Walcherse Uitjes VRIJWILLIGERS HELPEN ZEDENDELICTEN VOORKOMEN ■a "Geen nieuwe slachtoffers" Woensdag 12 december Donderdag 13 december Vrijdag 14 december Zaterdag 15 december Zondag 16 december Maandag 17 december Dinsdag 18 december "Bijdragen aan het voorkomen van slachtoffers is enorm Reclassering Nederland Stichting I.S.I.S. houdt op 12 december een lezing' over 'Theosofia: kloppend hart van de wereld-spiritualiteit' Deze begint om 19.45 uur in De Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middel burg. Toegang gratis. www.stichtingisis.org Het Ierland Nationaal koor Anüna met Christmas with Anuna - A wisper of Paradise. Anüna brengt een speciale kerstshow met klassiekers en oeroude Ierse zangen in de Sint Jacobskerk. Aanvang 20.00 uur in de Sint Jacobs kerk in Vlissingen. Info: tuunu.anima.ie Middelburg Winterstad wordt vrijdag 14 december om 19.30 uur feestelijk geopend door burgemeester Bergmann. Tevens zal er van de gelegen heid gebruik worden gemaakt om de nieuwe sfeerverlichting officieel in gebruik te nemen. In de reeks maandelijkse lezingen die Het Theosofisch Genootschap houdt in de Zeeuwse Bibliotheek spreekt zaterdag 15 december Michel Hendriks uit Den Haag over het onderwerp Het einde van het materialisme. De lezing begint om 10.30 uur. Liza Ferschtman treedt zondag 16 december om 15.30 uur samen met Amihai Grosz (altvi ool) op in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. www.theaterverkoopzeeland.nl Interkerkelijke kerstbijeen komst in Oost-Souburg. Aglow nodigt iedereen voor een kerst bijeenkomst op zaterdag 15 december van 13.00 tot 16.00 uur in De Ark op het Oranje plein 2 voor een gezamenlijke lunch. Spreker is Gerard de Groot. Voor informatie: mevrouw C. van Tulden, telefoonnummer 06-15605232 of via de website www.aglow.nl Midwinterfeest bij 'tHofje aan de Noordweg 4 in Middelburg. Er is een prachtige verzame ling brocante meubelen, cadeau's en bloemschikkin- gen. Ook spullen voor het zelf bereiden van taart, truffel en cupcakes, 't Hofje is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Dr. Inigo Boeken - verbonden aan de Radboud Universiteit Nijmegen en wetenschap pelijk directeur van het Titus Brandsma Instituut - introdu ceert de vroegmoderne filosoof en diplomaat Nicolaus van Cusa (1401 - 1464). Bijeen komst van 15.30 tot 17.30 uur - Revolution Gallery, Lange Noordstraat 43 Middelburg. Theatergroep Duinart brengt de voorstelling 'Lang Geluk kig' 't Spiegeltheater in Mid delburg om 14.30 en 20.00 uur. Meer info op "3 www.theaterverkoopzeeland.nl. De Spot presenteert: Vinyl- markt én popquiz voor alle vinylfreaks en verzamelaars. Teams van maximaal 4 personen kunnen zich reeds aanmelden. Van 13.00 tot 18.00 uur. Stiltewandeling in Vlissingen: door de oude stad, langs de haven en over boulevards. Start: 10.00 uur voor de bios coop CineCity (gratis parkeren op zondag). De wandeling duurt een uur. Instrumentaal Duo Liza Ferschtman (viool) Amihai Grosz (altviool) met werk van Mozart, Reger, Martinu en Bartok. Sint Jacobskerk Vlis singen 15.30 uur. Entree: 15 euro, donateurs 12 euro. Info www.muziekpodiumzeeland.nl HCC computer inloop avond algemeen computergebruik van 19.30 tot 22.00 in wijk centrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen In de Sint Jacobskerk in Vlis singen om 20.00 uur deur open 19.15 uur: Choir of St John's College, Cambridge o.l.v. Andrew Nethsingha. "Tour of The Netherlands" Een adventsconcert met veel populaire kerst hymne's. En tree 17,50 euro donateurs en studenten Roosevelt academie 12,50 euro. Info "8 www.muziekpodiumzeeland.nl Cinema Middelburg deze week: In Cinema Middelburg zijn de volgende films te zien deze week: Haute Cuisine Overwinning gerenommeerde vrouwelijke chefkok wanneer ze voor Franse president gaat koken. Donderdag 13 december om 20.00 uur, vrijdag 14 december om 19.00 uur, zaterdag 15 de cember om 21.30 uur en maan dag 17 december om 20.00 uur The Perks of Being a Wallflo wer Puber ontdekt via vrienden clubje betekenis vriendschap, seksualiteit en volwassen wor den. Vrijdag 14 december om 15.00 en om 21.30 uur, zaterdag 15 december om 19.00 uur en zondag 16 december om 20.30 Ik wil graag honderd worden, Filmkeuze van: Bram de Wolff Een jaar lang wordt de wereld beroemde uitzonderlijke mu sicus Ton Koopman gevolgd. Bram de Wolff een korte inlei ding bij de film. Dinsdag .18 december om 20.00 Laurance Anyways, avond van de Franse Film Laurence verandert van geslacht en gaat samen met zijn vrouw de strijd aan tegen vooroorde len Woensdag 19 december om 20.00 uur ADVERTORIAL Ook zedendaders keren op een dag weer terug in de samenleving. Als zij sociaal geïsoleerd zijn, is de kans op herhaling groter. De vrijwilligers van COSA voorkomen dat door samen met beroepskrachten een cirkel om de zedendader te vormen. "Zo draag ik eraan bij dat er geen nieuwe zedenslachtoffers vallen", aldus vrijwilliger Ruben. In Nederland zijn sinds 2009 goede ervaringen opgedaan en in Canada en Engeland zijn de COSA-cirkels al jaren succesvol (70% minder recidive). Vrij vertaald staat COSA voor: cirkels voor ondersteuning, samenwerking en aan spreekbaarheid. Reclassering Nederland startte in 2009 in Brabant de eerste COSA-cirkels; momenteel zijn er cirkels actief in Bra bant, Limburg, Noord- en Zuid-Holland. COSA breidt uit."We zoeken nieuwe vrijwilligers in de provincie Zeeland. Mensen die graag willen bijdragen aan een veiliger samenleving", zegt Sjef van Gennip, algemeen directeur van Reclassering Nederland. Ondersteunen en in de gaten houden Elke cirkel bestaat uit een buitenkring met beroepskrach ten (onder wie de reclasseringsmedewerker, hulpverle ners/behandelaars, de wijkagent) en een binnenkring met vier tot vijf vrijwilligers. De vrijwilligers leveren een belangrijke aanvulling op het werk van de beroepskrach ten door (in teamverband) contact te houden met de dader. Via een kop koffie en een goed gesprek, een wande ling of een andere alledaagse activiteit houden de vrijwil ligers zicht op hoe het gaat met de dader. Ruben licht toe: "Het draait om (praktisch) ondersteunen én in de gaten houden. Als het niet goed gaat, pikken wij vroegtijdig de signalen op. motiVerend - vrijwilliger Marlies We praten erover met de dader en de cirkelcoördinator en zonodig worden beroepskrachten ingelicht. Die kunnen dan snel ingrijpen." Grondige training Vooraf krijgen de vrijwilligers een grondige training. Ruben:"Niet alleen leerde ik hoe ik om moet gaan met de dader en hoe ik recidivesignalen herken, ook was het een intensieve kennismaking met de andere vrijwilligers. Heel verschillende mensen, maar we hadden één ding ge meen: we willen niet alleen toekijken en mopperen, maar écht iets doen aan veiligheid. Het gesprek ging daardoor meteen de diepte in", vertelt hij."We spraken over onze motivatie om vrijwilliger te worden, maar konden ook onze twijfels delen." Inmiddels vormen de huidige vrijwilligers een hechte groep."Gewoon doen!," vult vrijwilliger Marlies aan, "Ik word met de week enthousiaster over COSA." Geen geheimen Zedendaders worden niet geaccepteerd door de maat schappij en dat leidt er vaak toe dat ze zich terugtrekken in de anonimiteit. Dat vergroot juist de kans op terugval. De daders die meewerken aan een COSA-cirJcel willen zelf een toekomst zonder zedendelicten. Zij tekenen daarvoor een contract met twee belangrijke uitgangspunten van COSA: geen geheimen en geen nieuwe slachtoffers."On derzoek in Canada toont aan dat deze werkwijze de kans op recidive aanzienlijk vermindert", aldus Sjef van Gennip. "Als COSA-vrijwilliger geef je op een unieke manier invul ling aan je maatschappelijke verantwoordelijkheid." Met het oog op de privacy zijn de namen Ruben en Marlies gefingeerd. Word ook COSA-vrijwilliger Reclassering Nederland zoekt voor nieuwe cirkels vrijwilligers in de provincie Zeeland. Als COSA-vrijwilliger draagt u actief bij aan het voorkomen van zedenmisdrijven. U wordt terdege voorbereid op uw taak en de cirkels worden goed begeleid door beroeps krachten; een speciale opleiding of achter grond is niet nodig. Uw taken: praktische ondersteuning bieden aan en sociale contacten onderhouden met zedendaders tijdens hun terugkeer in de samenleving; signalen van recidiverisico opmerken en bespreken met de dader en de cirkelcoördinator; binnen de cirkel samenwerken met andere betrokkenen zoals familie en de wijkagent. Interesse? Meer informatie vindt u op: www.cosanederland.nl en www.reclassering.nl Bellen of e-mailen kan ook: René Bakkérs (t) 06 22 24 34 41 (e) r.bakkers@reclassering.nl COSA is een samenwerking tussen Reclassering Nederland en het Expertisecentrum Veiligheid van Avans Hogeschool.

de Faam | 2012 | | pagina 28