Commissievergaderingen in december Het woord aan raadslid Krijnie Hoek Klokken Lange Jan overdag stil INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG woensdag 28 november 2012 De Faam pagina 8 Middelburg in de top drie van de mooiste binnensteden in Nederland voor bezoekers! Een fijn bericht om te vernemen in een tijd waarin het lijkt of er alleen maar negatief nieuws is. Middelbur gers zijn in het algemeen heel tevre den over het wonen in Middelburg. We zijn trots op onze stad, en op de kernen. Er zijn veel positieve ontwik kelingen. Het doorgaande verkeer in Middelburg is sterk afgenomen na de opening van de N57. Zo kunnen we doorgaan met het autoluw maken van de binnenstad, waardoor het klimaat verbetert voor de inwoners en bezoe kers. Zowel de luchtkwaliteit als kwali teit van het verblijf. Het CDA is al jaren voorstander van het herinrichten van de pleinen, waar door het meer verblijfsgebieden wor den, waar iets te beleven valt. Cultuur, behoud monumenten en eve nementen horen daar bij. Deze zaken dragen bij aan een levendige stad. Zo Foto: Aart van Belzen staat nu weer het gezellige wintereve- nement voor de deur, georganiseerd door de ondernemers van de binnen stad. Wat te doen met het theater? De noodzaak tot bezuinigen dwingt tot aanpassing van de plannen. Een be slissing hierover niet op de lange baan schuiven, maar wel tijd nemen voor een weloverwogen beslissing. Voor het CDA is het belangrijk dat Middelburg een goede theatervoorzie ning heeft. De kernen komen ook aan de beurt. In Arnemuiden is de toegang vanaf de A58 sterk verbeterd. Het is veel mooier geworden. De Langstraat is vorig jaar opgeknapt en met inzet van inwoners, de wijkbeheergroep en de damesdenktank zijn er veel initiatieven ontplooid en gerealiseerd, waardoor de eigenheid van Arnemuiden bena drukt wordt. Een prachtig voorbeeld van eigen verantwoordelijkheid nemen voor de woon- en leefomgeving. Een aansporing voor bezoekers van Mid delburg om verder te kijken dan alleen de binnenstad van Middelburg en de kernen te bezoeken. Afgelopen vrij dag werd deze route feestelijk in ge bruik genomen. Krijnie Hoek CDA-fractie Middelburg krijniehoek@cdamiddelburg.nl Tijdens onderhoudswerkzaamheden aan het sprinklersysteem van de Lange Jan staan de klokken om de veiligheid van de installateurs stil. ONDERWIJSHUISVESTING 2013 Met ingang van heden ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor het besluit van burgemeester en wethouders van 6 november 2012 tot vaststelling van het onderwijshuisvestings- budget, -programma en -overzicht voor het jaar 2013. VERKEERSMAATREGEL MORTIERE Burgemeester en wethouders van Middel burg maken voor de bedrijventerreinen Mortiere Noordoost en Zuidoost de vol gende verkeersmaatregelen bekend: Er wordt eenrichtingsverkeer ingesteld op de Althoornweg (tussen de Schroeweg en de Paukenweg) in de richting van de Paukenweg, uitgezonderd fietsers en bromfietsers op net gedeelte tussen de Tromboneweg en de Paukenweg. Er wordt eenrichtingsverkeer ingesteld op het noordoostelijke deel van de Mortiereboulevard (tussen de Schroeweg en Klarinetweg) in de richting van de Schroeweg. De voorrangssituatie bij de kruispunten Althoornweg Tromboneweg en Mortiereboulevard Fagotweg wordt zodanig geregeld dat het verkeer op de Fagotweg en op de Tromboneweg voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Althoornweg, de Mortiereboulevard en het Mortierepaa. De voorrangssituatie bij de kruispunten Althoornweg Paukenweg en Mortierepad Klarinetweg wordt zodanig geregeld dat het verkeer op de Althoornweg en op het Mortierepad voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Klarinetweg en de Paukenweg. Het Mortierepad langs de Mortiereboufevard wordt doorgetrokken tussen de rotonde en de woonwijk Mortiere, en wordt aangeduid als een in twee richtingen bereden fiets/bromfietspad. Het fietspad parallel aan de Tromboneweg wordt aangeduid als fiets/bromfietspad. De autobrug tussen de Fagotweg en de Tromboneweg wordt gesloten verklaard voor voetgangers, fietsen, bromfietsen en gehandicaptenvoertuigen. De fietsbrug tussen de Fagotweg en de Tromboneweg wordt aangeduid als fiets/bromfietspad. Het gedeelte van de Althoornweg tussen de fietsoversteek en de Tromboneweg wordt in de richting van de Tromboneweg gesloten verklaard voor voetgangers, fietsen, bromfietsen en gehandicaptenvoertuigen. De werkzaamheden duren van don derdag 29 november tot en met vrijdag 21 december. Inzage Het besluit ligt tot en met 9 januari 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbaïie in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 29 november tot en met 9 ja nuari 2013, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). ngh U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (arti kel 1:2 van de Algemene wet bestuurs recht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omge ving van de weg waarop een besluit betrek king heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvol doende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs ver weten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Alge mene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan leunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hier toe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. De klokken luiden niet tussen 7.30 en 16.30 uur. Buiten deze tijden om speelt het carillon wel. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bosschaartsweg 1aanpassen lichtre clame op mast (19-11). Herculesweg 59-61: aanleggen in- uitrit (15-11). Het Zwin 11wijziging op d.d. 3 maart 2008 verleende reguliere bouwver gunning voor bouwen cultureel cen trum/moskee (wijziging betreft indeling gevel en kozijnen (5-11 Lange Delft 63: plaatsen reclame (20-11 Oude Veerseweg, ongen.: plaatsen (tijdelijke) fietsenstalling (20-11). Westerscheldeplein 1aansluiten rio lering (16-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Het Zwin 11wijziging op d.d. 3 maart 2008 verleende reguliere bouwver gunning voor bouwen cultureel cen trum/moskee (wijziging betreft indeling gevel en kozijnen (15-11). Markt 21: plaatsen windscherm (20-11). Nieuwlanaseweg 34, Arnemui den: bekleden zijgevel (20-11). Noord weg 495: vervangen enkelglas door monumentenglas kozijnen voor-, achter en zijgevels (20-11 Roozenburglaan 10: aanbrengen re clame (20-11). Westerscheldeplein 1aansluiten rio- lerina (22-11). Zuidsingel 90: plaatsen tuinhuisje (20-11 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebe handeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor 17 december. De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stadskan toor. Op dinsdag 4 december vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over het rapport 'Een tweede toekomst voor De Arne'. Daarnaast praat de commissie over de begro ting 2013 van Orionis Walcheren. Op maandag 10 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Een dag later, dinsdag 11 december, ver gadert de commissie Algemeen Bestuur. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd in korten. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stadskan toor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, tel. (0118) 67 54 82 en Ans de Nooijer, tel. (0118) 67 54 81. Ter inzage Agenda's met de bijbehorende voorstellen van vergaderingen zijn te be kijken op www.middelburg.nl. Klik op de banner 'vergadering gemeente raad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Bij de hierboven genoemde besluiten kun- staande ontwerpbesluiten binnen de termijn nen belangen van derden betrokken zijn. van ter inzage legging geen zienswijzen (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) voornemens zijn een omge vingsvergunning te verlenen voor: Achter de Houttuinen 30, (intern) aanpassen "Kloveniersdoelen" tot café, filmzaal en kantoren. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen gedurende zes weken, van 29 november tof en met 9 ja nuari 2013, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ont- vankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat inzake de onder- naar voren zijn gebracht: Noordsingel 106-112D: verlenen van omgevingsvergunning voor het brandveilig gebruiL van het pand als wonen met 24 uurs zorg. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: Noordsingel 106-112D, brandveilig gebruik pand als wonen met 24 uurs zorg. De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, van 29 novem ber tof en met 9 januari 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving een mon delinge toelichting gegeven op ae voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omge- vinasvergunning ten behoeve van de desbe treffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf 30 november tot en met 10 januari 2013 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van ae indiener, de dagte kening, omschrijving van het besluit waarte gen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat deDe- trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 8