Verslaggever De Faam wint persprijs keukens leverbaar Keramist Leen Quist stopt met zijn bijzondere werk SttóMif Lichtjesdag Jeugdraad helpt een handje Plukbon wint derde prijs keuken sho\nro°w Daarom bieden wij deze ïo complete showroommodellen aan voor verrassend scherpe prijzen! Hartelijk welkom! We gaan ruimte maken voor een nieuwe keukencollectie WOONBOULEVARD POORTVLIET PAASDIJKWEG 33 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 december 2012 De Faam pagina 42 Met het artikel over Misty, de hulphond van Angela Maas uit Middelburg, heeft Gerard van der Hoeven uit Vlissin- gen de Writing4U Persprijs gewonnen. De verslaggever, die sinds september 2011 als freelancer voor Weekkrant De Faam werkt, kreeg een beeld je van de kunstenaar Frans van der Veld en een oorkonde. Redactie Vlissingen Juryvoorzitter/journalist Joep Derksen beoordeelde het artikel van Van der Hoeven als volgt: 'Het is op een goede, open ma nier geschreven. De lezer krijgt veel nieuwe informatie over het opleiden van hulphonden. Het is een fraai voorbeeld dat de huis-aan-huis kranten een goe de bron van informatieverschaf fing zijn.' In Nederland zijn dui zenden freelance journalisten wekelijks bezig om nieuws te brengen voor de huis-aan-huis kranten. Aangrijpende verha len, onthullingen en diepte interviews passeren de revue: vaak van hoog niveau. Toch wordt deze tak van journalis tiek vaak ondergewaardeerd in het journaille: de hardwerkende freelancers krijgen onterecht niet altijd het respect voor hun werk dat ze verdienen. Terwijl de huis-aan-huis nieuwsbladen vaak beter en meer gelezen wor den dan de regionale krant. Gerard van der Hoeven is verslaggever voor De Faam in Vlis singen. Hij is erg blij met de Writing4U Persprijs. FOTO: JOEP DERKSEN Persprijs De Writing4U Persprijs, een waardering voor artikelen die in huis-aan-huis-nieuwsbladen zijn verschenen, werd voor de vierde keer uitgereikt. De prijs is ingesteld voor de freelancers die hun artikelen schrijven voor de huis-aan-huis nieuwsbladen. "Het is onze wens dat deze prijs zorgt voor meer erkenning voor het werk van de freelance jour nalisten, die geheel op basis van eigen inzet kwaliteitswerk moe ten en kunnen leveren. Gezien de kwaliteit van de ontvangen artikelen is er een grote mate aan schrijftalent dat nog niet ontdekt is door de mainstream media. Hopelijk kan de Writin- g4U Persprijs hier een beschei den bijdrage aan leveren", stelt Derksen. Waardering Gerard van der Hoeven ziet het winnen van deze prijs als een blijk van waardering. Hij schreef op zijn zeventiende al als correspondent voor de Provin ciale Zeeuwse Courant, werd later radiopresentator en redac teur/verslaggever bij Maximaal TV en schreef teksten voor Om roep Zeeland, diverse tijdschrif ten en twee boeken met een Zeeuws karakter. In 2003 'De Keersluismoord- een dubbele roofmoord in Vlissingen, 1937' en in 2011 'Het Piekboek', een boek over 40 jaar jongerencul tuur in Vlissingen. "Ik hou van research, iets wat ik helemaal kan uitpluizen en verrassingen oplevert. Ik ben geen type die een roman schrijft", aldus de Van der Hoeven. Zoutelande In de Catharinakerk in Zou telande wordt zondag 9 de cember Wereldlicht jesdag gehouden. Het bijzondere is dat Marcel, uitvaartzanger, deze avond gevoelige liedjes zingt en speelt. Ook is er een herinneringsboom waar de bezoekers een foto of een te kening of een aandenken aan een overleden kindje in kun nen hangen. De organisatie wordt verzorgd door Marea Uitvaart, inloop vanaf 18.30 uur. Veere De Jeugdraad Veere gaat zich inzetten ven Serious Request in Oostkapelle. Er worden lege statiefles- sen opgehaald en de totale opbrengst wordt op 21 de cember overhandigd in het Glazen Huis te Oostkapelle. Zelf lege flessen inleveren kan bij Stichting Welzijn Veere, Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Walcheren De derde prijs van de Nati onaal Groenfonds Natuur- prijs 2012 is gewonnen door de BloemenPlukbon van de Agrarische Natuurvereni- ging Natuurlijk Walcheren. Met de BloemenPlukbon kunnen bewoners en toeris ten vrij bloemen plukken in wisselende akkerranden. Middelburg De internationaal vermaarde Middelburgse keramist Leen Quist (70) hangt zijn schop- schijf aan de wilgen. Hij heeft, na een aantal moeilij ke jaren met veel lichamelijk ongemak, voorgoed de deur van zijn atelier aan de Pijp- straat dichtgetrokken. "Hij kon de grote concentra tie voor het werk niet meer opbrengen", legt Joost Bak ker van galerie De Vier Ge meten uit. "Leen maakte wit met blauwe porseleinen uni ca. Schalen en dekselpotten van Limoges porseleinklei, waarin hij met een uiterste precisie lijnen kerfde. Daarna kreeg het werk een sliblaag en werd het gebakken en geglazuurd en opnieuw ge stookt. Met eindeloos geduld en vakmanschap ontstonden zo zijn pronkstukken." Het keramiek kan zowel voor de sier gebruikt worden als in het dagelijks gebruik als vaas of fruitschaal. Het werk van Quist is tijdloos en bovendien stevig. De afgelopen veertig jaar heeft de kunstenaar een prachtig oeuvre opgebouwd, waarmee hij tot ver over de landsgrenzen naam maakte en bewondering oogstte. "Omdat hij naar perfectie streeft en dat nu niet meer lukt heeft hij het pijnlijke besluit moeten nemen om te stoppen", aldus Bakker. Het atelier aan de Pijpstraat is verkocht. Laatste unica Galerie De Vier Gemeten aan de Lange Noordstraat 50 in Middelburg verkoopt al zo'n tien jaar het werk van Leen Quist. Daar zijn nog de laatste unica te koop. Veelal stukken die hij koesterde en jarenlang voor zich zelf hield. iuiuiu.uiergemeten.nl De Middelburgse keramist Leen Quist is gestopt met het maken van zijn bijzondere unica. Hij maakt nu traditionele quilts. FOTO: P.R. SHOWROOM XXL KORTINGEN! SHOWROOM V T keuken (aanpassingen op aanvraag) huw: Openingstijden: zie onze website

de Faam | 2012 | | pagina 42