r r r r Commissievergaderingen in december Het woord aan raadslid Marga de Brauwer-Koevoets Denk mee over zorg! Klokken Lange Jan overdag stil Werkzaamheden kruispunt Koestraat/Vlissingsestraat Commissie Straatnaamgeving Correctie gewijzigde openingstijden stadskantoor tijdens feestdagen VEE INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 december 2012 De Faam pagina 8 Wmo, zorgen voor elkaar Regelmatig bezoekt de PvdA een wijk. Wij bellen aan bij mensen en vragen hoe het met hen gaat en wat zij vinden van hun wijk. Er valt ons iets op de laatste tijd. Vooral oudere mensen zijn ongerust over de zorg die zij krijgen in de Wmo. Ik ga u iets vertellen over de Wmo. Het doel van de Wmo, Wet maat schappelijke ondersteuning, is dat mensen mee kunnen doen in de samenleving. Sommige mensen hebben moeite om mee te doen omdat zij een handicap of ouder- domsklachten hebben of omdat zij bijvoorbeeld herstellen na een operatie of problemen kennen in de opvoedrelatie met een kind. Vaak zijn vrienden of buren bereid om iets voor hen te doen. Als u met hulp van mensen in de omge ving zelfstandig mee kunt blijven doen heet dat 'Eigen Kracht'. De Wmo kijkt vooral naar de eigen Foto: Aart van Belzen mogelijkheden van mensen. Als u ouder wordt zoekt u vaak zelf naar oplossingen voor bijvoorbeeld boodschappen doen, ramen zemen en vervoer naar activiteiten. Deze algemene voorzieningen zijn te vinden op de website www.porthos.nl. Deze algemene hulp kan iedereen inkopen en zelf betalen. De gemeenten krijgen er een hele boel zorgtaken bij van de Provincie en van het Rijk. Die taken moeten efficiënt georganiseerd worden, want op het budget van deze 'de centralisaties' wordt flink gekort. Nu is dus het moment om mee te denken over de zorg van morgen. De drie gemeenten op Walcheren horen graag wat anders moet en beter kan. Ga naar www.middelburg.nl,www.veere.nl of www.vlissingen.nl. Via 'Denk mee over zorg' komt u op de site waar u mee kunt denken over het Walcherse beleid van zorg en on dersteuning. Bent u ervaringsdeskundige in wel zijn, zorg en/of ondersteuning? Of mantelzorger omdat u zorgt voor een naaste? Of vertegenwoordiger van een groep mensen met een be perking? Of een grote of kleinscha lige zorgleverancier of medewerker hiervan? Of 'gewoon' iemand met wensen, opmerkingen of ideeën over jeugdzorg, begeleiding, thuis zorg, ondersteuning, dagbesteding, Porthos, opgroeien, zorg op schooi? Dan horen de Walcherse gemeen ten graag waar u mee zit, waar u tegenaan loopt en wat voor ideeën u heeft om zorg zó te organiseren: 1. dat iedereen op Walcheren zo goed mogelijk mee kan doen aan onze samenleving 2. dat mensen zo lang mogelijk Als het echt niet lukt om zelf een oplossing te vinden voor uw eigen dagelijkse zorg kunt u bij Porthos een gesprek aanvragen. In een eerste 'keukentafelgesprek' wordt gekeken wat u zelf met hulp van uw directe omgeving kunt doen. Pas daarna wordt met u gezocht naar een algemene voorziening, een collectieve of een individuele voorziening. Het aanvragen van een Wmo-voor- ziening kan ingewikkeld zijn. Mensen bij Porthos, in de St. Sebastiaan- straat helpen u graag. De PvdA heeft een Ombudsteam. Is er volgens u iets niet goed gegaan bij uw aanvraag Wmo, bel 06 58 93 22 32 of mail naar pvdaombudsteamwalcheren@ gmail.com Wij helpen u graag met uw vraag. Tot ziens bij ons volgende wijkbe- zoek. Marga de Brauwer, raadslid PvdA zelfstandig blijven 3. dat zorgverleners snel kunnen doen wat nodig is voor een klant 4. dat de gemeenten de kosten laag kunnen houden We vergelijken het denken over zorg en het maken van nieuw beleid met het ontwerpen van een huis. Een Walchers huis voor zorg en on dersteuning. U vindt het verhaal over dit huis ook op 'Denk mee over zorg'. We onderscheiden een aantal thema's, bij elk thema kunt u reageren. Uw reacties geven ons in zicht hoe we de zorg beter kunnen organiseren. Aarzel niet om te rea geren: uw opmerkingen doen ertoe! GEMEENTE VLISSINGEN Momenteel vindt er onderhoud plaats aan het sprinklersysteem van de Lange Jan. Tijdens dit werk staan de klokken om de veiligheid van de installateurs stil. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 21 decem ber. De klokken luiden niet tussen 7.30 en 16.30 uur. Buiten deze tij den om speelt het carillon wel. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 17 december. Op maandag 10 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Een dag later, dinsdag 11 december, vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkor ten. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noord- hoek, tel. (0118) 67 54 82 en Ans de Nooijer, tel. (0118) 67 54 81. Sinds maandag verricht Delta NV werkzaamheden op het kruispunt Koe straat Vlissingsestraat Gortstraat Hoogstraat. Het kruispunt is afge sloten voor alle verkeer. Naar verwachting duren deze werkzaamheden tot vrijdag 7 december. Het verkeer wordt met tijdelijke bebording omgeleid. De bushalte aan de Koestraat is in beide richtingen niet in gebruik. Er wordt een tijdelijke vervangende halte ingesteld op de Blauwedijk, nabij de aansluiting met de Kousteensedijk. Voor vragen over het werk kunt u con tact opnemen met Delta infra via het gratis telefoonnummer 0800-5150. Woensdag 12 december is er een openbare vergadering van de commissie Straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de naamgeving van een eventuele toekomstige uitbreiding aan de noordzijde van Arnemuiden. In onze Faampagina's van vorige week het bericht dat de gemeentelijke balies op 24 en 31 december tot 16.00 uur geopend zijn. Dit is niet cor rect. Het stadkantoor is op deze dagen gesloten. In december en januari gelden de volgende afwijkende openingstijden van de gemeentelijke balies van het stadskantoor: Woensdag 5 december sluiten de balies om 16.00 uur Maandag 24 december, dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 26 december (tweede kerstdag) zijn de balies gesloten Maandag 31 december zijn de balies gesloten Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag) zijn de balies gesloten Woensdag 2 januari gaan de balies om 9.30 uur open. WIJZIGING ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING 1997 Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de ver gadering van 12 november 2012 heeft besloten tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (2ós,e wijziging). Deze wijziging betreft een aanpassing van het artikel inzake de verwijdering van (brom)fietsen die onbeheerd buiten de daarvoor door ons aangewezen plaatsen staan (art. 5.1.11). Deze verordening treedt in werking op 13 december 2012 en ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Amnestylaan 121: plaatsen dak kapel (23-1 1). Ampèreweg 51: realiseren vloei stofdichte vloer inclusief olie-afschei- der (27-11). Dillenburglaan 10: uitbreiden woning (25-1 1 Het Zwin 11: wijziging op d.d. 3 maart 2008 verleende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van een cultureel centrum/moskee (wijziging betreft indeling plattegron den (6-11 Hoogstraat 15: realiseren 4 woonstudio's in het pand (21-11). Johannes Postkwartier 26: plaatsen dakkapel (23-11). Kleverskerkseweg 49 en 51: sloop 2 woningen (22-1 1). Noordweg 296: uitbreiden wo ning (26-11). Oranieplaatweg: aanleg dam- wand/beschoeiing/verbreaen Oran ieplaatweg (27-1 1 Veersehof, ongen.: bouw woning (36190) (21-1 1). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karak ter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Golsteinseweg 4: bouw multifunc tionele ruimte t.b.v. opvang ex-gedeti neerden (28-1 1 Het Zwin 11wijziging op d.d. 3 maart 2008 verleende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van een cultureel centrum/moskee (wijziging betreft indeling plattegron den (27-11). Koninginnelaan 42: uitbreiden woning met dakopbouw (nokverho- ging) (26-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 8