Walcherse Kerstagenda Dagelijks Woensdag 19 december Donderdag 20 december Vrijdag 21 december Zaterdag 22 december Volop vertier met IJSTIJD! op de Zware Plaatwerkerij Jacqueline is IJsbaan ambassadeur Vlissingen Volop schaatsplezier en winter pret op de markt in Middelburg Meer informatie: www.ijsbaanmiddelburg.nl De overdekte ijsbaan, De Ijsfa briek in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen is open. Lees: www.ijsbaanvlissingen.nl De Lego-experience Blokje bij Blokje, Verlengde Bonedij- kestraat 279 in Vlissingen is in de Kerstvakantie elke middag open. (uitgezonderd de zon- en feestdagen). www.blokjebijblokje.nl Kerstmarkt op de Helm, het pleintje achter het stadhuis in Middelburg met enkele tiental len kraampjes, 20 t/m 29 december. Naast ondernemers met uiteenlopende koopwaar zijn er kunstenaars, tuinarchi tecten en dichters. Het Groot Kerstcircus Zee land houdt vanaf 21 december dagelijks voorstellingen: www.grootkerstcircuszeeland.nl In het Majoraat in Vlissingen geven de Zilvermeeuwen een kerstconcert, vanaf 20.00 uur, entree 4 euro. Bij Kinderboerderij de Klep perhoeve in Middelburg is het kerstknutselen, een kerststukje of een kerstbal. Materialen zijn aanwezig, 13.30-15.00 uur, meedoen 2 euro. Workshop E-readers voor beginners, Bibliotheek Vlis singen, aanmelden via: 0118- 422100, entree gratis. Op ontdekkingsreis met de VOC langs de zuidelijke ster renhemel, Jan Koeman legt met deze foto-expositie een link tussen de door vroegere VOC-zeevaarders beschreven en benoemde sterrenbeelden die vandaag de dag nog steeds worden gebruikt op sterren kaarten en de indrukwekkende sterrenhemel die hij in 2011 in Afrika fotografeerde, Hofplein 16 in Middelburg, 9.00-17.00 uur, entree gratis. Brocante verkoop in Kerstsfeer met serviezen, emaille, speel goed, etc, Weteringstraat in Vlissingen, 16.00-21.00 uur. De Brasserie Ter Reede en Grand Café De Schutterij houden een feestelijke kerst bingo en -buffet, tussen de bingorondes serveren de koks verschillende koude en warme gerechten, aanmelden via: 0118-448448. In de Sint Jacobskerk in Vlis singen houdt HZ Cult een Kerstspecial, een eigenzinnige dienst met bekende gospel nummers en een kop warme chocolademelk of glas wijn, 19.00 uur, entree 7,50. Premiere voorstelling van Het Groot Kerstcircus Zeeland in Vlissingen, de voorstellin gen zijn tot en met 2 januari. Voor meer info en kaarten: 06-11236084 of kijk op: www. grootkerstcircuszeeland.nl Loodsenband Ditch Jenny (voorheen Without Notice) speelt in Café 2xBellen aan de Walstraat 9 in Vlissingen, de band met zangeres Greetje speelt diverse covers, vanaf 21.30 uur. Eerste Dynamica Serious Request Run, Sportpark Vrijburg in Vlissingen, Zeeuwse atleten lopen voor 3 FM Serious Request, met een sponsorloop, atleten, een marathonquiz en winterse ver snaperingen, 18.00-23.30 uur. Brocante verkoop in Kerstsfeer met serviezen, emaille, speel goed, etc, Weteringstraat in Vlissingen, 16.00-21.00 uur. Het Cultikoor treedt op in het Atrium van Ter Reede, Vrede hoflaan 370, Vlissingen, 19.30 uur, entree gratis. De Hofpleinkerk, tegenover het Zeeuws Archief in Mid delburg, is open. Er is een stiltehoek en een vierluik te zien van het Kerstevangelie geschilderd door kunstenares Margaret van Dijke uit Veere. 13.30-16.30 uur (ook op 22 en 24 december) Verwenmorgen in Koffiehuis de Ontmoeting, Oosterschel- destraat 1 in Middelburg met koffie, thee en iets lekkers. Ook zijn er deskundigen die een feestelijk kapsel realiseren, een gebitsadvies, professionele voetmassage, nagelverzorging of make-up, 9.30-11.30 uur. Het Christelijk Gemengd Koor Capella Veerensis uit Serooskerke(W) geeft een Kerstconcert met samenzang in de Michaëlskerk in Koudè- kerke. Het koor brengt een zeer gevarieerd programma met o.a. het Ave Virgo Sanctissima en Christus, 20.00 uur, entree gratis. Voor de zesde achtereenvol gende keer geven The Saints een Kerstconcert in het Atrium van Ter Reede in Vlis singen. Natuurlijk krijgen de liefhebbers van The Shadows weer diverse bekende num mers van hun favorieten te horen, 19.30 uur, entree 3,50 euro. Café de Concurrent in Vlis singen houdt een Kerstman- nenloop, een trimloop/wan- deltocht door de binnenstad van Vlissingen verkleed als Kerstman. Er is een wandel tocht (5 km); trimloop voor kinderen (2,2 km) en trim loop volwassenen (6,6 km). Inschrijven 11.00 uur bij Café de Concurrent, start 12.30 uur, meedoen 10 euro volwas senen 5 euro kinderen. Bij inschrijving krijg je kerstman nenpak. De Zware Plaatwerkerij op het voormalige Scheldeterrein is weer omgetoverd tot een overdekte schaatsbaan. Jong en oud kunnen er heerlijk schaatsen. Kom langs tijdens de KNSB Schaatsweek, of nu al! Deze Ijsfabriek Vlissin gen is iedere dag geopend van 9.00 tot 18.00 uur en in het weekend ook 's avonds. In de bijbehorende horeca- voorzieningen is het heer lijk opwarmen met warme Chocomel of erwtensoep! Ijsfabriek Vlissingen is één van de negentien tijdelijke kunst ijsbanen die deel uitmaakt van IJSTIJD! Schaatsen in jouw buurt. Met IJSTIJD! onder steunt de KNSB samen met KPN, ERU en mediapartner Sky Radio negentien tijdelijke kunstijsbanen, verspreid over heel Nederland. Dit doen zij omdat ze het belangrijk vinden dat zoveel mogelijk kinderen (ADVERTORIAL) De grootste wens van de 10 jarige Jacqueline Kriekaard, die in groep 7 zit en later graag in de zorg wil werken, is om eens te schaatsen met één van haar grote helden Sven Kramer of Ireen Wüst. Ze vindt het hartstikke leuk om ambassadeur van de ijs baan te zijn omdat 'ik dan mee mag helpen andere kin deren enthousiast te maken voor het schaatsen! ^BÊÊÊÊIÊÊnÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊBËÊÊÊÊÊKM kunnen schaatsen en/of leren schaatsen. Weer of geen weer: schaatsen op een tijdelijke kunstijsbaan kan altijd. Ook op de ijsbaan in Vlissingen: je stapt zo het ijs op en geniet meteen van de gezelligheid die erbij hoort, want natuurlijk is ook aan muziek en koek zopie ge dacht. De exclusieve IJSTIJD! playlist die is samengesteld door Sky Radio klinkt regelmatig uit de speakers. Extra activiteiten Er is veel te doen in Ijsfabriek Vlissingen. Zo was de Official ERU Prestige Icehockey Tour 2012-2013 er op 13 december. Het team, dat bestaat uit natio nale ijshockeytoppers, gaf toen zowel een spectaculaire show als een stoere clinic weg. En op 18 januari komt de Promotour naar de ijshal: een leuke en ge zellige avond met verschillende artiesten. De ijsbaan ligt er tot en met 20 januari 2013. Kijk op www.ijsfabriekvlissingen.nl voor alle activiteiten. KNSB Schaatsweek De KNSB Schaatsweek is van 26 december 2012 tot en met 6 januari 2013. Tijdens de KNSB Schaatsweek zijn er naast IJSTIJD! allerlei staats activiteiten om zelf te schaatsen of om schaatsen te kijken. Ga bijvoorbeeld op Ga bijvoorbeeld op vrijdagavond eens naar de kunstijsbaan op de Sportboule- vard in Dordrecht en doe mee aan Frozen Friday: van 20.00 - 22.00 uur kun je dan schaat sen op leuke muziek. Kijk op schaatsen.nl/knsbschaatsweek voor meer activiteiten. Schaatsplezier voor jong en oud op de tijdelijke ijsbanen in het land. Nog beter leren schaatsen? Je kunt zelf (nog) beter leren schaatsen door je aan te sluiten bij de S.S.C. de Poel in Goes. Kijk op www.sscdepoel.nl om te ontdekken welk schaatsaanbod bij jou past.

de Faam | 2012 | | pagina 12