r r www.middelburg.nl v Vlaggen voor Koninklijke Marine Het woord aan raadslid Paul Moens Nomineer vrijwilligers voor de Lange Jan Awards Servicebus rijdt door in 2013 Gewijzigde openingstijden gemeentelijke balies INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 december 2012 De Faam pagina 8 Geachte medeburger van Middelburg, De vorige maal hebben we kort wat geschreven over de veiligheid en de komende bezuinigingen. En we raken niet uitbezuinigd. De komende tijd, 2013, zullen we ons weer moeten bui gen over nog meer bezuinigingen. En dat zullen we steeds meer gaan ge voelen in onze portemonnee. De SGP is van mening dat er zeker nog ruimte is. Niet op noodzakelijke onderdelen, maar op luxe. Er wordt nog steeds overdadig veel geld uitgegeven aan di verse evenementen op het terrein van sport, theater en muziek. Maar he laas, helaas, de partijen die gekozen zijn om ons land te regeren, mis schien ook wel door u, bezuinigen lie ver op noodzakelijke dingen dan op de overdadige luxe. "Onverantwoord om in deze tijd een nieuw theater te bouwen", een opmer king die de SGP al jaren lang de ge meenteraad heeft voorgehouden, en Foto: Aart van Belzen eindelijk, van een nieuw theater wordt nu afgezien. Wat staat ons nog meer te wachten, waar gaan we nog meer op bezuini gen? Het zal een zoektocht worden. Heeft u nog goede ideeën, laat het ons weten, op de komende vergade ringen. Momenteel verkeren we in de donker dagen voor kerst, veel mantelzorgers en vrijwilligers zetten hun beste been tje voor, complimenten!! We waarde ren dat, hopelijk mag u de energie, de lust en de gezondheid weer ontvan gen om daar in 2013 mee door te gaan. En dat in een tijd die vol is met onze kerheden, het wegvallen van voorzie ningen die al vele jaren zo gewoon waren, waar we mee vertrouwd zijn geraakt. Het maakt het leven zo onge wis, zo onzeker. Maar, volgende week de kerstdagen, daarin hopen we de geboorte van Jezus Christus, de Zoon van God, te herdenken. Hij werd geboren om - vrede aan te brengen, vrede in het hart, vrede met God. Een voorziening die nooit stopt! Ik wens u goede kerstdagen toe. Paul Moens Raadslid SGP p.moens@kliksafe.nl Op 12 februari worden voor de tweede keer de Lange Jan Awards uitge reikt. Deze vrijwilligersprijzen zijn bedoeld om Middelburgse vrijwilligers in het zonnetje te zetten, ledereen kan een vrijwilligersorganisatie-, ini tiatief of (jonge) vrijwilliger nomineren via de website. Nieuw dit jaar is dat men ook zichzelf mag nomineren. Uit alle nominaties worden de win naars gekozen door een selectiecom missie en jury. Tijdens een mooie feestavond worden de winnaars be kend gemaakt. Naast de Award zelf, die speciaal voor deze editie ontwor pen wordt, maken winnaars kans op een geldprijs van 250 of 500. No mineren kan via de website www.wel- zijnmiddelburg.nl/langejanawards of via de nominatieformulieren die in Porthos en het stadskantoor te vinden zijn. Dit project is een initiatief van de ge meente Middelburg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg. Nomineren kan nog tot 31 december. Op 8 januari viert de Koninklijke Marine haar 525 jarig bestaan. Lande lijke bekendheid hieraan wordt gegeven door het hijsen van de Neder landse vlag op de Dam in Amsterdam om 9.00 uur. Het is de bedoeling dat op hetzelfde tijdstip in alle admiraliteitssteden (steden waarin de Koninklijke Marine een thuisbasis heeft gehad) ditzelfde gebeurt. Mid delburg is ook een admiraliteitsstad. In Middelburg wordt om 9.00 uur de Neder landse vlag gehesen op het Abdijplein. Om de band van onze stad met de Koninklijke Marine te benadrukken zal deze dag daarnaast ook de speciale jubileumvlag uitgestoken worden op de Lange Jan. Hiertoe heeft het college van burgemeester en wethouders onlangs besloten. Wegens succes rijdt de Servicebus volgend jaar gewoon door. Er is bo vendien een halte bij in het Maisbaaigebied. Veel inwoners in Middel burg-Noord hebben de bus inmiddels ontdekt. Buslijn 69 kan door iedereen gebruikt worden, maar is ook speciaal aangepast voor mensen met een beperking. Reizigers krijgen bij in- en uitstappen wanneer gewenst hulp van de chauffeur. Dankzij deze bus kunnen minder mobiele inwoners (weer) makkelijker gebruik maken van het openbaar vervoer. De Servicebus verbindt Middelburg-Noord bo vendien met het reguliere openbaar vervoer. In december en januari gelden de volgende afwijkende openingstijden van de gemeentelijke balies van het stadskantoor: Maandag 24 december, dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 25 december (tweede kerstdag) zijn de balies gesloten Maandag 31 december zijn de balies gesloten Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag) zijn de balies gesloten Woensdag 2 januari gaan de balies om 9.30 uur open. VASTSTELLING BEHEERSVERORDENING GEMEENTELIJKE BEGRAAFPLAATSEN EN HET CREMATORIUM 2012 MET UIT VOERINGSBESLUITEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 16 april 2012 heeft besloten tot vaststelling van de Be- heersverordening gemeentelijke begraafplaat sen en het crematorium 2012 met toelichting. Ter uitvoering van deze verordening heeft ons college in de vergadering van 31 juli 2012 vastgesteld: - Het uitvoeringsbesluit Graven en Asbezor- ging; - Het uitvoeringsbesluit voor Grafbedekkingen en - Het Proces-verbaal van identificatie. Deze verordening, de uitvoeringsbesluiten en het proces-verbaal treden in werking op 27 december 2012 en liggen voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het Stadskan toor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. BESLUIT EN BELEIDSREGELS VOORZIE NINGEN WMO GEMEENTE MIDDEL BURG 2013 Het college heeft op 11 december 2012 het Besluit en de Beleidsregels voorzieningen Wmo 2013 vastgesteld. Het besluit, de be leidsregels en de wijzigingen hierin liggen ter inzage bij de informatiehoek van het stadskan toor, Kanaalweg 3. Het Besluit, de Beleidsre gels en de wijzigingen hierin zijn tevens te raadplegen op onze website onder Leven en Leefvoorzieningen Zorg en Welzijn De Wet maatschappelijke ondersteuning. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Banjaard 9, Arnemuiden: uitbreiden woning (7-12). Beneluxlaan 16: wijziging op d.d. 11 november 2004 verleende gebruiksvergun ning voor het in gebruik nemen, hebben en houden van een kinderdagverblijf (wijziging betreft interne aanpassing) 2003/5587) (10-9). Duke Ellingtonstraat, ongen.: bouw vrijstaande woning (35174) (10-12). Dwarskaai 4 t/m 26 en Rouaanse- kaai 111 t/m 137: wijzigen achtergevel appartementengebouw (44010) (11-12). Grenadierweg 7: oprichten metaalrecy- clingbedrijf (26-11). Griffioenstraat 38: wijziging op d.d. 23 november 2005 verleende gebruiksvergun ning voor het in gebruik nemen, hebben en houden van een schoolgebouw (wijziging be treft het verruimen van de aula) (2005/21087) (3-9). Londensekaai 1aanbrengen reclame (6-12). Nieuwstraat 25: vervangen houten schutting (11-12). Nieuwstraat 36: aanbrengen reclame (12-12). Pottenmarkt 13: wijzigen voorgevelpui (7-12). Sir Winston Churchilllaan 7: aanbren gen dakraam voorzijde woning (6-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een infor matief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNIN GEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend(tussen haakjes staat de datum van verzending): Beneluxlaan 16: wijziging op d.d. 11 november 2004 verleende gebruiksvergun ning voor het in gebruik nemen, hebben en houden van een kinderdagverblijf (wijziging betreft interne aanpassing) 2003/5587) (12-12). Griffioenstraat 38: wijziging op d.d. 23 november 2005 verleende gebruiksvergun ning voor het in gebruik nemen, hebben en houden van een schoolgebouw (wijziging betreft het verruimen van de-aula) (2005/21087)(12-12). Hoogstraat 15: realiseren 4 woonstu- dio's (14-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders hebben de navol gende meldingen ontvangen. Op grond van het "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" (Activiteitenbe- sluit) van: De Aanloop 3: S.V. Jong Ambon voor het oprichten van een kantine/sportaccommodatie. Kanaalweg 3: DELTA N.V. voor het plaat sen van een koelinstallatie. Koepoortstraat 10: Appleyard Blom v.o.f. voor het veranderen van de inrichting tot bed and breakfast. Lange Noordstraat 48: Hartman Beleg gingen B.V. voor het verbouwen van de be gane grond en de kelder van het pand t.b.v. het vestigen van een studentensociëteit en bar/restaurant. Mortiereboulevard 2: GroenRijk Middel burg voor het realiseren van 2 vuurwerkop slagruimtes (tevens op grond van het "Vuurwerkbesluit"). Noordweg 355: Autobedrijf Schmitz voor het oprichten van een garagebedrijf. Van Cittersweg 2, Arnemuiden: Korfbal vereniging TOP voor het uitbreiden van een sportaccommodatie. Vlasmarkt 25-27: Restaurant "De Gesple ten Arent" voor het uitbreiden van het horeca bedrijf door de woning op de eerste verdieping bij het bedrijf te betrekken. Westerscheldeplein 2: Aldi Roosendaal BV voor het oprichten van een Aldi-supermarkt. Op grond van het "Besluit landbouw milieubeheer" van: Oude Veerseweg 26: Stalhouderij Boone voor het oprichten van een stalhouderij met paardentram.

de Faam | 2012 | | pagina 8