Dans in CineCity HGZ het-Arsenaal 2 ervaren monteurs 2 leerling monteurs PlRATENPARK a ZEEAQUARIUM Basiscursus Sterrenkunde Girls Boys praten over geld Exposities Walcheren Regio Arnemuiden. Je bent hardwerkend en flexibel en hebt aantoonbare ervaring in geveltechniek. Gemotiveerde collega's en een informele werksfeer. Stuur nu je sollicitatie naar Martine Harthoorn: info@hgzgeveltechniek.nl Vier je piratenfeest of V.I.S. feestje "by Het Arsenaal en beleef samen met je vriendjes en vriendinnetjes een onvergetelijke dag. Vanwege de toenemende groei van ons bedrijf zijn wij op zoek naar: Of beleef deze vakantie met bet bele gezin de Very Important Pirateday. Kijk snel op www.arsenaal.com voor meer info. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 december 2012 De Faam pagina 33 Middelburg De ZVU houdt in samen werking met de Volkssterren- wacht Phillipus Lansbergen, een basiscursus Sterrenkun de In zes lesavonden krijgen deelnemers antwoord op vragen als: is de zon een ster? Hoe groot is het heelal? Hoe is het zonnestelsel ontstaan? Hoeveel sterren zijn er en hoeveel sterrenstelsels? Wat is een lichtjaar? Is er leven in het universum? Deze boeiende cursus geeft u een geweldig inzicht in de wereld om u heen. Ook de praktijk wordt niet vergeten. Bij helder weer worden er te lescopen buiten gezet en kan iedereen met eigen ogen de schoonheid van de sterren hemel zien. De cursus begint op maandag 7 januari bij de Sterrenwacht, Herengracht 52 in Middelburg. Aanmel den via: 0118-634800. Middelburg Het jongerenwerk van Stich ting Welzijn Middelburg houdt op 19 december een thema-avond over geld. De avonden vormen een onder deel van het activiteitenaan bod van het jongerenwerk met een thema. Money, mo ney, money is waar het deze avond in Jeugdcentrum The Basement (Dauwendaele) om draait. Het is van 19.00 tot 21.00 uur en entree is gratis. Aanmelden via; jon- gerenwerk@welzijnmiddel- burg.nl. Het Nederlands Dans Theater maakt vanuit de thuisbasis in Den Haag moderne dans waar wereldwijd jaarlijks tienduizenden mensen van komen genieten. FOTO: P.R. Het Nederlands Dans Theater maakt vanuit Den Haag moderne dans waar wereld wijd jaarlijks tienduizenden mensen van komen genieten. Dankzij hun uitzonderlijke kwaliteit is het dansgezel schap al jarenlang één van de belangrijkste boegbeelden van de Nederlandse kunst in het buitenland. Donder dag 20 december is het ballet te zien in bioscoop CineCity in Vlissingen Redactie Vlissingen Huischoreografen Sol León en Paul Lightfoot drukken hun kenmerkende stempel op het ballet. De stijl van het succes volle Spaans-Britse choreogra- fenduo is te zien in het komi sche SH-Boom, dat nog niet eerder vertoond is in Neder land. Same Difference (2007) is een theatraal stuk waarin Sol León en Paul Lightfoot de dans niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk laten spreken. En in de afsluitende choreografie Shoot the Moon wordt een kijkje ge boden in de liefdeslevens van verschillende paren. Draaiende muren met opvallend zwart-wit behang creëren drie afzonder lijke kamers met elk zijn eigen liefdesverhaal. Beide choreogra fieën zijn op muziek van Philip Glass. Shoot the Moon won de VSCD dansprijs 'Zwaan beste dansproductie 2005-2006'. "Lightfoot León bewijzen hoe krachtig en genuanceerd een goede choreografie en goede dans kunnen spreken" schreef de VSCD dansjury toen zij Paul Lightfoot en Sól León voor deze choreografie onderscheidden. De balletvoorstellingen zijn op donderdag 20 december te zien vanaf 19.40 uur. Het duurt 2.20 uur. Meer informatie www.cinedty.nl Sharon Notebaart Zeeuws Museum Op de zolder van het Zeeuws Museum zijn vanaf 22 de cember de drie transportkis- ten met vitrines vol wonder lijke objecten, beter bekend als de 'Wonderkamers', te bezichtigen. In deze nieuwe kabinetten gaat het over 'Le ven en Dood', 'Huis en Han del' en 'Macht en Pracht'. Binnen deze thema's worden zo'n achthonderd Zeeuwse en exotische voorwerpen getoond die gemeen hebben dat ze een gevoel van ver wondering oproepen. Het kabinet 'Huis en Handel' toont van alles op het gebied van handel, wonen en ont spanning, namelijk van Chi nees porselein tot koffieblik ken. In het kabinet 'Leven en Dood' staan objecten die met afscheid, nieuw leven, familie en religie te maken hebben. Het kabinet 'Macht en Pracht' stelt de mense lijke behoefte aan uiterlijk vertoon en macht centraal. Veel glimmende objecten zoals de meest uiteenlopen de sieraden (van Zeeuwse knopjes tot versieringen uit Papua) maar ook wapens, uniformen en onderschei dingen zijn hier te vinden. In de kerstvakantie zijn er voor geïnteresseerden een aantal gratis rondleidingen. Actu ele data en tijden staan bin nenkort op de website www. zeeuwsmuseum, nl Ter Reede Kerst bij Werkt voor Oude ren betekent ook de opstel ling van kijkdozen van Free Peeters. Ieder jaar wanen veel bezoekers zich in een fantasie wereld en ontdekken elke keer nieuwe dingen. De kijkdozen zijn te bezichtigen in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen tot en met maandag 28 januari. De Vlasmarkt Trees Verwilligen exposeert tot en met 15 februari in gezond heidscentrum 'De Vlasmarkt' in Middelburg. De expositie heet 'Sporen van een schilders leven' en kenmerkt het leven van Trees Verwilligen, van bij voorbeeld het zwerven over het platteland om pentekeningen en aquarellen te maken tot het schrijven van boeken. De Drvkkery Leen van Duivendijk houdt gedurende het hele jaar 2013 een bijzonder kunstproject in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. Hij heeft een punt in het Walcherse kanaal landschap gekozen dat hij elke maand een keer gaat schilderen op een klein doekje van twintig bij veertig centimeter. Het pro ject, 'History of my horizon' behandelt drie geschiedenissen, namelijk: de geschiedenis van Het Kanaal door Walcheren, de geschiedenis van de land schapskunst en de geschiedenis van de beïnvloeding door kun stenaars uit het verleden zoals Hendrick Avercamp, Esaias van de Velde, Meindert Hobbema, Jan Toorop en Edward Munch. Ook kunstenaars uit het heden (zoals Jan Fabre en Luc Tuy- mans) komen aan bod. Een expositie voor deze rubriek kan gestuurd worden naar: red.faam whm.wegener.nl. Wij proberen al het aanbod te plaatsen. geveltechnjek K9BB ym H6Z geveltechniek - Van Cittersweg 2a - 4341 RC Arnemuiden - T 0118 75 02 07 www.hgzgeveltechniek.nl VUSSlNSEN het-Arsenaal geveltechniek rolluiken dakkapellen ««w» wnyVfirin - mm «u

de Faam | 2012 | | pagina 33