v r r f r v Gemeente haalt kerstbomen op Gratis parkeren rond feestdagen Nieuwe regels rijbewijs V7 Wijziging ophalen huisvuil Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers r (Extra) koopavonden en -zondagen Rotary verkoopt kerstboomlichtjes voor Leergeld Walcheren Aanmelden voor Burgernet 7 Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg Denk mee over zorg! 7 VEE VLISSINGEN woensdag 19 december 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middeiburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Van maandag 7 januari tot en met vrijdag 11 januari haalt de gemeente tegelij kertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzet ten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 11 januari vanaf 7.00 uur 's ochtends opgehaald. Van 28 december tot en met woensdag 2 januari is parkeren in het cen trum gratis. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf donderdag 3 januari is het weer betaald parkeren. Ook tijdens de kerstdagen is het gratis parkeren, zowel op straat als in de parkeergarages. Elk jaar worden de parkeerautomaten in het centrum van Middelburg afgesloten. Dit als voorzorg tegen baldadigheid rond de viering van oud en nieuw. Met ingang van 19 januari komen er nieuwe regels voor het rijbewijs. Er worden onder andere enkele nieuwe categorieën ingevoerd en de mini mumleeftijd van een aantal categorieën gaat omhoog. Ook gaat de gel digheidsduur voor de rijbewijscategorieën C en D van tien naar vijf jaar. Wilt u weten wat er precies verandert kijkt u dan op: www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/rijbewijs/rijbewijscategorieen Als uw rijbewijs nog geldig is, verandert er voor u niets. Uw huidige rijbewijs blijft geldig en u hoeft dit alleen te vernieuwen als dit nodig is in verband met het ver strijken van de geldigheidsduur of een andere reden. Het huisvuil van dinsdag 25 december (eerste kerstdag) wordt door de mede werkers van de reinigingsdienst een dag eerder, op maandag 24 december op gehaald. Het huisvuil van woensdag 26 december (tweede kerstdag) wordt een dag later, op donderdag 27 december opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde datum ook op de afval- en papier kalender of op de website van de gemeente Middelburg: 'leven en leefvoorzienin- gen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldata huisvuil'. Wijziging openingstijden milieustraat De milieustraat is op maandag 24 december en maandag 31 december om 14.00 gesloten. Voor meer informatie kijk op www.zrd.nl of bel 0900-44 33333. Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de onder grondse kunststof afvalcontainers af van maandag 31 december 16.00 uur tot dinsdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers blijven voor de gebruikers geopend. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) adviseert de winkeliers in december om op onderstaande data open te gaan voor het winkelend publiek. Donderdag 20 december Vrijdag 21 december Zondag 23 december Donderdag 27 december Zondag 30 december Zondag 6 januari reguliere koopavond extra koopavond extra koopzondag reguliere koopavond extra koopzondag reguliere koopzondag De Rotary Club Middelburg houdt ook dit jaar een lichtjesactie op de Markt. Zoals elk jaar gaat de op brengst van de verkoop van licht jes (2,50 euro per stuk) naar een goed doel. Nu is dat Stichting Leergeld Walcheren. Met de op brengst kan de stichting school gaande kinderen steunen die door armoede onvoldoende kunnen deelnemen aan schoolse en bui tenschoolse activiteiten. Afgelo pen donderdag is de actie officieel van start gegaan naast de ijsbaan op de Markt. De actie loopt tot 25 december. Een bijdrage overma ken kan ook, op rekening 1156.83.321 t.n.v. Stichting Community Service o.v.v. Lichtjes actie 2012. Foto: Aart van Belzen De politie maakt gebruik van Bur gernet als ze uw hulp kunnen. Via telefoon, mail of sms krijgt u een opsporingsbericht van de politie, zodat u uit kunt kijken naar ver dachten van misdrijven, naar ver miste personen of voertuigen. Het is van groot belang dat iedereen zich veilig voelt in de eigen leefomge ving. Als gemeente proberen we daar, in samenwerking met de politie en het Openbaar Ministerie, al het mogelijke aan te doen. U kunt daar via Burgernet ook een bijdrage aan leveren, gewoon door uw ogen en oren open te houden na een melding door politie of ge meente. Burgernet is de opvolger van het vroegere SMS Alert. Burgernet en NL-Alert Burgernet wordt nog wel eens verward met het kortgeleden geïntroduceerde NL-Alert. De overheid gebruikt NL- Alert om u te informeren bij een nood situatie. NL-Alert is zodoende een aanvulling op het sirene alarm. Voor NL-Alert hoeft u zich niet aan te melden. Wel dient de telefoon op een bepaalde ma nier te worden ingesteld om berichten te kunnen ontvangen. Nog niet alle te lefoons zijn geschikt om NL-Alert te ontvangen. Daar wordt de komende tijd nog aan gewerkt. Wilt u meer weten over NL-Alert dan kunt u dit lezen op www.nl-alert.nl. Aanmelden Burgernet U kunt zich nu opgeven als deelnemer via www.burgernet.nl. Hoe meer deel nemers, hoe groter de kans op suc ces. Voor vragen kunt u terecht bij zeeland@burgernet.nl. Zaterdag 12 januari houdt het ge meentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis op de Markt. U bent wel kom in de Burgerzaal vanaf 16.00 uur. De receptie duurt tot 18.00 uur. Tijdens de receptie houdt de burge meester zijn nieuwjaarstoespraak en kunt u deelnemen aan een rondleiding door het stadhuis. Ook draagt de nieuwe stadsdichter zijn of haar eerste gedicht voor. En u ziet de eerste uitkomsten van het pro ject DNA Middelburg. Inwoners, onder nemers, organisaties, bestuurders hebben gekeken wie Middelburg wer kelijk is. Dit is in beelden en citaten vastgelegd en gaat gebruikt worden voor de pro motie van onze gemeente. De gemeenten krijgen er een heleboel zorgtaken bij van de Provincie en van het Rijk. Die taken moeten efficiënt georganiseerd worden, want op het budget van deze 'decentralisaties' wordt flink gekort. Nu is dus het mo ment om mee te denken over de zorg van morgen. De drie gemeenten op Walcheren horen graag wat anders moet en beter kan. Ga naar www.mid- delburg.nl, www.veere.nl of www.vlis- singen.nl. Via 'Denk mee over zorg' komt u op de site waar u mee kunt denken over het Walcherse beleid van zorg en ondersteuning. Bent u ervaringsdeskundige in welzijn, zorg en/of ondersteuning? Of mantel- zorger omdat u zorgt voor een naaste? Of vertegenwoordiger van een groep mensen met een beperking? Of een grote of kleinschalige zorgleve- rancier of medewerker hiervan? Of 'gewoon' iemand met wensen, opmer kingen of ideeën over jeugdzorg, be geleiding, thuiszorg, ondersteuning, dagbesteding, Porthos, opgroeien, zorg op school? Dan horen de Walcherse gemeenten graag waar u mee zit, waar u tegen aan loopt en wat voor ideeën u heeft om zorg zó te organiseren: 1. dat iedereen op Walcheren zo goed mogelijk mee kan doen aan onze samenleving 2. dat mensen zo lang mogelijk zelf standig blijven 3. dat zorgverleners snel kunnen doen wat nodig is voor een klant 4. dat de gemeenten de kosten laag kunnen houden We vergelijken het denken over zorg en het maken van nieuw beleid met het ontwerpen van een huis. Een Wal- chers huis voor zorg en ondersteu ning. U vindt het verhaal over dit huis ook op 'Denk mee over zorg'. We on derscheiden een aantal thema's, bij elk thema kunt u reageren. Uw reac ties geven ons inzicht hoe we de zorg beter kunnen organiseren. Aarzel niet om te reageren: uw opmerkingen doen ertoe! G E MEE N T E GEMEENTE Altijd actueel: de-faam.nl ff

de Faam | 2012 | | pagina 9