Groot kerstcircus mm 1 SCAPINO 74 74 Veiligheidsregio Zeeland draagt meldkamer over aan Connexxion kans °P^endie vseg voor 1 personen1. n Kt Kb 1 WINKELEN 99 i/rn CT 'Jfj IN LONDEN! j Scapino. Dat loont. www.scapino.nl Stichting Droom biedt hulp bij grote problemen gewoon gewoon \y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 november 2012 De Faam pagina 7 Zeeland Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) draagt per 1 januari 2013 de meldkamer ambulancezorg over aan Connexxion Ambulance zorg. De reden hiervoor is de Tijdelijke Wet ambulancezorg (TWaz), die vanaf begin 2013 in werking treedt. Met deze wet wordt de verantwoordelijkheid voor ambulancezorg en het ge hele zorgproces volledig in han den gelegd bij een Regionale Ambulancevoorziening (RAV), zowel het vervoer als de perso nele bezetting van de meldka mer. Sinds 2009 heeft Con nexxion Ambulancezorg al de vergunning voor het ambulan cevervoer in Zeeland. De Ge meenschappelijke Meldkamer Zeeland bestaat uit een meld kamer politiezorg, ambulance zorg en brandweerzorg. Bij wet is bepaald dat deze meldkamers onder een dak zitten. Meldka mer politiezorg maakt deel uit van Politie Zeeland, meldkamer brandweerzorg is onderdeel van VRZ en meldkamer ambulan cezorg wordt onderdeel van Connexxion. VRZ blijft verant woordelijk voor het (technisch) beheer van de gemeenschap pelijke meldkamer, de crisisor ganisatie en de samenwerking tussen de drie partijen. De cen tralisten van de meldkamer am bulancezorg komen in dienst bij Connexxion Ambulancezorg. Deze afspraken zijn vastgelegd in een dienstverleningsover eenkomst, die op 22 november is ondertekend tijdens de be stuursvergadering van VRZ. Het verzorgingsgebied Zeeland wordt gedekt door Connexxion Ambulancezorg en ZorgSaam (Zeeuws-Vlaanderen)Samen verzorgen zij jaarlijks 24.000 ritten. Vlissingen Gerard van der Hoeven In het piepkleine kantoortje aan de Vlissingse Schermin- kelstraat 30 huist Stichting Droom. Elke ruimte is benut en de papieren liggen hoog opgestapeld. Er is veel werk te doen. Droom staat voor Duurzame Reïntegratie, Ontwikkeling, Ondersteu ning en Motivatie. Zij geeft advies op het gebied van beroep- en loopbaan, on dersteunt startende onder nemers en is actief op met coaching en individuele begeleiding. Droom geeft kosteloze hulp en ZZP-er Mattias van der Straaten ziet veel mensen die om wat voor reden dan ook in de problemen zijn geraakt langskomen. "Wij maken ze wegwijs in de wirwar van de bureaucratie, probe ren ze daarin te begeleiden en maken contact met betrokken instanties. Wij zitten midden in het centrum van Vlissingen. Mensen weten ons te vinden, de drempel is laag." Van der Straaten geeft toe dat de mede werkers van Droom, voorname lijk vrijwilligers, uit idealistische motieven anderen graag willen helpen. In september is gestart, dankzij een subsidie van het Oranjefonds, met een project voor jongeren van 18 tot 23 jaar waarbij 50 jongeren per jaar worden geholpen met reïntegra tie door een BBL (Beroeps Be geleidende Leerweg) waarbij ze vier dagen werken en een dag per week scholing krij gen. Veel van hen zijn door allerlei oorzaken tussen wal en schip terecht gekomen. Ze worden begeleid door een jongerencoach. Ook worden taallessen gegeven aan zo'n 70 'nieuwe Nederlanders' van 26 nationaliteiten ter be vordering van inburgering en het leggen van sociale con tacten. Kortom, volop werk aan de winkel, voor Droom ook de reden een oproep te doen voor meer vrijwilligers. Er zijn nu zo'n 50, maar men kan er zeker nog wel dertig gebruiken. Meer info op www.stichtingdroom.nl. Het belooft weer een waar spektakel te worden bij het Groot Kerstcircus Zeeland. FOTO PR Het klassieke circus viert hoogtij bij de 5e editie van het Groot Kerstcircus Zeeland. Ook dit jaar is het Grootkerstcircus Zeeland van 21 decem ber tot 2 januari aan de Scheldestraat in Vlissin gen. En met dit lustrum natuurlijk alle reden om eens goed uit te pakken. Redactie Vlissingen Het verwarmde tentencom plex dat de sfeer ademt van nostalgie, zorgt met het plu che, klatergoud en de kroon luchters voor een sprookjesach tige kerstcircus beleving, een nostalgische voorstelling waarin romantiek, acrobatiek, veel die ren en humor de hoofdrol spe len. In een twee uur durende klassieke kerstvoorstelling, gebracht door internationale topartiesten van over de gehele wereld wordt een sprankelend kerstcircusfeest getoond. In het nieuwe programma treden al leen top-artiesten op waarvan de meesten al vele internatio nale prijzen gewonnen hebben. Zo zijn er de muzikale clowns van grote klasse die laten zien dat ze werkelijk bijna ieder in strument kunnen bespelen, ook doen ze een act waarin ballet en een grote spiegel een hoofdrol spelen. Brandweer man Alex haalt capriolen uit op een brandweerladder en Mario Masson presenteert vanuit een veilige kooi een roofdiernum mer met witte tijgers. Gratis kaartjes De Faam mag 100 gratis kaar ten weggeven voor het Groot Kerstcircus Zeeland. Wil je in aanmerking komen voor een kaartje, stuur dan een email naar red.faam@whm.wegener. nl. De winnaars ontvangen be richt. .*T- II! Si •Deze actie loopt t/m,24 december 2012. Kijk-voor de aclievoorwaarden op Intre^a. Comfort voor weinig bij Scapino! Damesschoen maat 36 - 42 014375824 Damesschoen maat 36 - 42 014375924 Kijk voor een Scapino bij jou in de buurt op www.scapino.nl Winkel ook thuis op www.scapino.nl

de Faam | 2012 | | pagina 7