t Kan 't kan vriezen en dooien... Stralend Mooi! j m Dier van de week: Mechelse herder Kira TAMARA Lees Meer bij de bibliotheek rN bij Tamara totaal Verzorging Ontvangst met een kop koffie of thee Gezichtsbehandeling Manicure of Cosmetische voetverzorging Paraffine pakking voor de handen Na de behandeling wordt u subtiel opgemaakt voor een prachtig resultaat Na afloop krijgt u nog een leuke goodiebag mee naar huis Prijs: 59,- www.tamaratotaalverzorging.nl tamaratotaai@zeelandnet.nl Wij zijn leverancier van o.a. de merken Dru Dovre Wanders GASSFEERHAARDEN Element 4 Faber Wanders NIEUW: Contura Nordpeis Morsp ELKE ZAT LRPAU CTEÜFEND VAN UUV-l4.lV UUR. Purrst* lead nis brandend cpijestdd Andere <iiujt'i i ep afspraak )y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 december 2012 De Faam pagina 5 "Het weer kan in de verschil lende dorpskernen van Wal cheren aardig anders zijn", zegt Eric Chavanu, zelfstan dig meteorologisch adviseur. "Om die reden kloppen de al gemene weersvoorspellingen vaak niet." Om die verklaring kracht bij te zetten, hangt er boven Vlissingen tijdens het gesprek aan de ene kant een donkere regenwolk en schijnt aan de andere kant de zon. JanPrenger Vlissingen Chavanu is initiatiefnemer van een nieuwe website 'Weer op Walcheren', die op 14 januari de lucht ingaat. Na samenspraak met ondernemers uit onder andere de horeca en boerderij winkels ontwikkelt hij een web site die voor zeven hoofdkernen op Walcheren het actuele weer weergeeft en een vijfdaagse weersverwachting geeft per dagdeel. Ook geeft hij op de site adviezen over weersafhanke lijke activiteiten, zoals strand, wandelen, fietsen en attracties. "Wat mijn adviezen waardevol maakt, is dat ik meerdere com putermodellen beoordeel en interpreteer," legt Chavanu uit. "Vaak wordt op basis van één computermodel een weersver wachting gegeven en worden lokale verschillen niet meegeno men. Ik waag mij niet aan lange termijn voorspellingen. Vijf da Eric Chavanu bij het KNMI-weerstation in Vlissingen. FOTO JAN PRENGER gen is het maximum voor een juiste verwachting." Voor activi teiten zijn details van belang. Zo luistert de voorspelling van de windrichting voor een ballon vaart heel nauw. Voor helikop- tervluphten of de duivensport is goed zicht op lage hoogten be langrijk. Als er een trouwpartij voor de deur staat, is het zeker 's zomers van belang om tijdig te weten hoe het weer wordt en als je een fietstocht wil maken, is het plezierig te weten of je wel of geen regenpak mee moet ne men. "De meteomarkt in Nederland is groot", verklaart Chavanu. "Vaak wordt gedacht dat het KNMI de bron van alle weers voorspellingen is, maar de weerpresentaties in de media worden verzorgd door de parti culiere weermarkt. Het KNMI verzorgt 24 uur per dag de of ficiële weersverwachtingen en waarschuwingen voor het alge mene publiek, de luchtvaart en de scheepvaart." Invloed toerisme Chavanu is er zeker van dat zijn website een positieve invloed op het toerisme zal hebben: "Men sen kunnen thuis zien hoe het weer wordt en via de website een last minute boeking doen. Toeristen zullen eerder komen als ze weten dat de weersver wachting juist is. Nu gebeurt het dat mensen wegblijven om dat de landelijke voorspellingen niet voor Walcheren gelden. Ik zorg er voor, dat ik met vakken nis en een lokale blik de juiste weersverwachting geef." Vlissingen Middelburg De Bibliotheken in Zeeland hebben het afgelopen week end 'Lees Meer' geïntrodu ceerd, de nieuwe manier om e-books te ontdekken. Via de website www.bibliotheek. nl/leesmeer kan iedereen e- books vinden, die passen bij de plek waar je bent. De Bibliotheek heeft voor Lees Meer een gevarieerd aanbod e-books samengesteld. E- books die je zou willen lezen na bijvoorbeeld een bezoek aan een museum of voorstel ling. Of e-books voor als je graag in de keuken staat om lekker te kokkerellen. Voor elke plek heeft Lees Meer een selectie van verschil lende e-books. Niet alleen informatieve boeken, maar ook prentenboeken, romans of verhalenbundels die je in spireren en je gevoel op dat moment versterken. Lees Meer gaat van start met bekende plekken in Rotter dam en de provincie Gelder land. Denk aan de Kunsthal, het Openluchtmuseum en het Luxor Theater. Geen e-reader nodig De e-books van Lees Meer zijn gewoon op een tablet, smartphone of computer te lezen. De meeste e-readers met een browserfunctie zijn ook geschikt. Iedereen kan er gebruik van maken, ook als je geen lid bent van de Bibliotheek. Iedereen moet zich wel eenmalig gratis aanmelden via: www.bibliotheek.nl/leesmeer Vlissingen Mechelse herder Kira van zes jaar zoekt een nieuw baasje. Ze kan goed alleen thuis zijn en vindt het leuk om mee te rennen naast de fiets. Ook kan ze goed mee in de auto. "Het is een schat van een hond, maar ze houdt erg van haar rust. Ze woont daarom liever niet samen met kin deren. Verder is een rustige omgeving ook erg belangrijk voor haar", vertelt Simone van het Dierenasiel Walche ren. Pumi Verder zit de lieve Siamees Pumi van zes jaar nog steeds in het asiel. Zij stond drie weken geleden als Dier van de Week in De Faam. "Er is helaas niemand naar haar komen kijken", zo ver telt Simone. Pumi zoekt een baasje om gezellig mee te knuffelen. Ze houdt van lek ker op haar kussentje liggen en van een rustig huishouden, ze woont dus liever niet met kleine kinderen samen of met andere huisdieren. Verder vindt ze het niet erg om in een flat te wonen, maar af en toe naar buiten vindt ze wel leuk. Interesse Benieuwd naar Kira of naar Pumi? Kom dan eens kennis maken met hun in het Dieren asiel Walcheren aan de Maan- weg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asieldier buiten de ope ningstijden, maar uitsluitend op afspraak. Het asiel is bereikbaar via: 0118-613579. www.dierenasielwalcheren.nl Mechelse herder Kira is zes jaar en zoekt een gezellig baasje en een warme mand. FOTO: TARA DE VRIEND TOTAAL VERZORGING Tamara Totaal Verzorging Podium 3 Middelburg 0118-418888 '4- Kleverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg T: 0118-615942 F: 0118-625599 Einfo@zanddorp.ni www.zanddorp.nl

de Faam | 2012 | | pagina 5