r F Raadsvergadering in stadskantoor Het woord aan raadslid Jeanette de Vis-Berrelkamp INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 december 2012 De Faam pagina We zitten nu in de donkerste weken van het jaar. Velen vinden dit een fijne tijd. Lekker bij de kachel, lichtjes aan. De gezelligheid van Sinterklaas net achter de rug, en nu de voorbereidin gen voor de Kerst. Ja, als alles goed gaat is dit ook zo. Maar als je dit jaar je baan ben kwijt geraakt, of je te maken heb met an dere zorgen is het wellicht helemaal niet zo'n fijne tijd. Dan zie je misschien alleen het donker. Wat gaat het nieuwe jaar ons straks brengen? We worden overspoeld met berichten in de krant en op TV, steeds meer ouderen voor hulp naar de bijstand. Veel kinderen die opgroeien in armoede. Ons noodpotje is te klein of we heb ben helemaal geen reserve. Nee, na tuurlijk niet als je iedere maand blij ben dat alles betaald is, blijft er niets over om te sparen. En dit geldt voor 40% van onze bevolking. Dat is dus wel VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maten bekend dat een parkeerschijfzone wordt ingesteld in de Briljant en dat de bewo ners van de Briljant, per adres en tegen beta ling van legeskosten, in aanmerking komen voor maximaal twee ontheffingen om langer dan twee uur en zonder parkeerschijf te parke inzage Het besluit ligt tot en met 23 januari 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunnin gen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 13 december 2012 tot en met 23 januari 2013, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het be sluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handteke ning. Hef bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang recht streeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw be lang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daar van is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvol doende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verwe ten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan Kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, Sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 165 voor natuurlijke personen (in dividuele personen) en 310 voor niet-natuur- lijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Foto: Aart van Belzen bijna de helft! Jongeren die goed kun nen leren, kunnen die nog gaan stude ren als hun ouders maar net de eindjes aan elkaar kunnen knopen? We wilden toch een kenniseconomie wor den. Dan zullen we moeten investeren in ons onderwijs en onze kinderen. Onze ouderen blijven langer thuis KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING(EN) Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: aan transport- en Containerbedrijf Wielemaker B.V. Ampèreweg 3; veranderen van een inrich ting (transport- en containerbedrijf) Voor mondelinge zienswijze, telefc (0118) 67 52 48. foonnummer De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van donderdag 13 december 2012 gedurende zes weken, tot en met woensdag 23 januari 2013, ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een ziens wijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvan- kelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Gerbrandijlaan 4F: maken/aanbouwen liftt.p.v. loopbrug (4-12). Langeviele 35: aanbrengen reclame (29- H). Qranjeplaatweq te Arnemuiden: aan leggen damwand/oeschoeiing, verbreden Oranjeplaatweg, aanleg ontsluitingswegen, rooien bomen, aanleggen jachthaven, rio lering, parkeerplaatsen, verlichting, brug en afmeersteigers (47393) (27-11). Prooijenseweg 14: plaatsen hekwerk (30-11). Statenlaan, J. Costenobelstraat, Schepenenlaan, O. Corbaultstraat, P.D. van Campenstraat, J.H. Hui- jssenstraat, J. Lesagestraat en Spin- nuisweg: (48229) (4-12). nuisweg: vervangen 107 dakkapellen Veerseweg 124: dempen deel sloot naast woning i.v.m. verbreden oprit (28-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen wonen. Maar wie gaat er voor hun zor gen? We zullen meer voor elkaar over moeten hebben, weer voor elkaar zor gen. Samen delen. Er zijn mensen die diensten ruilen met gesloten porte monnee. We hebben in het nieuwe jaar weer een bezuinigingsronde, ook de beurs van de gemeente wordt smaller. Maar wij gaan er voor, zo veel als mogelijk is, het minimabeleid overeind te hou den. Een oudere heer vertelde "Ik kan soms zo terug verlangen naar vroe ger, er was toen meer saamhorigheid onder de mensen". Als deze crisis dit weer terug kan brengen, brengt het ons nog iets op. Ik wens u zinvolle dagen. Jeannette de Vis-Berrelkamp, Fractievoorzitter Duurzaam Rood jeannette@hcdevis.demon.nl De gemeenteraad komt op maandag 17 december om 19.30 uur bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Agenda: 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Notulen raadsvergadering van 12 november 2012, vaststelling 3) Ingekomen stukken 4) Tweede Bestuurlijke tussenrapportage 2012 gemeente Middelburg 5) Tarieven gemeentelijke belastingen en rechten 2013 6) Raadsonderzoek overdracht exploitatie stadsschouwburg 7) Plaatsvervangend raadsgriffier 8) Arne: Rapport 'Een tweede toekomst voor De Arne' 9) Orionis Walcheren, zienswijze op begroting 2013 10) GGD Zeeland, zienswijze op Bestuursrapportage 2012 11) GGD Zeeland, zienswijze op Programmabegroting 2013 12) Regionaal Pedagogisch Centrum (RPCZ), toekennen subsidie 13) Veldzigt, vaststellen exploitatieopzet restkavels 14) Mortiere, vaststellen herziene exploitatieopzetten 15) Nieuwland zuid, vaststellen herziene exploitatieopzet 16) Churchilllaan, vaststellen herziene exploitatieopzet 17) Kanaalweg west, vaststellen herziene exploitatieopzet 18) Stromenpoort, vaststellen herziene exploitatieopzet 19) Ramsburg oost, vaststellen herziene exploitatieopzet 20) Rittenburg, vaststellen herziene exploitatieopzet 21) Verkoop pand Molstraat 13 te Middelburg 22) Schouwburg, Haalbaarheidsonderzoek en beschikbaar stellen krediet bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Elvis Presleystraat 25: uitbouw woning (7-12). Elzenlaan, op bestaande sportveld achter C.S.W.: bouw 30 appartementen (18469) (7-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingedi end en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzienin genrechter Dij de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING BESCHIKKING WEIGEREN OMGEVINGSVERGUNNING (Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht op 6 december 2012 besloten hebben een omgev ingsvergunning te weigeren voor het plaatsen van 15 vlaggenmasten (met banieren) bij de entree van net ZEP Middelburg aan het Podium te Middelburg. Het besluit met de bijbehorende stukken ligt elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbaïie in hef stadskantoor. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de voornoemde (verzend)datum van hef besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het plaatsen van tijdelijke units. Locatie: Walcherseweg 168 De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 1J december 2012 gedurende zes weken, van 13 december 2012 tot en met 23 januari 2013, ter inzage bij de vakbalie in het stad skantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk or mondeling een zienswi jze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor hef geven van een mondelinge zienswi jze binnen de genoemde periode is hef noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net telefoonnummer (0118) 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico niet-ont- vankeïijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECABEDRIJVEN BINNENSTAD MIDDELBURG VOOR KERSTNACHT De burgemeester van Middelburg maakt bek end dat hij in verband met de Kerstviering op grond van artikel 2.3.1.5, lid 1 van de Al gemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (APV) heelt besloten voor de Kerstnacht van 24 december op 25 december 2012 voor alle horecabedrijven in de binnenstad van Middelburg (het gebied gelegen binnen de vesten) een collectieve ontheffing van hef sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ontheffing geldt echter niet voor de zgn. paracommerciële horecabedrijven (instellingen die op enigerlei wijze worden gesubsidieerd en buiten hun doelstelling om horecadiensten verlenen aan het publiek, zoals sportkantines, dorpshuizen, sociaal-culturele instellingen e.d.). COLLECTIEVE AANWIJZING BIJZONDERE DAGEN (GELUIDHINDER- BEPALINGEN) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij 24 december 2012 hebben aangewezen als "bijzondere dag" in gevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997. Tijdens deze dagen zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder niet van toepassing tof 02.00 uur op 24 december 2012 voor de horecabedrijven in de binnen stad (gelegen in het gebiea omgeven tussen de Vesten en hef Kanaal door Walcheren). Deze dag is als zodanig aangewezen ten be hoeve van de "Kerstnacht". Gedurende de aangewezen dagen kan in het betreffende aangewezen gebied levende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer wor den overschreden waardoor geluidhinder kan optreden. COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECABEDRUVEN GEMEENTE MIDDELBURG TIJDENS DE JAARWISSELING De burgemeester van Middelburg maakt bek end dat hij in verband met de viering van oud en nieuwjaar op grond van artikel 2.3.1.5, lid 1 van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 heeft besloten voor de nacht van 31 december 2012 op 1 januari 2013 voor alle horecabedrijven in de gemeente Middelburg een collectieve ontheff ing van het sluitingsuur te verlenen tot 06.00 uur. Dat betekent aat er voor deze hele nacht geen sluitingsuur geldt omdat op genoemd ti jdstip de horecabedrijven weer open mogen. Deze ontheffing geldt niet voor de paracom merciële horecabedrijven (instellingen die op enigerlei wiize worden gesubsidieerd en buiten hun doelstelling om horecadiensten ver lenen aan het publiek, zoals sportkantines, dorpshuizen, sociaal-culturele instellingen e.d.). De horeca bezoekers worden er op gewezen dat men rekening dient te houden met de mo gelijkheid dat de toegang tot een aantal bars, café's, disco's en dergelijke slechts mogelijk is op vertoon van een toegangskaart. Voor meer informatie over een eventuele foe- qangskaartenregeling en het bestellen van deze kaarten wordt men verzocht (tijdig) con tact op te nemen met de betreffende horecaza ken. COLLECTIEVE AANWIJZING BIJZONDERE DAG (GELUIDHINDER- BEPALINGEN) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij 31 december 2012 hebben aangewezen als "bijzondere dag" in gevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder niet van toepassing tot 02.00 uur op 1 januari 2013 voor de horecabedrijven in de gemeente Mid delburg. Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van "Oud- jaarsnacht". Gedurende de aangewezen dag kan levende muziek ten gehore worden ge bracht in horecabedrijven in de hele gemeente. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer worden overschre den waardoor geluidhinder kan optreden.

de Faam | 2012 | | pagina 8