Autobedrijf Joosse bestaat 100 jaar Feestdagen! ^JtJiMro Dier van de Week: Statige dame Scratch 2e kliniek van dermaTeam mm De gezelligste tijd van het jaar vier je samen met familie en vrien den. En met Jumbo natuurlijk! Want samen maken we er een onvergetelijk decembermaand van. Zo hebben we enorme keuze uit speciale kerstproducten. U bent van harte welkom bij de super markt met gegarandeerd de laagste prijs bij u in de buurt voor al uw kerstboodschappen. Kijk voor de spelregels opjumbosupermarkten.nl Fijne feestdagen! Openingstijden zondag 23 en 30 december }y Altijd actueel: de-faam.nl In een vitrine in het pand van de Vlissingse vestiging van Autobedrijf Joosse aan de Gildeweg ligt nog het eerste kasboek uit 1912. Het maakt deel uit van de 100-jarige geschiedenis van het bedrijf. Opgericht door Johannes Joosse die straatarm op groeide, werkte als koeien- wachter en met geleend geld in een pandje in Nieuw- en Sint Joosland begon met het verhuren en onderhouden van fietsen. Hij was de grootvader van de huidige eigenaars, de broers Johan en Piet Joosse. Gerard van der Hoeven Vlissingen Johan Joosse: "Opa Johannes deed van alles. Naast het ver huren van fietsen werkte hij als elektricien en taxichauffeur en hij verkocht in het pand in Nieuw- en Sint Joosland ook nog huishoudelijke artikelen. In 1928 kocht hij zijn eerste T-Ford en begin jaren dertig begon hij op kleine schaal met het verhuren en repareren van auto's. Rijk Joosse, vader van Johan en Piet, werkte eerst als knecht bij diens vader om de arbeidsdienst tijdens de Twee de Wereldoorlog te ontlopen en nam later de zaak over. In 1956 werd het garagebedrijf dealer van Peugeot en begin jaren zestig werd een tweede pand met het dealerschap voor woensdag 19 december 2012 De Faam pagina 21 Middelburg Ruim één jaar na de ope ning in Middelburg opent dermaTeam BV, de behan- delkliniek voor dermatolo gie in Zeeland, een tweede polikliniek in Goes. Deze nieuwe kliniek gaat in de eer ste week van januari open. Dermatoloog Dick van Ger- wen: "Vanaf 1 januari stapt A. Galimont over van het Admiraal de Ruyter Zieken huis (ADRZ naar derma Team. We zien daardoor in onze kliniek in Middelburg nu al een toenemend aantal patiënten uit de regio Goes en Zierikzee." Van Gerwen verwacht dat het aantal pa tiënten in 2013 alleen maar zal toenemen. Om de pa tiënten met dermatologi sche aandoeningen dichtbij huis van dienst te zijn, wordt in januari een polikliniek geopend aan de Beatrixlaan 20 in Goes, in hetzelfde ge bouw waarin ook het Cardio Centrum Goes is gevestigd. DermaTeam wil graag sa menwerken met het ADRZ op verschillende gebieden. In de nieuwe polikliniek werken straks W. Habets en A. Galimont. Van Ger wen: "We bieden in Goes alleen verzekerde zorg aan. In onze vestiging in Mid delburg kunnen de mensen, naast de gewone dermato logie, ook terecht voor der matologische behandelingen op cosmetisch gebied, zoals Botox en rimpelbehandelin gen, laser- en huidtherapie. Verwacht wordt dat met alle zorgverzekeraars afspraken kunnen worden gemaakt. .V O sgtejgiïL__ t- Middelburg van 10.00 -18.00 uur Goes van 10.00-17.00 Uur Terneuzen van 10.00 -17.00 uur (2e kerstdag van 10.00 -17.00 uur) Oost Souburg van 10.00 -18.00 uur (2e kerstdag van 11.00 -17.00 uur) Goes: Marconistraat 1-2 Middelburg: Sir W. Churchilllaan 49 Oost-Souburg: Oranjeplein 72 Terneuzen: Lorentzlaan 2 Autobedrijf Joosse bestaat één eeuw. Oprichter Johan Joosse verhuurde fietsen en werkte als elektricien en taxichauffeur. Ook verkocht hij huishoudelijke artikelen. FOTO: P.R. Mercedes in de Middelburgse Sint Janstraat geopend. In 1970 werd in de Breewaterstraat in Vlissingen een servicewerk plaats geopend. Tot 1973 bleef het bedrijf ook nog actief met fietsen en brom mers. Nieuw- en Sint Joosland In Nieuw- en Sint Joosland is nog steeds een vestiging van het autobedrijf. Johan Joosse: "Daar liggen toch onze wor tels, hoewel we niet meer in hetzelfde pand zitten als opa Joosse honderd jaar geleden." In 1975 werd het huidige mo derne bedrijfspand aan de Gil deweg in Vlissingen betrokken en is Joosse sinds 1979 Ford dealer, met 23 man personeel. Hoe ziet de toekomst ervoor dit familiebedrijf uit? "Dat is onze ker. Momenteel is er binnen de familie geen opvolging als wij zouden stoppen, maar dat kan natuurlijk nog veranderen." De huidige crisis in de automo bielindustrie ziet Johan als een extra uitdaging. "Juist doordat we een familiebedrijf zijn, heb ben we veel veerkracht en er zijn meer slechte tijden geweest. We moeten de tering naar de nering zetten en ons aanpassen aan de veranderingen." Speciaal in verband met het eeuwfeest heeft het autobedrijf speciale acties voor de consu ment. Johan: "Met het perso neel hebben we ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan eind november een weekendtrip naar Londen gemaakt. Dat was reuze gezellig!" Vlissingen Poes Scratch is een mooie statige dame van vijf jaar oud. Ze is als een zwerf- poesje het asiel binnenge komen. "Scratch houdt erg van aandacht. Zoveel dat ze deze liever niet deelt met an dere katten", vertelt Simone van Dierenasiel Walcheren. Verder is ze een poes voor gevorderden. Ze is vaak heel lief, maar als haar iets niet zint dan geeft ze een tikje met haar nageltjes. Scratch woont liever niet met kleine kinderen. Grote kinderen is geen probleem. Verder woont ze liever niet in een flat, en een tuin vindt ze erg fijn. Kira en Berend Verder heeft Mechelse her der Kira (zij was twee weken geleden Dier van de Week) nog geen baasje gevon den. Ze hoopt dat ze gezel lig Kerst kan vieren met een nieuw baasje. Kira kan goed alleen thuis zijn, vind het leuk om mee te rennen naast de fiets en is gewend om mee te gaan in de auto. Verder is het een schat van een hond, maar rust is erg belangrijk voor haar. Ze woont daarom liever niet met kinderen. Verder is er ook goed nieuws, want kater Berend die vorige week Dier van de Week was heeft een nieuw baasje ge vonden. Interesse Interesse in Scratch of een ander asieldier? Kom dan eens ken nismaken met hun. Bel 0118- 613579. Of neem een kijkje in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. dierenasieliualcheren.nl ïmmm Poes Scratch is een poes voor gevorderden. Ze is vaak heel lief, maar als haar iets niet zint dan geeft ze een tikje met haar nageltjes. FOTO: TARA DE VRIEND

de Faam | 2012 | | pagina 21