WEKELIJKS OPEN HUIS! Huis&Co Zit de spaarhypotheek snor? Zat. 1 dec. van 10-12 uur elke vrijdag van 11-12 uur bin de Jonge Hoek van Dijke fi 3 n easy liv,ns Rabo voorspelt prijsdaling voor volgend jaar EXCLUSIEF EN COMFORTABEL WONEN Wonen in het hartje van de maritieme stad Vlissingen. Nieuwe luxe appartementen met vaste parkeerplaats op een fy ne centrale plek. Stadse voorzieningen direct by de hand én een vry uitzicht over het Dokje van Perry richting de Vlissingse binnenhaven. Stap binnen in het modelappartement aan de Peperdyk by het Dolye van Perry en ervaar het zelf. U bent van harte welkom! Taks ook bij tien huizen Eenvoudige loonstrook www.awbeheer.nl/bestevaer 100% zwart, 20% voordeel Tijdloze, luxueus afgewerkte designzitmeubelen. Daarvoor zit u goed bij JORI. U geniet tijdelijk een uitzonderlijk voordeel op het model Brainbuilder in 100% zwart natuurleder Brio Nero. Een weergaloze kwaliteit, een stijlvol design en een ultieme zit ervaring gegarandeerd. Uw JORI verdeler vertelt er u graag meer over www.jori.com I j Schouwersweg 7 Helnkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nlinfo@dejongehoekvandijke.nl ZWART Wie eigenaar is van meer dan tien woningen en die woningen verhuurt, krijgt te maken met een verhuurder heffing. De eerste aangifte moet voor 1 oktober 2013 plaatsvinden. De maatregel geldt ook voor verhuurders van woningen waarvan de huur lager is dan de grens voor huurbeslag. In 2012 is die grens 664,66 euro. Voor het jaar 2013 stelt het kabinet een tarief voor van 0,0014 procent van de waarde van de huurwoning. Vanaf 2014 wordt het tarief 0,231 procent. Verkoopinformatie: tel. 0118 414 014 Bert Bimmel Makelaardij makelaar@bertbimmel.nl De huizenprijzen dalen dit jaar gemiddeld met 6 pro cent en volgend jaar met 7 procent. De verschillen per segment en regio zullen echter groot zijn. Daarmee houden economen van de Rabobank rekening. Dat blijkt uit het zojuist gepubliceerde Kwar taalbericht Woningmarkt van de Rabobank. De economen gaan ervan uit dat het verschil tussen vraag en aanbod op de woningmarkt het komende 1,5 jaar niet zal verdwijnen, al wijzen de voornemens van het kabinet voor de koop- en huur markt in de goede richting. Ze denken dat deze maatregelen op termijn zullen zorgen voor meer evenwicht tussen huur- en koopmarkt en dringen erop aan zo snel mogelijk volledige duidelijkheid te scheppen. In het derde kwartaal zijn de prijzen voor bestaande koop woningen opnieuw gedaald. Ten opzichte van het tweede kwartaal ging het om 3,7 procent. Volgens Rabo komt de daling niet als een verras sing. Bij kopers is sprake van gebrek aan vertrouwen, terwijl de concurrentie groot blijft. De vraagprijs daalt geleidelijk, doordat veel kopers geen drin gende noodzaak hebben om te verkopen. Ook de mogelijke restschuld weerhoudt hen ervan met de prijs te zakken. Vanaf januari wordt de loonstrook eenvoudiger door de Wet uniformering loonbegrip (WUL). Door de WUL verandert het toetsingsinkomen, wat gevolgen kan hebben voor toeslag(en). Belasting dienst Toeslagen heeft de toetsingsinkomens zo veel mogelijk aangepast. Let op uitzonderingen, zoals bij zelfstandig ondernemers. Controleer daarom met de tooi op belastingdienst, nl van de fiscus altijd het toetsingsinkomen. Klopt dit niet? Geef dan een inko menswijziging door. namelijk niet meer overhevelen naar een kapitaalverzekering eigen woning (KEW)Hui zenbezitters lopen daardoor bepaalde fiscale voordelen mis die kunnen oplopen tot enkele honderden euro's extra taks per jaar. Enerzijds is er de KEW in box 1. Daarnaast is er de gewone kapitaalverzeke ring in box 3. Qua verzekering zijn ze exact gelijk, maar is de fiscale behandeling anders. Veel woningeigenaren met een spaar- of levenhypotheek heb ben de opgebouwde waarde al in box 1 staan. Het gaat alleen om mensen die de waarde in box 3 hebben staan, waardoor zij zodra de waarde boven de vrijstelling uitkomt vermogensrende- mentsheffing moeten beta len. De kapitaalverzekering eigen woning wordt afgeslo ten in combinatie met een hypotheek, met als doel aan het einde van de looptijd de hypotheekschuld te kunnen aflossen met het bedrag dat is opgebouwd in de kapitaalverzekering. De Organisatie van Financiële Dienstverleners (OvFD) en het Verbond van Verzekeraars waarschuwen de vele duizen den woningeigenaren met een spaar- of levenhypotheek. Volgens deze twee organisaties dreigt voor hen een fiscale strop zonder dat zij zich daar van bewust zijn. Zij attenderen deze mensen erop dat zij er on danks eerdere beloftes er toch financieel bij in kunnen schie ten. Als het aan het kabinet ligt, kunnen woningeigenaren vanaf 1 januari deze hypotheek

de Faam | 2012 | | pagina 47