven bij Mark van den Dries (46) thuis liggen en op een dag begon hij er in te bladeren. "Deze foto's, formu lieren en zelfs een gedetailleerd politierapport, raakten mij en. maakten mij nieuwsgierig. Ik besloot om deze geschiedenis als eerbetoon aan mijn opa, zijn verzetsgroep en onze bevrijders, tot op de bodem uit te zoeken. Ik wilde het vastleggen voordat het verloren zou gaan. Ik had goede hulp ondermeer van Wil lem Visser en veel ooggetuigen. 'Noodsein boven Zeeland' is het resultaat." ISBN 9789461562152, te koop in de boekhandel voor 19,95 euro. Westkapelle Ruim dertig jaar bakt en verkoopt de Oliebollencom missie van voetbalvereniging De Noormannen oliebollen op 31 december. Dat doen zij komende maandag ook. Jeugdleden bezorgen de oliebollen aan huis als dat gewenst is. Op die dag zijn veertig vrij willigers actief en het bak ken is aan de Markt 69. De opbrengst gaat naar de Jeugdreiskas van de Noor mannen. Goes Van nature zijn onze tanden niet zo hagelwit als adverten ties ons doen geloven. Maar voor hen, bij wie de natuur lijke kleur wat érg enthou siast uitpakt, biedt Zeeland Gezond de weg naar prach tige witte tanden. Als enige in Zeeland biedt Zeeland Gezond het Magie White concept: een cosmetische behandeling voor wittere tanden. Het werkt snel en efficiënt en het is niet schadelijk voor de tanden. De behandeling biedt meteen zichtbaar resul taat en kan ene onbeperkt aantal malen herhaald wor den. In januari hanteert Zeeland Gezond een actietarief dat 25 procent korting biedt op een behandeling. Serooskerke Wethouders Jaap Melse en Chris Maas van de gemeente Veere, en Emté supermarkt eigenaar André van der Hoofd, sloegen symbolisch, met hulp van de Westkap pelse heiploeg, op woensdag 19 december officieel de eer ste paal van het project De Wilgenhoek in Serooskerke. Na een lange aanloop peri ode werd het al jaren braak liggende 'Groenleerterrein' toch de bouwplaats voor supermarkt en seniorenwo ningen. Aannemer Fraanje uit Le- wedorp realiseert aan de Wilgenhoekweg eenentwin tig huurappartementen, een nieuwe supermarkt Emté en ongeveer zesenzestig par keerplaatsen. Woonburg wordt de verhuur der van de appartementen en ontwikkelaar Bouwfonds uit Goes verwacht begin 2014 de eerste appartementen te kunnen opleveren aan de wooncoöpera- tie. Supermarkt Emté verhuist in het eerste kwartaal van 2014 naar de begane grond van de nieuwbouw. Tot dat moment blijft André van der Hoofd met Emté actief op de huidige loca tie in de Torenstraat. "Ik ga er van uit dat opening in het eerste kwartaal volgend jaar haalbaar is", zegt André. "We gaan nu eindelijk een ech te supermarkt neerzetten. Het werd tijd, ik ben er 23 jaar mee bezig geweest." Van der Hoofd is vandaag een blij en tevreden mens. Van de 500 m2 die de Emté supermarkt nu in de To renstraat ter beschikking heeft wordt een ruime verdubbeling gemaakt naar 1.100 m2. "We krijgen hier meer koelruimte en in deze nieuwe winkel is een veel betere presentatie moge lijk", weet André, "Ik kijk er naar uit dat het volgend jaar zo ver is." "3 www.zeelandgezond.nl De Westkappelse Heiploeg, met de wethouders en André van der Hoofd, slaan de eerste paal voor het nieuwe com plex. FOTO:LEON JANSSENS Een proefabonnement: O 6 weken voor 18,- Het proefabonnement eindigt automatisch. <P6> Een doorlopend abonnement: O Ik lees de eerste 3 weken gratis de krant. Daarna loopt mijn abonnement gewoon door. Bij dit abonnement maakt u kans op een jaar lang gratis sporten bij een sportschool naar keuze. mju) 012 weken voor 28,50 Het proefabonnement eindigt automatisch. (pi2sp> Ik betaal automatisch per: O Maand €28,95 O Kwartaal 82,50 Voorletters: Voornaam Achternaam Straatnaam: Huisnummer: Postcode: Plaats: Telefoon: Telefoon mobiel: (o.a. voor bezorgcontrole) E-mailadres: Geboortedatum Ingangsdatum: O per direct Ik verleen eenmalig tot wederopzegging toestemming het abonnementsgeld automatisch af te schrijven. Rekeningnummer: Handtekening: Kies uw (proef)abonnement op www.pzc.nl/abonneren, bel 088 - 013 99 20 of stuur bovenstaande bon in naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg (een postzegel is niet nodig) Deze aanbieding is geldig tot 1 januari 2013. Prijswijzigingen voorbehouden. PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon en op de website van de krant treft u nadere informatie aan.

de Faam | 2012 | | pagina 14