Huis Co Betaal tot en met 21 december Géén BTW Maak woning 'winterproof' KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN op rolluiken en zonwering! Dikwijls gebrek aan financiële reserves *5» au De actie is geldig op: Rolluiken Terrasschermen Uitvalschermen Sereens Binnenzonwering Overkappingen Partnerbegrip toeslagen 2014 Maatregelen 2013 en 2014 O SunCircle Q B&C President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl www.hogazon.nl De aanvulling op de criteria voor partnerschap voor de toeslagen treedt pas op 1 januari 2014 in werking en niet per 1 januari 2013. De aanvulling betreft dat ook degene die op hetzelfde adres in de gemeentelijke basisadministratie is inge schreven en in het voor afgaande jaar partner was van de belanghebbende, als partner wordt aangemerkt. Aangezien er van het voorafgaande jaar wordt uitgegaan, treedt dit aanvullende criterium pas een jaar later in werking dan de overige wijzigingen van het partnerbegrip. Die overige wijzigingen van het partnerbegrip voor de toeslagen treden in werking op 1 januari 2013. De termijn voor de dubbele hypotheekrenteaftrek voor de huidige woning die te koop staat en de nieuwe woning blijft in 2013 op drie jaar staan. In 2014 gaat deze weer naar twee jaar. Ook de herleving van hypotheekrenteaftrek na tijdelijke verhuur komt niet te vervallen per 1 januari volgend jaar, maar pas per 1 januari 2014. Storm, regen, hagel, vorst en sneeuw. Wie probleemloos de winter wil doorkomen, moet nu toch echt zijn huis 'win terproof maken. Controleer daarom regelmatig de dak goten op bladafval. Bladeren verstoppen de regenpijpen, met alle gevolgen van dien. Vergeet niet de buitenkraan af te tappen. Als water bevriest, zet het uit. De kracht waarmee dat gebeurt, is zo groot dat wa terleidingen en verwarmings buizen kunnen scheuren. Tap de kraan af door binnen de toevoer naar de buitenkraan dicht te doen en de buiten kraan open te zetten totdat het restant van het water uit de buis is gelopen. Daarna kan de buitenkraan weer worden dichtgedraaid. Check ook of de dakpannen goed recht liggen. De meeste problemen ontstaan niet alleen bij een temperatuur beneden het vriespunt, maar vooral wanneer er het daarbij hard waait. En hoe zit het met de schoor steen? Een schone schoorsteen kan veel onheil voorko men en bespaart heel wat peperdure brandstof. Het is trouwens verplicht om de schoorsteen jaarlijks een grondige onderhoudsbeurt te geven. Mocht er namelijk door de schoorsteen toch brand ontstaan, dan eisen veel verzekeringsmaat schappijen dat er een onderhoudscertificaat kan worden overlegd. Een goed onderhouden schoorsteen voorkomt levensgevaarlijke situaties. Eenvijfde van de Neder landse huishoudens komt in de problemen als de koelkast, televisie of wasmachine kapot gaat. Geld voor vervanging is er niet. Dat blijkt uit een onderzoek van het Nationaal Instituut voor Budgetvoor lichting (Nibud), dat samen met bankverzekeraar ING is uitgevoerd. Nog eens 20% van de huishoudens heeft een financiële buffer die minder is dan 2000 en dat is volgens de berekeningen van Nibud te weinig. Een alleenstaande zou 3.550 achter de hand moeten hebben, voor een echt paar is dat 4.000 en voor een gezin met twee kinderen 5.000. Deze bedragen zijn onafhankelijk van inkomen en van levensstijl. Voor een huis houden dat bijvoorbeeld ook een auto heeft, zou de buffer hoger moeten zijn. De noodzakelijk geachte buf fers zijn puur bedoeld voor het vervangen van inventaris en niet voor het opvangen van inkomensterugval, zoals bij werkloosheid, arbeidsonge schiktheid en pensionering. En ook niet voor grote uitgaven, zoals bij brand en ziekte. Voor dit soort zaken zijn verzekerin gen betere alternatieven, aldus het Nibud. Uit het onderzoek blijkt verder dat 15% van alle huishoudens niet spaart. Hogazon.nl Naser Assaf Jelle Meijer t André Bakker Eindejaarsvoordeel GÉÉN BTW LUMENGUARD RAAMDECORATIE

de Faam | 2012 | | pagina 49