Walcherse Uitagenda V Officiële Mededelingen milieu Donderdag 6 december Vrijdag 7 december Zaterdag 8 december Zondag 9 december Maandag 10 december Dinsdag 11 december Woensdag 12 december Donderdag 13 december van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl PZC-journalist Jan van Damme interviewt historicus Wijnand Mijnhardt op don derdag 6 december over het tweede deel van het vierluik Geschiedenis van Zeeland. Achter in de Drvkkery spreekt het tweetal tussen 19.30 en 21.00 uur over het standaard werk. Het tweede deel van het vierluik Geschiedenis van Zeeland vertelt uitvoerig over de Gouden Eeuw van Zeeland: de periode 1550 - 1700. Tot en met 31 december is het prachtige boek te koop voor een introductieprijs van 29,95 euro. In Cinema Middelburg is te zien: Voor ik doodga Now it is) Ongeneeslijk meisje 17 jaar stopt behandeling en haalt nog even snel het maximale uit leven 20.00 uur Feestversiering in de Reiger straat in Middelburg gedu rende de gehele december maand. Het Pittoreske straatje Reigerstraat is volop verlicht en klaar voor de feestdagen. Met als klap op de vuurpijl de kelder van Frijters en Wessels (te zien vanaf de straat) waar net zoals vorig jaar weer een kersttafereel te zien is. Ook vuurkorven met potfakkels sieren de straat op. Opening ijsbaan Vlissingen op 6 december. De ijsbaan zal daarna dagelijks geopend zijn van 9.00 tot 18.00 uur. Op de vrijdag en zaterfag blijft de ijsbaan open tot 22.00 uur. Voor de juiste openingstijden, activiteiten en arrangementen kijkt u op www.ijsbaanvlis- singen.nl. The Pretty Things Burlesque Peepshow staat in De Piek in Vlissingen, een wervelende tour langs de burlesque van de jaren twintig en dertig, Punk Potpourri avond in Bar American in Middelburg met The Shining, Cracks in the Wall, Gewoon Fucking Raggen en Scallywags op 7 december. FOTO: P.R. een avondvullend schouwspel met boa's en veren, 21.30 uur, entree 10 euro. Leerlingen van Balletschool Isabelle Zwaan dansen in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen klassiek, jazz en modern, 19.00 uur, entree is gratis. Lezing in Bibliotheek Middel burg over Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen Serie II door mevrouw drs. C. Portheine-Caudri. In de aula van 16.45 tot 18.45 Punk Potpourri avond in Bar American in Middelburg met The Shining, Cracks in the Wall, Gewoon Fucking Rag gen en Scallywags, 21.00 uur, entree 5 euro. In Cinema Middelburg is te zien: Intoüchables. De film gaat over een bijzondere vriend schap tussen invalide aris tocraat en jonge Senegalees, 19.00 uur. Diana Vreeland: The Eye has to Travel, Portret sprankelende persoonlijkheid die geschiede nis schreef door mode te ver heffen tot kunstvorm, 15.00 uur. Beasts of the Southern Wild Man leert zijn dochter overleven in moerasgebied in Louisiana na een verschrikkelijke storm 21.30 uur In De Piek in Vlissingen is een Hybrid-avond met niemand minder dan Clubroot en DJ+, en ook hebben ze opkomend talent Future Of Mankind er bij gevraagd, 21.00 uur, entree 10 euro. In het Majoraat in de Vlis- singse wijk Paauwenburg is een Kerstmarkt in Dickenssfeer. met kerstspullen, lekkernijen, muziek, een kerstman en een lampionoptocht, 13.00-19.00 uur, entree gratis. In de Zeeuwse bibliotheek is een avond over Mindfulness. In zaal 2 om 14.30 uur. In Cinema Middelburg zijn de volgende films te zien: Intoüchables. De film gaat over een bijzondere vriend schap tussen invalide aris tocraat en jonge Senegalees, 21.30 uur. Voor ik doodga Now it is) Ongeneeslijk meisje 17 jaar stopt behandeling en haalt nog even snel het maximale uit leven 19.00 uur Vier Zeeuwse koren geven Adventconcert in de Nieuwe kerk in Middelburg, kaarten via: www.peterwildeman.nl, 19.30 uur. Evensong in de Open Haven aan het Oranjeplein in Oost Souburg, een dienst met veel koor- en samenzang volgens de Anglicaanse traditie, 19.00 uur, entree gratis. De veelbelovende pianiste Iris Hond en het Matangi Quartet geven zondag 9 december een concert in de Zeeuwse Concertzaal. Kaarten kosten 20 euro en zijn exclusief verkrijgbaar bij Boekhandel de Drvkkery. Het concert begint om 14.30 uur. Iris Hond is am bassadrice van de campagne Aangenaam Klassiek 2012. In het kader van de Aangenaam Klassiek campagne brengt zij, samen met het Matangi Quar tet, het Eerste Pianoconcert van Chopin (in de bijzondere bewerking voor piano en strijk kwintet) en werken van haar debuutalbum 'Iris' ten gehore. Stiltewandeling vanaf Hotel De Distel in Zoutelande, met aandacht voor ademhaling, rust en genieten, aanmelden: 06-53348410, 10.00 uur, mee doen 5 euro. Schaats- en Skeeler Club De Poel en SKA Middelburg bie den de mogelijkheid om vanaf maandag schaatslessen te nemen op Noren op de ijsbaan in Vlissingen. Informatie en aanmelden per email: webmas- tér@sscdepoel.nl In Cinema Middelburg zijn de volgende films te zien: Diana Vreeland: The Eye has to Travel, Portret sprankelende persoonlijkheid die geschiedenis schreef door mode te verheffen tot kunstvorm, 20.00 uur. Beasts of the Southern Wild Man leert zijn dochter overle ven in moerasgebied in Loui siana na een verschrikkelijke storm 20.30 uur. Schrijfcafé in Ko D'oooooooor. Lange Noord straat 43 in Middelburg, thema: omzien en vooruitkij ken, aanmelden: 0118-851698, 10.00-12.00 uur, 10 euro. In de Zeeuwse Bibliotheek houdt de stichting Literaire Activiteiten Zeeland een avond met Leon de Winter. Luut Smit houdt het interview, in de aula om 20.00 uur. Entree is 7,50 euro. Leon de Winter (1954) is schrijver, columnist en filmproducent en zoon van orthodox-joodse ouders die als enigen van hun families de Tweede Wereldoorlog overleef den. Hij maakte,-tijdens zijn studie aan de Filmacademie te Amsterdam, zijn literaire debuut in 1976 met de verha lenbundel Over de leegte in de wereld. Voor zijn romandebuut De (ver) wording van de jon gere Dürer (197-8) ontving hij de Reina Prinsen Geerligsprijs. Andere vroege titels zijn: Zoe ken naar Eileen W. (1981), La Place de la Bastille (1981) en Vertraagde roman (1982). In Cinema Middelburg aan de Schuttershofstraat is de film Intoüchables te zien. De film gaat over een bijzondere vriendschap tussen invalide aristocraat en jonge Senega lees, 20.00 uur. Kinderen opgelet: je lust meer dan je denkt! Marjolein de Vlaam, auteur van het boek Wereldeters, laat je woensdag 12 december tussen 14.30 en 16.30 uur blindproeven bij de kinderboekenafdeling van de Drvkkery. Wereldeters is geno mineerd voor Kookboek van het Jaar 2012 in de categorie 'Beste Initiatief. Deelname is gratis, aanmelden niet vereist .Wereldeters is een boek met een los kookschrift, paspoortjes en stickers. Een cadeautje. Een lees- kijk- en kookboek in één. In het boek lees je hoe kinderen werkelijk alles eten. Een boek vol leuke verhalen en weetjes van 10 aansprekende landen verspreid over de wereld. HCC houdt een computer thema-avond over digi tale fotografie in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. De bijeenkomst is van 19.30 tot 22.00 uur. Elke 2e donderdag van de maand komt de club bij elkaar. Vergunning voor Invista Polyester B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Invista Polyester B.V. te Ritthem een reguliere vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht verleend voor de ingebruikname' van een aangepast rioolstelsel voor de afvoer van mogelijk verontreinigd hemelwater. Provincie Zeeland De vergunning kan worden ingezien tot en met 10 januari 2013 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. In de periode van 24 december 2012 tot en met 1 januari 2013 is de direc tie ruimte milieu en water gesloten. Stukken liggen in die periode ter inzage bij het Zeeuws Documen tatiecentrum, op de eerste verdie ping van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 te Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. Vanaf 2 januari 2013 liggen de stukken ter inzage bij het Provinciehuis Abdij te Middel burg; - bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 januari 2013 tegen dit besluit schrif telijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 60014330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen. Hét verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Melding Activiteitenbesluit van Giersbergen B.V. College van Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een melding ontvan gen inzake de uitbreiding en het gebruik van een vloeistofdichte vloer bij metaalrecyclebedrijf van Giersbergen B.V. gelegen aan de Ampereweg 51 te Middelburg. Het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteiten- besluit) is van toepassing op de gemel de activiteiten. Deze activiteiten zijn niet vergunningplichtig, maar moet wel vol doen aan de algemene regels uit het Activiteitenbesluit. Voor de realisatie van de vloeistofdichte vloer zal sepa raat een omgevingsvergunning worden aangevraagd. Voor het inzien, mondelinge toelichting en/of kopieën van stukken kunt u zich wenden tot dhr. D. Voorwerk (tel 0118 63 1147) van de afdeling Milieuhygiëne.

de Faam | 2012 | | pagina 36