r r r r r r r Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg Herstraten busbaan Koudekerkseweg Werkzaamheden schietbaan richting N57 Gratis parkeren rond oud en nieuw Parkeervergunning en ontheffing blauwe zone 2013 Nieuwe regels rijbewijs Gladheidbestrijding in Middelburg Nomineer vrijwilligers voor de Lange Jan Awards Rotary verkoopt kerstboomlic" voor Leergeld Walcheren Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 december 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zaterdag 12 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis op de Markt. U bent welkom in de Burgerzaal vanaf 16.00 uur. De receptie duurt tot 18.00 uur. Tijdens de receptie houdt de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak en kunt u deelnemen aan een rondleiding door het stadhuis. Ook draagt de nieuwe stads dichter zijn of haar eerste gedicht voor. En u ziet de eerste uitkomsten van het project DNA Middelburg. Inwoners, ondernemers, organisaties en bestuurders hebben gekeken wie Middelburg werkelijk is. Dit is in beelden en citaten vastge legd en gaat gebruikt worden voor de promotie van onze gemeente. Aannemersbedrijf JMB is tot 21 december bezig met het herstraten van de bus baan aan de Kouderkerseweg. De J.V. van Sprengerlaan blijft bereikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieurs bureau, tel (0118)67 56 81. De schietbaan en dë rotonde op de Torenweg worden aan beide zijden verbreed om het vrachtverkeer meer ruimte te geven. Het werk wordt gefaseerd uitge voerd. Tot en met 21 december wordt de rijstrook richting Middelburg verbreed. Vanaf 14 januari tot en met 25 januari wordt de rijstrook richting»N57 verbreed. Het verkeer vanuit Middelburg moet een omleiding volgen via Torenweg-Waldam- meweg-Herculesweg-Ampereweg. Het verkeer vanaf de N57 kan wel gebruik blij ven maken van de Schietbaan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 56 81 Van 28 december tot en met woensdag 2 januari is parkeren in het centrum gratis. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf donderdag 3 januari is het weer betaald parkeren. Ook tijdens de kerstdagen is het gratis parkeren, zowel op straat als in de parkeer garages. Elk jaar worden de parkeerautomaten in het centrum van Middelburg afgesloten. Dit als voorzorg tegen baldadigheid rond de viering van oud en nieuw. Alle jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service- en marktkooplie den- en woonwerkvergunningen en de houders van een ontheffing blauwe zone zijn eind oktober aangeschreven voor de verlenging voor 2013. ledereen die heeft betaald, krijgt eind deze week de vergunning of ontheffing voor 2013 opge stuurd. U kunt de nieuwe vergunning al vanaf maandag 17 december gebruiken. Nog niet betaald? Vanaf maandag 17 december kunnen zij die nog niet hebben betaald de leges van de 2013 vergunning voldoen op het stadskantoor om vervolgens de ver gunning mee te nemen. Op maandag 24 en maandag 31 december zijn de ge meentelijke balies gesloten. Op woensdag 2 januari zijn de gemeentelijke balies vanaf 09.30 uur weer open. Met ingang van 19 januari komen er nieuwe regels voor het rijbewijs. Er worden onder andere enkele nieuwe categorieën ingevoerd en de minimumleeftijd van een aantal categorieën gaat omhoog. Ook gaat de geldigheidsduur voor de rijbe wijscategorieën C en D van tien naar vijf jaar. Wilt u weten wat er precies verandert kijkt u dan op: www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/rijbewijs/rijbewijscategorieen Als uw rijbewijs nog geldig is, verandert er voor u niets. Uw huidige rijbe wijs blijft geldig en u hoeft dit alleen te vernieuwen als dit nodig is in verband met het verstrijken van de geldigheidsduur of een andere reden. Gemeente Middelburg is dag en nacht paraat om gladheid te be strijden als de winter toeslaat. Om sneeuw en ijzel zo goed mo gelijk te bestrijden is een plan op gesteld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. Eerste prioriteit bij gladheid Er zijn belangrijke straten en ver- keersroutes die prioriteit bij glad heid hebben. Dat zijn busroutes, doorgaande verkeersroutes, wijk- ontsluitingswegen en hoofdfietspa den. Deze routes moeten uiterlijk tweeënhalf uur nadat de strooi- ploeg is uitgerukt gestrooid zijn. Tweede prioriteit Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuw val en ijzel, wordt op andere wegen en fietspaden gladheid bestreden. Derde prioriteit Bij plaatselijke gladheid door op vriezing wordt alleen gestrooid waar nodig. Vaak betreft het uit sluitend bruggen en bruggetjes. Deze worden dan eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacon- trole op de routes waar is ge strooid of geschoven. Zonodig wordt nogmaals gestrooid of ge schoven. Strooien met nat zout De gemeente strooit met nat zout. Dat wil zeggen dat het zout wordt natgemaakt met calcium en daarna direct op de weg wordt ge strooid. Daar blijft het liggen op de plaats waar het hoort en kan het vervolgens zijn werk doen en dat is het ontdooien van het ijs. Het voordeel van deze methode is dat er gestrooid kan worden voor dat het glad wordt. Wat kunt u doen? De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zou den willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schui ven. Inwoners, winkeliers en be drijven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoor beeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Strooizout is ver krijgbaar in de winkel. Ook kan sommige overlast wor den voorkomen. Als er vorst wordt verwacht is het natuurlijk niet erg handig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situa ties kan zorgen. De strooiroute kunt u bekijken op www.middelburg.nl in de rubriek Milieu en afval. Op 12 februari worden voor de tweede keer de Lange Jan Awards uit gereikt. Deze vrijwilligersprijzen zijn bedoeld om Middelburgse vrijwilli gers in het zonnetje te zetten, ledereen kan een vrijwilligersorganisatie, initiatief of (jonge) vrijwilliger nomineren via de website. Nieuw dit jaar is dat men ook zichzelf mag nomineren. Uit alle nominaties worden de win naars gekozen door een selectiecom missie en jury. Tijdens een mooie feestavond worden de winnaars be kend gemaakt. Naast de Award zelf, die speciaal voor deze editie ontwor pen wordt, maken winnaars kans op een geldprijs van 250 of 500. Nomineren kan via de website www.welzijnmiddelburg.nl/langejana- wards of via de nominatieformulieren die in Porthos en het stadskantoor te vinden zijn. Dit project is een initiatief van de gemeente Middelburg in sa menwerking met Stichting Welzijn Middelburg. Nomineren kan nog tot 31 december. Foto: Aart van Belzen De Rotary Club Middelburg houdt ook dit jaar een lichtjesactie op de Markt. Zoals elk jaar gaat de op brengst van de verkoop van lichtjes (2,50 per stuk) naar een goed doel. Nu is dat Stichting Leergeld Walche ren. Met de opbrengst kan de stich ting schoolgaande kinderen steunen die door armoede onvoldoende kun nen deelnemen aan schoolse en bui tenschoolse activiteiten. Donderdag 13 december gaat de lichtjesactie om 13.00 uur officieel van start naast de ijsbaan op de Markt. De actie loopt tot 25 december. Een bij drage overmaken kan ook, op reke ning 1156.83.321 t.n.v. Stichting Community Service o.v.v. Lichtjesac tie 2012. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 9