AutoZeelandnieuws m n m 8 Zwartepoorte gastbedrijf voor honderden leerlingen BTZ Winterperikelen a Mercedes-Benz en zijn nieuwe stadsheid Citan Kia Optima van melse voor Rijbewijsteam Auto Poppe en Autowaspark Kuzee Nieuwe Range Rover is er al li 6IÜM .s< t ivuzee Koude motor: rustig aan. AutoZeelarid nieuws Laatje niet afleiden! PROMOTIETEAM De Kia Optima van instructeur Wouter Siben van Rijbe wijsteam. Opvallende kleuren en een opvallende auto. FOTO ROB STRATING Het rijbewijsteam bestaat sinds 2005. Van de negen auto's waarmee de verkeersschool werkt, zijn er 3 Kia's Sportage en vanaf nu dus één Optima van dit zelfde kwaliteitsmerk. Ik interviewde Wouter Siben, de instructeur die in de Optima les geeft: "We hebben gekozen voor de grote Optima, want als je in een grote auto lest, durf je ook in een kleine auto te rijden en andersom is dat niet zo vanzelfspre kend. De prijs/kwaliteitver houding bij de Kia Optima is welhaast perfect. Nergens anders krijg je een auto van die omvang met zoveel opties voor dat geld en tel daarbij de 7 jaar garantie op! Hij rijdt bovendien ge weldig lekker en dat vinden mijn klanten ook." Goes/ Vlissingen In het artikel hiernaast op deze pagina ziet u de Volkswagen Up! van Auto Poppe voor de deur bij autowaspatrk Kuzee. Hoe zit dat met die senioren korting waar over gesproken wordt? Dries Zoutewelle van Kuzee vertelt daarover: "Senioren worden van alle kanten gekort en daar doen we elke dinsdag aan mee. We ontzorgen deze doelgroep en bieden die zestigplussers op dinsdag flinke kortingen aan in onze wasstraten in Goes en Oost-Souburg.Onder het genot van een gratis kop koffie zorgen wij dat de auto keurig gewassen wordt zonder dat d eeigenaar dara enig omkijken naar heeft. We zijn voorts natuurlijk ge weldig blij met de VW Up! die door Auto Poppe ter beschikking is gesteld voor onze promotie-activiteiten!" Goes Bij Van Oeveren staat sinds kort de nieuwe stadsheid van Mercedes, de Citan, in de toonzaal. Alleen dit model al maakt een bezoekje aan d eshowroom de moeite waard. Ik noteer even wat eerste indrukken van dit model. Eigenlijk is Mercedes in deze categorie nooit echt actief geweest, of het moet de wat minder succesvolle Vaneo zijn geweest. Dat gaat verande ren met deze compacte bestel wagen die er in twee uitvoerin gen is: 490 kg laadvermogen en 620 tot 775 kg. De drie dieselmotoren hebben een cilinderinhoud van 1461 cc en hebben respectievelijk 75 pk/180 Nm, 90 pk/200 Nm en 110 pk/240 Nm. De 1.2 benzineversie heeft 114 pk. Ik heb met de 90 pk diesel gereden en het viel me op dat hij stil zijn werk doet en onge looflijk zuinig met de brandstof omgaat. Op de Sloeweg bij ongunstige weersomstandig heden noteerden ik 1 op 25 en dat is verrassend voor derge lijke ruimtekampioenen. Licht en ruimte overheersen in de cabine die voorzien is van heel veel opbergmogelijk- heden. Vanaf 11.990 euro staat hij in en voor de showroom aan de Plesmanweg in Goes. Bij Van Oeveren staat sinds kort de nieuwe stadsheid van Mercedes, de Citan, in de toonzaal. FOTOP Koude motoren: in de winter hebben het moeilijk. Ze willen rustig en m.et niet teveel toeren warm gereden worden. U ziet op de emperatuurmeter dat de koelvloeistof de 80° heeft bereikt. Dat wil echter niet zeggen dat u hem op zijn staart mag trappen.De olie die uw trouwe viervoe ter aandrijft is echter pas m 10 kilometer op tempera tuur! De pagina AutoZeeland nieuws is een maandelijks podium voor nieuws van de leden van Stichting Merkendealers Midden Zeeland, tenzij anders ver meld, wordt de inhoud van deze pagina verzorgd door Rob Strating rp Goes Rob Strating Twee weken geleden was de BTZ te gast bij Mobiliteitscen trum Zwartepoorte. Zo'n 750 tweedejaars VMBO leerlingen van alle middelbare scholen uit Noord -en Midden - Zeeland bezochten de autobedrijven en de schade-afdeling. BTZ staat voor Beroepenori- entatie Techniek Zeeland. Via deze organisatie kunnen leer lingen zich breder en directer op en ervaring opdoen met de wereld van techniek, de bijbe horende functies, beroepen en werkvelden. Wat de Automotive betreft was AOC bereid om Transport Logistiek te herbergen, Auto bedrijf De Jager stond garant voor de bedrijfswagens en Zwartepoorte (BMW), Auto Accell (Mini) en Auto Ventura (Land Rover) verwelkomden de leerlingen een week lang, evenals Car Beauty (schade- bedrijf van het Zwartepoorte Mobiliteitscentrum) Alle facetten De drie merken spraken uiter aard tot de verbeelding van niet alleen de jongens, maar Zo'n 750 VMBO leerlingen van alle middelbare scholen uit Noord -en Midden - Zeeland bezochten de autobedrij ven en de schade-afdeling van Zwartepoorte. ook van de meisjes, al had de Mini Roadster voor de laatste groep met name de voorkeur. Velen zagen voor de eerste keer een autobedrijf van bin nen. Ze hebben namelijk geen enkel idee wat er zich allemaal afspeelt op de werkvloer. Ze keken hun ogen uit bij het ba- lanceerapparaat voor banden, de grote bruggen, de compu tergestuurde diagnosekasten en organisatie van de after- sales. Ook het verschil tussen zomer - en winterhanden werd hen duidelijk, evenals de opslag in het bandenhotel. Het schadebedrijf Car Beauty is in vele opzichten bijzonder. De kleinschalig heid liet een grote indruk achter, want de mensen die -daar werken, lieten goed zien dat ze met z'n allen een zwaar beschadigde auto demonteren, herstellen, spuiten en weer monte ren. Een unieke ervaring eigenlijk. Niet alleen nieuwe auto's hadden hun belangstel ling, het kleine museum op de eerste etage van het showroomcomplex had Van auto's denkt iedereen ver stand te hebben, maar er gaan ook veel fabels door de wereld. Over het nut van winterhan den en de wintercheck zijn we het allemaal eens. Over het rijklaar maken bij koude wordt echter veel onzin verteld. De feiten zijn: ruim 90% van de autobezitters past de verkeerde Goes De meeste ongelukken gebeuren doordat mensen achter het stuur andere din gen doen dan autorijden. Ik betrap mezelf erop dat ik tijdens het testen van nieuwe auto's via de boordcomputer aflees wat het verbruik is. Ongemerkt wordt je aandacht afgeleid van de weg. Dit is nog maar een klein en onschuldig voorbeeld. Hoe vaak zie ik mensen tijdens het rijden rommelen met i-Pod aansluitingen of zelfs sms-en. Levensgevaarlijke acties! Laat je niet afleiden en concentreer je op het auto rijden. Dat scheelt een hoop ellende... volgorde toe als het gaat om een bevroren auto rijklaar te maken. Dat merendeel start namelijk eerst de auto en gaat daarna krabben. Fout! U gaat toch ook niet in uw pyjama in de vrieskou staan en wacht daarna tot u warm wordt? Die handelwijze is slecht voor uw auto en slecht voor het milieu. Met name benzine-auto's worden met een stationair draaiende motor uiterst lang zaam warm en doordat ze niet belast worden, zijn ze aan een grote slijtage onderhevig. De katalysator werkt bovendien bij deze lage temperaturen nog niet en het brandstofverbruik is extreem hoog. De nieuwe Range Rover is te bewonderen in Zeeland. Al laat de officiële introduc tie van het vlaggenschip van Range Rover nog even op zich wachten tot de opening van het nieuwe gebouw van Auto Ventura in januari, de nieuwe FOTO PF Range Rover is al wel te bewonderen in Zeeland? Het model is 420 kg kwijtgeraakt ten opzichte van zijn voor ganger en dat scheelt in het brandstofverbruik! Om de rode VW Up! bij Autowaspark Kuzee kun je niet heen. Verkoopadviseur Erwin Faas van Auto Poppe. "Autowaspark Kuzee promoot overal haar acties. Dat promotieteam neemt de Up! naar al die plaatsen mee, dus we zagen onze kans schoon om ook onze Up! aan iedereen te laten zien", vertelt Erwin Faas. "Eén van die acties is de zogenaamde seniorenkorting van Kuzee."

de Faam | 2012 | | pagina 27