Kersttrends Kerstfeest met vintage touch Zelf een witte kerst creëren Het ultieme blokhut gevoel creëren in huis Kersttrends op het gebied van verlichting Een intieme kerst met rood- en goudtinten Een gezellige kerstboom Doe-het-zelf kerstfeest Accessoires met kersttintje Een warm en knus huis Kerst staat weer voor de deur en veel mensen kunnen niet wachten deze traditio- nele feestdagen met elkaar te vieren. Families worden samenge bracht en nostalgie en gene genheid voeren de boventoon. En fraai gedecoreerd huis volgens de laatste kersttrends maakt dit plaatje helemaal compleet. Laat je inspireren en tover jouw huis om tot een waar kerstpaleis. Volgens trendwatchers gaan we deze kerst voor traditi oneel en klassiek met een vintage touch. In de winkels wordt deze mix volop aangeboden, dus je zult gegarandeerd slagen. Voor het ultieme 'vintage-gevoel' haal je oude kerstversiering van zolder en combineer je dit met je nieuwe aanko pen. Iedereen heeft ergens nog wel een oude doos met kerstballen en pieken liggen. Hergebruiken is in, maar dan wel met zo veel mogelijk stijlen door elkaar heen en aangevuld met am bachtelijke kerstknutsels. Verder creëer je het traditi onele gevoel door uitge breid met elkaar te tafelen rondom de openhaard, kerstliedjes te zingen en cadeautjes uit te pakken. Een volle kerstboom met veel rood- en goudtinten maakt het helemaal af. Geniet vooral samen met je dierbaren en grijp alle mogelijkheden aan om er een spetterend - al dan niet vintage - kerstfeest van te maken. Een kerstboom maakt je huis compleet tijdens de feestdagen. De laatste jaren was de tendens om je boom trendy 'aan te kleden', maar dit jaar draait het vooral om gezelligheid. En die creëer je door zoveel mogelijk bal len, lampjes en slingers in je kerstboom te hangen. Denk daarbij wel aan de kleurstel ling van dit jaar: rood en goud. Plaats bovenin nog een piek en je hebt de ul tieme gezellige kerstboom. Vergeet niet de cadeautjes voor je familie en vrienden onder de boom te leggen! Naast de traditionele kerstballen en slingers is het dit jaar erg trendy om je boom te versieren met handgemaakte decoratie. Denk daarbij aan houten engeltjes of notenkrakertjes. Ook versiersels die in groot- moederstijd hip waren zijn dit jaar helemaal trendy. Combineer oude spul letjes met handgemaakte decoratie en je hebt binnen to-time een gezellige, doch originele boom in je huiskamer staan. Dus steek je handen uit de mouwen en wees creatief tijdens de kerstdagen. Trend Chalet, voor een nostalgische en knusse kerst Een mix van landelijk en klassiek, nostalgie en folklore staat centraal bij de kerst trends van 2012. De traditio nele kerstkleuren rood en wit worden gecombineerd met sepia (goudbruin). Folklore prints op kerstballen en andere accessoires zijn en must en worden gecombineerd met de traditionele ruit en Scandi navische folklore. Voor het ultieme blokhut gevoel! In de kerstboom hangen niet alleen glanzende glazen kerstbal len, maar ook stoere houten figuren zoals harten, skilatten, schaatsen en rendieren. Voer het Chalet-gevoel door in de rest van het interieur door middel van houtblokken, een verzameling dennenappels, takken, windlichten, wollen en bont plaids en een dierenhuid. Tijdens deze kerstdagen waan jij je heel ergens anders. Vergeet overigens niet de sokken aan de schoorsteen te hangen, want anders loop je alle cadeautjes mis! Kaarslicht zorgt tijdens de kerstdagen voor een luxueuze uitstraling en een intieme sfeer. Ook lantaarns en lampjes voor in de boom dragen bij aan een sfeervolle en glamoureuze omgeving. De verkoop van kerstver lichting breekt al jaren lang records. Kerst is het feest van licht en kerstverlichting in de letterlijke zin speelt daarbij de hoofdrol. Zowel binnen als buiten kun je de verlichting in alle soorten en maten bevestigen. Dé trend van 2012 is professio neel koppelbare LED kerst verlichting; een veilig en zeer energiezuinig systeem. De verschillende uitvoerin gen zijn los verkrijgbaar en met elkaar te combineren, dus je kunt je creativiteit de vrije loop laten. Decoreer je huis onder meer met lichtgordijnen, lichtslangen en kerstboom verlichting. Steel met jouw hippe verlichting de show tijdens de kerstdagen. Vrienden en familieleden zullen versteld staan. De kleur rood staat dit jaar centraal tijdens de kerstdagen. Rode decoratie aan de muur of in de kerstboom helpt een intieme sfeer te creëren. Com bineer de rode tinten met goud en je huis krijgt prompt een chique uitstraling. Gebruik bijvoorbeeld bij het dekken van de tafel (voor het kerst diner) rood- en goudkleu rige servetten en kaarsen. Binnen no-time zit jouw fraai gedekte tafel vol. Een boswandeling door de sneeuw of lekker thuis op de bank zitten en kijken naar de dwarrelende sneeuwvlokjes langs het raam. Ieder jaar hoopt men op een witte kerst; louter omdat het een romantisch en knus beeld oproept. Helaas hebben we geen invloed op de weersom standigheden, dus wordt het duimen geblazen voor een witte kerst. Een andere oplossing: zelf sneeuw creëren. En toeval bestaan niet: wit is ook één van dé trendkleuren van dit jaar. Landelijk en romantisch wit of sneeuwwit gecombineerd met roodtinten. Kerstmis 2012 wordt bedolven onder de witte (kunst) sneeuw en sneeuwspray. Strooi de sneeuw in je vensterbanken, rondom de kerstboom en op de open haard. Sneeuwspray spuit je op de ramen of op de voordeur. Geef je kerstballen en je andere kerstdecoratie een finishing touch door er witte vormen op te spuiten. Uiteraard kun je de takken van je kerstboom ook lichtelijk sprayen voor een gaaf sneeuweffect. Ook komt er een soort silliconenspray op de markt waarmee je sneeuw in elke vorm kan maken die je maar wilt. Dus ga massaal aan de slag en decoreer je interieur en ac cessoires met kunstsneeuw en spray. Zo creëer jij een witte, romantische kerst in eigen huis. Gezelligheid gegaran deerd! Maak zelf de mooiste kerstaccessoires met stukjes kant en satijnen linten. Geef die glazen vaas speciaal voor kerst een kanten jasje en bind een satijnen strik rondom het bestek, het kerstmenu of de wijnglazen. Ook langs alle schilderijen kun je fraai kerstlint drape ren. Jouw accessoires waren nog nooit zo kerstproof. Breng al het warms van de winter in je eigen huis. Bui ten is het koud, dus binnen maken moet het warm en knus zijn, dat idee. Om deze winterse setting te creëren kun je gebruik ma ken van de kleuren bruin, wit en ijsblauw. Aanbevolen materialen zijn hout, dennenappels, wol en bontjes. Kaarsen plaats je mooi (én op een veilige ma nier) op een metalen schaal of in een grote glazen vaas. Ook leuk is om een glazen vaas te vullen met kerst lampjes of kerstballen. In de lamp hang je dikke takken die je versiert met lint, stoffen beestjes en kerstballen. Heb je een kachel of open haard, stel deze dan als middelpunt van je kamer. Stoelen schuif je aan de kant, zodat er ruimte vrij komt voor grote kussens of een kleed om je lekker voor het warme vuur te nestelen. Tijdens de kerstdagen kom jij je knusse huis niet meer uit!

de Faam | 2012 | | pagina 35