De jongensdroom van Joop van der Laan is uitgekomen Leon de Winter te gast bij SLAZ v Informatie en verkoop: SCHINKEL DE WEERD ffl tel. 0118 - 460 300 43 Sf www.bouwfonds.nl Souburg Joop van der Laan schrijft boek 'Het gaat niet om de vraag' Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 december 2012 De Faam pagina 43 Middelburg Schrijver, columnist en film producent Leon de Winter is dinsdag 11 december te gast bij SLAZ in de Zeeuwse Bibliotheek. De avond start om 20.00 uur. Kaarten kos ten 7,50 euro en zijn te koop in de Drvkkery en in de Zeeuwse Bibliotheek. De Winter maakte, tijdens zijn studie aan de Filmaca demie te Amsterdam, zijn literaire debuut in 1976 met de verhalenbundel Over de leegte in de wereld. Voor zijn romandebuut De (ver)wording van de jon gere Dürer (1978) ontving hij de Reina Prinsen Geer- ligsprijs. Andere vroege titels zijn: Zoeken naar Eileen W. (1981), La Place de la Bas tille (1981) en Vertraagde roman (1982). In 1986 verscheen Kaplan en veranderde het imago van De Winter van een 'moei lijk' schrijver in dat van een bestsellerauteur. Het boek was een succes en bleek het eerste deel van een aantal ro mans die met elkaar gemeen hebben dat ze handelen over de zoektocht naar oorsprong, naar de joodse identiteit. Vooral na 11 september 2001 ontwikkelde hij zich als pu blicist en talkshowgast. Hij publiceert sindsdien regel matig opinieartikelen in het dagblad Trouw en in de tijd schriften Elsevier, Die Welt en Der Spiegel waarin hij zijn mening beslist niet on der stoelen of banken steekt wat betreft zijn strijd tegen antisemitische en racistische tendensen. Locatie: Kantoor Schinkel de Weerd Makelaardij, Kanaalstraat 41, Oost-Souburg ontwikkeling Rabobank rpj den bedacht ik me dat ik met Omroep Zeeland om de tafel moest gaan zitten, omdat ik tenslotte over mijn ervaringen als sportverslaggever aan het schrijven was. Zij waren met een enthousiast. De Drvkkerij in Middelburg heeft een schrij verspodium, die beginnende schrijvers kunnen helpen met het uitgeven van een boek. Ook zij zagen wel wat in mijn boek. Toen ik na dat gesprek buiten kwam, dacht ik: 'Oei nu moet ik het echt gaan waarmaken'." Het schrijfproces kostte Van der Laan veel tijd. "Ja, soms moest ik andere dingen laten schieten om te kunnen schrijven. Dan Het gaat niet om de vraag Het boek 'Het gaat niet om de vraag' van Joop van der Laan is vanaf 13 december te koop bij onder meer boek handel De Vries in Zierikzee en De Drvkkerij in Middel burg. Het boek kost 15 euro, heeft ongeveer 140 bladzij den en wordt gedrukt in een oplage van 400 exemplaren. ging ik een avondje schrijven en kreeg ik weer een hoofd stuk af." Begin oktober waren alle hoofdstukken geschreven. Van der Laan: "Ik heb het op gestuurd naar de drukkerij en toen was het afwachten. Het was heel spannend, want ik wilde bevestiging of ik het goed had gedaan. Gelukkig vond De drukkerij het de moeite waard om het boek uit te geven." Het boek is bedoeld voor ieder een die interesse heeft iri sport in Zeeland. Van der Laan: "Het is echt een doorsnede van wat ik heb beleefd als verslaggever. Van het afscheid van Danny Blind in Souburg, via het kam pioensseizoen van de handbal vereniging uit Zierikzee naai de gewone sporter om de hoek. Volgens Van der Laan blijft het niet bij dit boek: "Er komt ze ker een vervolg. Ik heb nog veel meer mooie verhalen die ik wil vertellen." Joop van der Laan heeft een eigen website: www.joopvan- derlaan.nl. Elke twee weken schrijft hij een column voor de website van Omroep Zee land. Kijk daarvoor op www. omroepzeeland.nl/sport- laanl2. Voor meer informa tie over De Drvkkerij: www. de-drvkkerij.nl Tijdens twintig jaar langs de lijn staan heeft sportverslag gever Joop van der Laan uit Oosterland veel beleefd. Zijn herinneringen, observa ties en anekdotes heeft hij opgeschreven in zijn boek: 'Het gaat niet om de vraag', dat op 12 december wordt gepresenteerd in Middelburg. Wendy de Vrieze Oosterland Op zaterdag 8 december a.s. van 11.00 uur tot 13.00 uur start de verkoop van 11 duurzame woningen. Tussenwoningen, hoekwoningen en twee-onder-een kap woningen gelegen aan de Kroonjuweel met koopsommen vanaf €233.000 v.o.n. Kom langs en wij vertellen graag alles over deze woningen én Souburg-Noord. In het dagelijks leven is Joop van der Laan beleidsmedewer ker bij de gemeente Schouwen- Duiveland. Sinds 1991 werkt hij daarnaast in het weekend als sportverslaggever bij Om roep Zeeland. Van der Laan: "Ik had al heel lang het idee een boek te gaan schrijven over din gen die ik meemaak tijdens mijn werk als verslaggever. Er zitten zoveel verhalen in mijn hoofd. Het is wat dat betreft echt een jongensdroom die uit is ge komen," aldus Van der Laan. "Om inspiratie op te doen heb ik veel andere boeken gelezen met verhalen over de sport. Bijvoorbeeld van Mart Smeets. Hij schrijft kort en bondig, in korte hoofdstukken die makke lijk weg lezen. Ik kopieerde hun stijl niet, maar haalde er wel veel inspiratie uit." Waarmaken Het boek wordt uitgegeven door - De Drvkkerij in Middelburg in Het boek van Joop van der Laan wordt 12 december gepresen teerd in Middelburg. FOTO WENDY DE VRIEZE samenwerking met Omroep ben ik echt goed begonnen met Zeeland. "In oktober vorig jaar schrijven. Na een paar maan

de Faam | 2012 | | pagina 43