Nieuw: The Hobbit Winterjassen sterk afgeprijsd 25%tot 40% korting Nickelson KnalgeKKe prijzen Middelburg en Goes AANBIEDING 20% korting op alle Wandelschoenen MEINDL RAFT bd store 25% korting Bekijk en bestel je vuurwerk op Vuurwerk verkoopdagen 28, 29 31 dec. verkoop Goes stalstraat, achter bd store Meindl - Lowa - Hanwag North Face - Regatta - Grisport Craft thermokleding NU 10% korting Exposities Walcheren WMZO ontvangt gratis iPads Shoes For Actives Thermokleding van Craft houdt het lichaam optimaal op temperatuur tijdens koude omstandigheden. Achter de Houttuinen 34 Middelburg outdoor fashion action www.bd-store.nl }y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 december 2012 De Faam pagina 13 Sharon Notebaart Middelburg Media Markt Middelburg heeft kosteloos 2 IPads ter beschikking aan Stichting Wonen Met Zorg en On dersteuning (WMZO). De stichting is een pas gestart ouderinitiatief voor 10 jong volwassenen met een ver standelijke beperking waar van enkele met bijkomende chronische aandoeningen. De ouders zijn al een aantal jaren met elkaar enthousiast bezig om hun droom, een fijn huis en een echt thuis, te realiseren en bepalen hierbij (indien- en zo veel als moge lijk is samen met hun kinde ren) welke zorg en begelei ding passend is bij de wensen en behoeften van hun kinde ren. Begin mei 2011 hebben de bewoners hun apparte menten in een gebouw in de Stromenwijk betrokken. Het is de bedoeling dat de bewoners zich daar veilig en beschermd voelen zodat zij zich verder kunnen ont plooien en gelukkig zijn. Dat houdt ondermeer in dat de bewoners serieus genomen worden en hun eigen keuzes mogen maken. De kinderen zijn bijna allemaal zoals ieder kind geïnteresseerd in com puters maar kunnen dit vaak niet door hun verstandelijke en/of motorische beperking. De organisatie merkte dat deze kinderen wel met een iPad kunnen omgaan. Toen WMZO in contact trad met Media Markt was de deal snel gesloten. Media Markt Middelburg was meer dan bereid 2 IPads te schenken aan de bewoners. The Hobbit: An Unexpected Journey is de nieuwste film van Academy Award-winnaar Peter Jackson. Het is de eer ste van drie films gebaseerd op het meesterwerk The Hobbit, van J.R.R. Tolkien. Redactie Vlissingen De tweede film wordt The Hobbit: There and Back Again. Beide films spelen zich af in Midden-aarde, zo'n zestig jaar voor The Lord of the Rings, de fenomenale trilogie die wereld wijd een enorm succes was en Jackson en zijn team een Oscar opleverde voor The Lord of the Rings: The Return of the King. Het avontuur gaat over het titel- personage Bilbo Balins (Martin Freeman), die een epische ex peditie begint naar het verloren dwergenrijk Erebor, het rijk dat veroverd is door de afschrikwek kende draak Smaug. Tijdens die reis wordt Bilbo benaderd door de tovenaar Gandalf de Grijze (Ian McKellan) en sluit hij zich aan bij een groep van dertien dwergen, onder leiding van de legendarische krijger Thorin Ei- kenschild. De tocht voert hem naar de Wildernis en verrader lijke gebieden vol Aardmannen en Orks, dodelijke Wargen en Reuzenspinnen, Huidverwis- selaars en Tovenaars. Ofschoon hun doel in het Oosten ligt, in de woestenij van de Eenzame Berg, moeten zij eerst door de tunnels van de Aardmannen. Daar ontmoet Bilbo een per sonage dat zijn leven voor altijd verandert: Gollem. Win kaartjes! De Faam mag voor deze mooie film 5x2 kaarten verloten. Wil je de kaartjes winnen, stuur dan een email naar red.faam@ whm.wegener.nl. Vergeet niet je naam en adres te vermelden. De winnaars ontvangen bericht. Mon Captaine In tentoonstellingsruimte Mon Capitaine in Middel burg is tot en met 23 decem ber 'De collectie 3' te zien met werken van Arie Berku- lin, Heieen Briels, Marinus van Dijke, Teja van Hoften, Dieuwke Parlevliet en Jaap Verseput. De tentoonstelling is elke zondag en op afspraak te bezoeken. Galerie T In december exposeren weer verschillende kunstenaars in Galerie T in Middelburg. Shahid Parvez laat gemeng de techniek zien, Ankie van Dongen werkt met acryl en Jikke van der Waal met ke ramiek. Verder is er werk te zien van Gertie Janssen. CBK Zeeland De laatste dag van de kunst en architectuur manifestatie Facade 2012 was op 18 no vember. Tijdens de 'After party' blikt CBK Zeeland terug op deze geslaagde ma nifestatie. Door bezoekers werden veel foto's gemaakt, die gedurende zes weken bij CBK Zeeland in Middelburg te zien zijn. C Cursisten van acht tot tach tig jaar van Kunsteducatie Walcheren leverden hun bij drage naast het grote aantal bezoekers uit Nederland, België en Duitsland. De ten toonstelling is nog te zien tot en met vrijdag 18 januari. Kunst en Vorm Bij Kunst en Vorm in Vrou wenpolder is een expositie te zien van het creatieve leven van de overleden kunstenaar Adriaan Jongepier. Zijn oeu vre betreft onder andere 'Het Zeeuwse' in diverse materialen en schilderijen, pastels en beel den in hout. Adriaan Jongepier was zijn tijd vooruit met zijn kunstzinnige activiteiten. Ma tje Kesteloo heeft het nalaten schap van Adriaan Jongepier aangeboden voor expositie die nog te zien is tot en met 31 de cember. Kunstruimte deWillem3 In kunstruimte deWillem3 in Vlissingen is tot en met 30 december de expositie te zien van Ans Couwenberg, waarin zij de geminimaliseerde ruimte tussen twee personen aftekent als scherpe scheidslijn. Het is een toenadering die resulteert in haar tegendeel: een verwij dering. De expositie is elke donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur te bewonderen. Ter Reede Bert Hoogerheijde exposeert nog tot en met 31 december zijn werk in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Nog altijd wordt Bert geïnspi reerd door het impressionisme en de provence, zoals oude ge bouwen en landschappen. Zijn werken hebben prachtige felle kleuren. Zeeuws Maritiem Museum De tentoonstelling 'Zeerotica' is nog tot en met 14 april te zien bij het Zeeuws Maritiem MuZeeum in Vlissingen. Zee meerminnen, zeevruchten en het leven van getatoeëerde zee bonken zijn enkele thema's van de tentoonstelling. The Hobbit gaat volgende week in première. De nachtpremière is in de nacht van dinsdag op woensdag: 12 december om 12 minuten na middernacht. AFBEELDING PR Li Vuurwerk m. THE -----

de Faam | 2012 | | pagina 13