Huisdieren zijn de dupe van de financiële crisis 00pp,es noppies i TEL UIT UW WINST! y Aktie: Koop nu een setje babykleding van Noppies, mail een foto van je baby in deze outfit en WIN een 2e setje m ononis in DONKERSTEEG Kerstzang voor het volk Kerstviering Zondagsschool Avond van de Franse Film Zangavond op weg naar Kerst Avonddienst voor kinderen Vanaf nu verkrijgbaar bij: De uitverkoop is begonnen! Segeersstraat 70 Middelburg - 0118 870000 www.proudmary.nl - info@proudmary.nl 0% rente op uw Financial Lease www.peugeotbedrijfswagen.nl EU ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 december 2012 De Faam pagina 18 Oostkapelle In de Zionskerk in Oostka pelle is vrijdag 21 december vanaf 20.00 uur de jaarlijkse Volkskerstzang. Er worden aloude bekende kerstliede ren gezongen op weg naar het Kerstfeest. Medewer king wordt verleend door de Brassband Crescendo en een jeugdmuziekgroep. Het kinderkoor Klein Gloria zal enkele liederen zingen en ook de cantorij verleent haar medewerking. Toegang gratis, na afloop is er een collecte voor de stichting tandheelkunde in Kenia. Westkapelle De zondagsschool van West kapelle houdt haar jaarlijkse kerstfeestviering op 24 de cember van 10.30 uur tot 12.00 uur, in de zaal van ZorgStroom, in het Wozoco aan de Kreek'in Westkapel le. De kinderen van beide basisscholen doen hieraan mee en alle bewoners en hun begeleiders worden hiervoor uitgenodigd. Er is samenzang van beken de kerstliederen. Er wordt een kerstverhaal verteld. De kinderen hebben een ge schenkje voor alle aanwezi gen gemaakt en delen dit uit. De bekende grote sinaasap pel een traditie van meer dan een eeuw, wordt uitge deeld aan alle aanwezigen. De kinderen krijgen een tas vol verrassingen mee. Middelburg Cinema Middelburg houdt vandaag (19 december) om 20.00 uur weer de Avond van de Franse Film, in sa menwerking met Alliance Fran^aise. Dit keer met de film: Laurence Anyways, van Xavier Dolan. Lau rence (Melvil Poupaud) en zijn vriendin Fred (Suzanne Clément) zijn soulmates en ze zijn smoorverliefd. Ze hebben een fijn leven totdat Laurence onthult dat hij in een verkeerd lichaam zit. Voor iedereen toegankelijk, leden betalen 6 euro. Amemuiden In de Hervormde Kerk aan de Markt in Arnemuiden is zaterdag 22 december een kerstzangavond met mede werking van Gemengd koor de Lofstem, Kinderkoor Jubilate en Jong Mannen koor Jubilatel. Ook is er sa menzang van kerstliederen. Aanvang: 19.00 uur. Middelburg In de Lutherse Kerk, Zuids ingel 70 in Middelburg is maandag 24 december vanaf 19.30 uur een kinder- kerstavonddienst. Het kerst verhaal wordt gelezen en er wordt gezongen en gekeken naar het prentenboek Wie wijst de weg?, voor 4-plus. Door de huidige economische crisis hebben mensen steeds vaker geen geld meer voor hun huisdier, en de soms onverwachte kosten die daarbij komen kijken. Daarom komen steeds meer huis dieren terecht in het asiel. Dierenasiel Walcheren in Vlis- singen zit momenteel overvol. Tara De Vriend Vlissingen "De reden die we nu het meest horen is dat mensen geen geld meer hebben voor hun huisdier, en dat ze hem daarom naar het asiel brengen", vertelt Simone van het Dierenasiel Walcheren. "Voer is dan niet direct het pro bleem, het zijn meer de onvoor ziene kosten die mensen niet meer kunnen betalen. Zoals een ziek dier of als het dier een allergie heeft en dieetvoer nodig heeft." Ook krijgt het asiel veel te maken met mensen die een dier afstaan en weinig geld heb ben, en niet de kosten kunnen betalen aan het asiel die bij het afstaan van een dier horen. Het asiel mag dan de rekening stu ren naar budgetbeheer, en moet dan vaak lang wachten op een betaling. Dieren worden 'gevonden' "Ook schaffen mensen te snel een dier aan, bijvoorbeeld als ze geen werk meer hebben en vrije tijd over hebben. Ze denken dan FOTO: TARA DE VRIEND een nieuw dier dat een baasje zoekt. Kosten Denkt u erover om een nieuw huisdier te nemen? Vraag goed naar de kosten die het huisdier met zich meebrengt en over weeg om een huisdier uit het asiel te nemen. Meer informatie is te vinden op de website. www.dierenasielwalcheren.nl niet na over wat voor vacht zo'n dier heeft en dat er extra kos ten bijkomen van een trimmer. Soms gaan ze zelf knippen en plukken aan het dier, met alle gevolgen van dien." Gelukkig zijn er nog geen dieren over het hek gezet of aan het hek vastgebonden bij het asiel. "Wel worden dieren vaak 'gevonden' en dan naar het dierenasiel ge bracht. Vol "Toen we verhuisden in mei 2011 van Middelburg naar Vlissingen, waren we erg blij met alle extra ruimte die we er bij kregen. En we maakten al lerlei plannen, om deze ruimtes op te vullen. Maar we zitten nu alweer vol. Momenteel hebben we honderd katten, het zit echt bomvol", vertelt Simone. Om de rust te behouden in het asiel werken ze nu met een wachtlijst voor nieuwe honden en katten. Als een asieldier een baasje heeft gevonden, dan is er pas weer een plek voor Scenefoto met asielhond Rietje. mode cadeau café if *■--* fT~ W j*0' SALE kijk voor de aktievoorwaarden op www.proudmary.nl De najaar/wintercollecties POSITIEKLEDING nu met korting. walchcren Kijkdag verloren en gevonden fietsen verplaatst naar 22 december 2012 Orionis Walcheren verzorgt voor de Walcherse gemeenten het beheer van verloren en gevon den fietsen en grote voorwerpen. De kijkdag van 29 december is in verband met de feestdagen verplaatst naar zaterdag 22 december 2012 U kunt op zaterdag 22 december tussen 10 en 11 uur terecht op de locatie Poortersweg 27 in Vlissingen. Meer informatie vindt u op onze website www.orioniswalcheren.nl op de pagina "Verloren en gevonden". PTA Roosendaal Goes Vlissingen Terneuzen Middelharnis PEUGEOT PROFESSIONAL Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes T. 0113 - 251720 Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel Nu ook spreekuur in Vlissingen, Dreestraat 2 en Ziekenhuis Zierikzee. Voor telefonische afspraak: 0113 - 251720

de Faam | 2012 | | pagina 18