r f Werkzaamheden Schietbaan richting N57 www.middelburg.nl Prinses Laurentien op bezoek in Middelburg i Vergunningsvrije werkzaamheden aan monumenten Tips om inbraken te voorkomen Middelburg Winterstad Herstraten busbaan Koudekerkseweg Wecycle Sinterklaas inzamelactie woensdag 5 december 2012 De Faam pagina 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_.Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Altijd actueel: de-faam.nl ■HBH Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Laurentien der Nederlanden houdt donderdag 13 december in Middelburg een toespraak tij dens de Bibliotheektweedaagse. Zij is erevoorzitter van de Ver eniging van Openbare Bibliotheken, één van de organisatoren. De Bibliotheektweedaagse vindt plaats in het Abdijcomplex. De prinses ar riveert rond 10.50 uur bij de ingang van de Nieuwe Kerk. Daar wordt zij welkom geheten door de heer Heijning (loco commissaris van de Konin gin) en burgemeester Bergmann. Vervolgens gaat zij de Nieuwe Kerk in voor onder ander het houden van een toespraak. In haar speech staat de Prinses stil bij de rol van bibliotheken bij taalontwikkeling, lezen en schrij ven. Ruim vier miljoen Nederlanders zijn lid van de openbare bibliotheek, waarvan meer dan de helft jonger is dan 18 jaar. Het congres is alleen toegankelijk voor genodigden. Rond 12.00 uur verlaat prinses Laurentien het congres via het Abdijplein. Sinds 2010 is er een landelijk congres voor de openbare bibliotheken, waar directeuren, managers en andere deskundigen hun kennis delen. Het thema van dit jaar is 'Samen ontwikkelen - de bibliotheek is er klaar voor'. Parkeren In verband met het bezoek van de prinses geldt er 13 december van 08.00 tot 12.30 uur een parkeerverbod voor de parkeervakken Onder de Toren (zuidzijde van de Nieuwe Kerk). Heeft u een monumentenpand of een pand in een van de beschermde stadsgezichten en heeft u plannen om wat te verbouwen of veranderen? Dan kunt u tegenwoordig gebruik maken van de mogelijkheid om deze zaken te melden. Dit houdt in dat u geen omgevingsvergunning meer nodig heeft en geen leges hoeft te betalen. Binnen enkele dagen weet u waar u aan toe bent. Al enige tijd bestaat de schildermelding. Een andere veel gebruikte mel dingsmogelijkheid is de herstelmelding. Verder zijn er meldingen voor zonwering, ramen en kozijnen, en andere kleine wijzigingen. De nieuwste mogelijkheid is de servicemelding voor kleine ingrepen aan de binnen zijde van een monument. De regelingen kunt u vinden op www.middelburg.nl onder het digitale loket (formulieren die u kunt downloaden). Vorige maand heeft een preventieadviseur tijdens een informatieavond in het stadskantoor voorlichting gegeven over inbraakpreventie. Als bewoner kunt u zelf veel doen om de kans op diefstal uit uw woning zo klein mogelijk te maken: Binnen dertig seconden kan een inbreker met behulp van een stevige schroevendraaier en een verstelbare moersleutel een afgesloten deur openen als die voorzien is van een simpel slot. Zorg dat uw hang- en sluit werk voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Voor een advies op maat kunt u terecht bij zogenoemde PKVW-bedrijven. Kijk hier voor op politiekeurmerk.nl. Bij hengelen kan de inbreker met een stuk ijzer hengelen aan de deurklink of deurgrendel om binnen te komen. Dit kan binnen een paar seconden. Draai altijd uw deur op slot om dit te voorkomen. Plaats een latje, brieven zak en laat geen touwtjes langs de deur lopen. Door een kier van 16 centimeter kunnen inbrekers via een raam al naar binnen. Beveilig alle ramen en deuren op de begane grond. Denk ook aan hoger gelegen verdiepingen die makkelijk te beklimmen zijn of met behulp van een ladder eenvoudig te bereiken zijn. Zorg dat het onmogelijk is om ergens op te klimmen; zet ladders en vuil containers weg of plant een stevige doornige struik daar waar dit mogelijk is. Zorg voor een bewoonde indruk. Gebruik een tijdschakelaar voor uw ver lichting. Een andere optie is om buiten een bewegingsmelder te plaatsen die verbonden is met een schemerlamp binnen. Een fake-tv kan ook een bewoonde indruk wekken. Dat is een speciale lamp die het licht van een echte televisie simuleert. Laat de sleutel niet in het slot aan de binnenkant van de deur zitten. Gaat u op vakantie? Maak hiervan geen melding op social-media. Belangrijke telefoonnummers: Alarmnummer 112 (spoed voor politie, brandweer en ambulance). Politie: 0900 - 88 44 geen spoed, wel politie. Bankpassen-meldcentrale: 0800 - 0313 (gratis). Via dit nummer kunt u uw bankpassen laten blokkeren. De Vereniging Ondernemers Middelburg, Horeca, SEM en Vita Event organiseren vanaf 9 december verschillende activiteiten in de stad onder de noemer: Middelburg Winterstad. Het winkelge bied wordt bovendien sfeervol aangekleed met 70 grote kerstbo men en 30 guirlandes. Natuurlijk is de Ijsbaan op de Markt er ook weer, van 9 decem ber tot en met 6 januari. Inclusief schaatshuur mag je voor zes euro een uur schaatsen. Exclusief schaatsen is dat vier euro. Er zijn ook tien rittenkaarten te koop. Verder staan er ook wat leuke ac tiviteiten op het programma, zoals een Sprookjesdag en een Wintersportdag. De baan is bijna elke dag tot 22.00 uur geopend. Kijk voor meer informatie op www.ijsbaanmiddelburg.nl. Verder is er van 20 tot en met 29 december een kerstmarkt bij het Stadhuis. Deze wordt ingevuld met 25 kerstkramen, een nostalgische poffertjestent, een kerststal en diverse antieke re kwisieten. Gedurende de periode zullen op het Tympaanplein en de kerst markt verschillende groepen voor muzikale omlijsting zorgen. www.middelburgwinterstad.nl Foto: Aart van Belzen De Schietbaan en de rotonde op de Torenweg worden aan beide zij den verbreed om het vrachtver keer meer ruimte te geven. Het werk wordt gefaseerd uitgevoerd. Vanaf 6 december tot en met 21 december zal de rijstrook richting Middelburg worden verbreed. Vanaf 14 januari tot en met 25 ja nuari 2013 zal de rijstrook richting N57 worden verbreed. Het ver keer vanuit Middelburg zal een omleiding moeten volgen via To- renweg-Waldammeweg-Hercules- weg-Ampereweg. Het verkeer vanaf de N57 kan wel gebruik blijven maken van de Schietbaan. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 56 81. Aannemersbedrijf JMB zal vanaf 10 december tot en met 21 de cember de busbaan herstraten aan de Kouderkerseweg. De J.V. van Sprengerlaan blijft bereikbaar. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau, tel (0118) 67 56 81. Op pakjesavond krijgen veel kinde ren nieuw elektrisch speelgoed van Sinterklaas. Het oude elektri sche speelgoed verdwijnt vaak in de vuilnisbak. Jammer, want dan kan het niet gerecycled worden. Daarom start Wecycle een cam pagne om iedereen te stimuleren om na pakjesavond oud elektrisch speelgoed of andere elektrische apparaten in te leveren bij de mi lieustraat van de gemeente. De eerste honderd inleveraars die vanaf 6 december oud elektrisch speelgoed, andere afgedankte elektrische apparaten en/of ka potte spaarlampen inleveren bij de milieustraat krijgen het unieke Wecycle-sleetje. De eerste 500 inleveraars maken kans op een hotelovernachting. Bekijk de campagne op wecycle.nl/sint.

de Faam | 2012 | | pagina 9