BLAUW GERUITE KIEL BLIJFT DE GGD? PARKEREN TIJDENS DE FEESTDAGEN TWEEDE EDITIE KERSTMANNENLOOP IJSBAAN ZWARE PLAAT- OPRUIMWE HEDEN WESTELIJKE LANDTONG BINNENHAVENS VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERING GEMEENTE WOENSDAG 12 DECEMBER 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Gemeenteraad Donderdag 20 december 2012 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6B. Afhandeling moties 6C. Inlichtingen artikel 43 RvO 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Vaststelling deelnota's cultuur 2012-2016 8.2 Begroting 2013 Orionis Walcheren 8.3 3e Begrotingswijziging 2012 en de 2e begrotings wijziging 2013 Veilig heidsregio Zeeland 8.4 Nota Minimabeleid Vlissingen 8.5 Concept "Welzijnsbeleid Nieuwe Stijl Vlissingen 2013-2016" 8.6 Septembercirculaire 2012 8.7 Begroting 2013 NV Zeeland Seaports 8.8 Grondprijzen 2013 8.9 Gevonden en verloren voorwerpen 8.10 jaarrekening en jaar verslag 2011 Stads gewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg 8.11 Tarieven parkeerbelasting 2013 8.12 Verordening onroerende zaakbelastingen 2013 8.13 Begroting 2013 GGD 8.14 Herbenoemen leden Walcherse welstands commissie 8.15 Voorzitter rekenkamer commissie 9. Moties 10. Sluiting Als VIP bij de raad? U kunt zich opgeven om deze vergadering als VIP bij te wonen. Interesse? U wordt dan om 18.45 uur op het stadhuis gastvrij ontvangen door enkele raadsleden en de burgemeester. Zij vertellen hoe de gemeenteraad werkt. Aansluitend kunt u de raads vergadering bijwonen. Na afloop is er een drankje. U kunt zich aanmelden via www.vlissingen.nl/vip. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Deze vraagt houdt mij en vele anderen bezig, daar later meer over. Enkele zaken die wij op ons bord krijgen zijn bijvoorbeeld de begro ting 2013 van Orionis Walcheren, Welzijn Nieuwe Stijl, het Minimabeleid en de begro ting 2013 van de GGD. Om maar met Orionis Walcheren te begin nen, dan hebben we die hete aardappel doorgeslikt. Alweer geld tekort en natuurlijk verklaart Orionis dat zij er niets aan kan doen en dat het financieel wel beter zal gaan als de reorganisatie eenmaal een feit is. Ja ja, denk ik dan. Feit is ook dat die reorganisatie al meer dan een jaar uitloopt en we maar moeten afwachten wanneer die reorganisatie een feit wordt. Positief ben ik over de notitie 'Welzijn Nieuwe Stijl Vlissingen'. Natuurlijk is het niet fijn dat een en ander gaat veranderen. Maar gedwongen door bezuinigingen heeft het col lege toch kans gezien een realistisch voorzieningenniveau op peil te houden. En wellicht net zo belangrijk is de toekomstbestendigheid. Burgers weten immers waar ze de komende tijd aan toe zijn. Wat het Minimabeleid betreft, daar word ik droevig van. Enerzijds wordt waarschijnlijk een Walchers beleid verlaten waardoor de voor zieningen per gemeente gaan verschillen. Anderzijds nopen bezuini gingen het college tot ombuigingen die dus ook helaas de minima raken, maar waarvan ik wel vind dat ze te verdedigen zijn. En dan de GGD, waarmee ik begon. Al sedert jaren hebben de Zeeuwse gemeen ten de GGD een bezuinigingsopdracht van 2% per jaar opgelegd. Tot op zekere hoogte kan de GGD dit intern door ombuigingen oplos sen, maar de grens is in zicht. Rest inderdaad de vraag of de GGD in de huidige vorm blijft bestaan. Tot slot: is uw straat voldoende verlicht, zodat u zich veilig voelt? Laat het weten via onderstaande websites of twitter. Raadslid John Dooms, Lokale Partij Vlissingen E-mail: johtidootns@zeelandnet.nl, twitter: TWITTER@doomsjohn www.johndooms.nl www.lokalepartijvlissingen.nl In verband met de feestdagen is het van zaterdag 22 december 2012 tot en met zondag 6 januari 2013 gratis parkeren in de binnenstad van Vlissingen. Voor het parkeren in de parkeergarages geldt deze dagen een speciaal tarief van 0,80 per uur. Parkeergarage De Fonteyne is 24 uur per dag geopend. Tussen 18.00 en 9.00 geldt het tarief van 0,80 per uur met een maximum tarief van 4,00. www.vllssingen.nl/parkeren www.tjsfabriekvlissingen.nl Donderdag 6 december 2012 is de ijsbaan in de Zware Plaatwerkerij feestelijk geopend. Tot en met zondag 20 januari 2013 kan er, net als vorig jaar, worden geschaatst op een baan van 400 vierkante meter. Meer informatie staat op de website. Met de sloop van de gebouwen van het voormalig Leak Repairs Specam BV, op de westelijke landtong in de binnenhavens, is ruimte ontstaan voor de ont wikkeling van een watersport servicecentrum. Deze week zal een start worden gemaakt met het rooien van bomen en opruimen van de begroeiing langs de taluds. Dit is noodzakelijk om de taluds, waar nodig, te kunnen herstel len. Volgend jaar zullen naar verwachting de eerste bouwwerk zaamheden plaatsvinden. Ook zal gestart worden met het bouw- en woonrijp maken van het gebied, inclusief de taluds. uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis- singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 27 december 2012 en 17 januari 2013. Wet milieubeheer Kennisgeving ontwerpbeschik king maatwerkvoorschriften Wet milieubeheer reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Op grond van artikel 4.109 vijfde lid van het Activiteitenbesluit worden maatwerkvoorschriften op gelegd voor: 1. De kantine van Seolto, gelegen aan de Olympiaweg 19 te Vlissingen. De maatwerkvoorschriften bepalen dat het lozen zonder een vetafschei- der en slibvangput is toegestaan, indien het lozen geen nadelige gevolgen heeft voor de doelmatige werking van de voorzieningen voor het beheer van afvalwater. De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 12 december 2012 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis te Vlissingen. Ze kunnen na een tele fonische afspraak met dhr. W. Hui- ge van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde da tum tegen dit besluit bezwaar ma ken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen, ter attentie van de Commissie voor de bezwaar schriften, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Beleidsregels Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de volgende beleidsregels zijn vastge steld: - op 4 december 2012: de be leidsnotitie "Grond en baggerde- pots", conform artikel 2.9 Besluit algemene regels voor inrichtin gen milieubeheer en artikel 1 van het Besluit bodemkwaliteit. Inzage De beleidsregels liggen kosteloos tot 23 januari 2013 ter inzage in de publiekshal van het stadhuis. Tegen het betalen van een legesvergoe ding kan een afschrift van de be leidsregel worden verkregen. Mocht u vragen hebben over één van deze beleidsregels, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Slagt, tel. 0118-487368. Drank- en Horecawet Kennisgeving terinzagelegging Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn voornemens de vergunning ingevolge de Drank en Horecawet te verlenen aan de hierna genoemde paracommerciële instelling: Koninklijke Harmonie Ons Genoegen Ridderspoorlaan 2 4382 PH Vlissingen Op grond van artikel 3 en 4 van de Drank- en Horecawet worden aan deze vergunning voorschriften verbonden. Het ontwerp van het besluit ligt met ingang van 12 december 2012 tot en met 16 januari 2013 voor belanghebbenden ter inzage tijdens kantooruren bij de publieksbalie in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze periode kunnen zij hun zienswijze over de aanvraag of het ontwerp schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Vlissingen, 12 december 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Café de Concurrent organiseert zaterdag 22 decem ber 2012 de tweede editie van de Kerstmannen- loop. Een trim-wandeltocht voor jong en oud door de binnenstad van Vlissingen. Wel verkleed als kerstman. Inschrijfkosten zijn voor kinderen 5,- en voor volwassen 10,-. Een deel van het in schrijfgeld gaat naar Serious Request 2012. Meer informatie staat op de website van café de Concurrent. www.conc.nl

de Faam | 2012 | | pagina 11