Uit in Zeeland Agenda Shirley De jmaakyan Kent proef je... bij De Pelgrim ui Vrouwenpolder rassene Kerstdiner december 2012 €37,50 KERSTDINER 2012 1 DONDERDAG 29 NOVEMBER Vier Kerst bij Brasserie de Olmen Hedendaagse jazz is ding van Phronesis carte Amuse van fazanten, paté met chutney van vossenbessen Bisgue van kreeft gevuld met grote garnalen en cognac Gegrilde coquille'd en een mousse van schaaldieren en een crème van avocado Salade van geitenkaasjes met spek, walnoten en een dressing van honing 'Hazenpeper met stoofpeertjès, rode kool en aardappelpuree In olijfolie gebakken zeebaars op een bedje van tagliatelle en een saus van Noilly prat Kalpbiefdtukjeo met een gecaramelisèerdè appeltjes en een saus van Calvados Een vlammende crème brulde uet van huisgemaakte chocolade en vanille ijo met warme Saint Remy peer en slagroom Grand Dejoert; diverse patisserie bereidingen uit eigen keuken ^39/ Qfcud cafe Dorpsdijk 20, Vrouwenpolder. Reserveren via 0118 59 19 88 Reserveer tijdig, vol is vol. Voor reserveringen en vragen kunt u bellen: 0118 - 85 11 55 Cjrcvnd/ cafés VJüXcwv Onderdeel van -"i I I Amuse van Tiet fïuis Salade van gerookte eendenborst met huisgemaakte chutney van rode ui en appel, krokantjes van spek en croutons Wildbouillon met paddestoeltjes en croüte Gekonfijte fazantenborst met een lauwwarme zuurkoolsalade, stoofpeertjes en een jus van witte port I Gestoonuf roCGetje van tongscfmzalm en spinazie, met een saus van Hollandse garnaaltjes en in boter gestoofde paksoi en venkef geserveerd met pommes pont neuf Crandcafé VViffem dessert Kerstdiner op 24 december 2012 Aanvang: 17.00 uur Kerstdiner op 25 december 2012 Aanvang: 12.00 uur Kerstdiner met muzikale omlijsting Reserveren verplicht Graag wiüeri wij u er op attenderen dat het kersttuner vanaf een uur na aankomst begint. J, p Grand Café Willem \j y Oranjelaan 17, 4332 VA Middelburg j tel.(0118)61 87 67 grandcafewillem@philadelphia.nl www.grandcafewillem.nl etéminken Op eerste kerstdag serveren wij vanaf 16.30 uur ons speciale kerstdiner Amuse: Specialiteit van de chef Gerookte eend uit de Ardèche op een bedje van rucola en begeleid met een huisgemaakte winterdressing Cappuccino van kreeft Wildtrio met een cognacsaus en diverse bospaddestoelen of Combinatie van rode mul en coquilles met een kreeftensaus Dessert: De opening van een sneeuwchrysant! Hoofdgerechten worden geserveerd met bijpassende garnituur. Vijfgangendiner 42,50 Extra wijnarrangement is mogelijk. Reserveer tijdig via 0118-625670 of via eiggenwijzz@zeelandnet.nl www.eiggenwijzz.nl Wij ontvangen u graag in een warme, sfeervolle ambiance op 2e kerstdag vanaf 17.00 uur. Stel uw eigen kerstmenu samen Onze chefkok heeft een selectie van heerlijke voor-, hoofd- en nagerechten gemaakt, zodat u zelf uw kerstmenu kunt samenstellen. Bezoek voor de volledige kerstmenukaart de website: www.brasseriedeolmen.nl Gjrcvnds cafés WiDcvw Onderdeel van löc HET DRIE GANGEN KEUZEMENU KOST 11,50 ALLEEN HOOFDGERECHT IS OOK MOGELIJK VOOR MAAR 7,50 WOENSDAG 28 NOVEMBER I Schnitzel (ongepaneerd) met gebakken zuurkool en I aardappelpuree Pittig vispannetje met kruidige rijst en komkommersalade IjWildschotei met warme huisgemaake appelmoes en gebakken aardappels in de schil I Gebakken forel, frisse salade en huisgemaakte frites VRIJDAG 30 NOVEMBER i Varkenshaas met pepersaus, frisse salade en huisgemaakte frites Mosselhachee in een vrolijk pannetje met huisgemaakte I frites en salade ZATERDAG 1 DECEMBER Thema-avond a Natuurlijk een Spaanse avond 17,50 j Tapas van Willem, Paella en Estofado de cerdo (een Spaans j stoofpotje) j Als afsluiter nog een lekker zoet dessertje MAANDAG 3 DECEMBER: GESLOTEN DINSDAG 4 DECEMBER - Varkensschnitzel met stroganoffsaus, salade en i huisgemaakte frites j Kabeljauwhaasje gegaard in echte boter, een frisse salade en huisgemaakte frites 'Alle menu's inclusief garnituur en voor- en nagerecht ..'7 Grand Café Willem Oranjelaan 17,4332 VA Middelburg tel. (0118) 61 87 67 www.grandcafewillem.nl Brasserie De Olmen Gapingseweg 5 4353 JB Serooskerke (W) Goes Al meer dan twintig jaar wordt de met prijzen overla den toneelmonoloog Shirley Valentine overal ter wereld gespeeld. Deze heerlijke feel good voorstelling over een Engelse huisvrouw die zichzelf weer terugvindt in Grieken land, laat niemand onberoerd. Comédienne Ellen Pieters speelt donderdag 29 november in theater De Mythe in Goes de rol van Shirley. Aanvang: 20.00 uur. Shirley Valentine is een ontroerende komedie over een gewone vrouw die haar lot in eigen hand neemt en afrekent met de angst voor verandering. Het levert haar een tweede jeugd op. Ellen Pieters speelde vorig jaar nog de veelgeprezen titelrol in De Zangeres Zonder Naam. Kaartverkoop: www. theaterverkoopzeeland.nl Middelburg 'Een van de meest opwinden de bands op de planeet.' Zo omschreef het blad Jazzwise de Britse band Phronesis. Donderdag 29 november staat de swingende groep in het Schuttershof in Middelburg. Het concert begint om 21.30 uur. Jazzwise is niet echt een derderangs jazzblaadje. Het is een toonaangevend maga zine in de wereld van jazz. De hoofdredacteur Jon Newey neemt elders met 'the most exciting and imaginative piano trio since EST' bijna gas terug, maar niet echt. Gelet op het feit dat dit een door de bas aangedreven pianotrio is, dringt de vergelijking met Avishai Cohen zich al evenzeer op. Luister eens op Spotify naar het 'Alive'-album en je weet niet wat je hoort en je weet eigenlijk wel genoeg: dit is absolute topklasse. Dit Scandinavisch/Britse trio, onder leiding van de Deense contrabassist Jasper Hoiby staat bovendien bekend om haar dynamische en beklij vende live performances. Hun laatste album kreeg vijf sterren in het BBC music Magazine zijnde, 'arguably the best disc yet from one of the best of the bunch of contemporary bands.' In eigen land trekt Jef Neve volle zalen, een groot deel van Europa hing tot een aantal jaar terug aan de lippen van de te jong gestorven Esbjörn Svensson en het Deens-Britse Phronesis is bezig aan een in ternationale opmars. Zo stond het trio geprogrammeerd in een double bill met het Wayne Shorter Quartet in de Barbican Hall Londen; voor een ensemble dat nog maar zes jaar bestaat geen geringe prestatie. De bezetting bestaat uit Jasper Hoiby (contrabas), Ivo Neame (piano) Anton Eger (drums). Kaarten voor het concert zijn te koop via www.theaterver- koopzeeland.nl 28 november t/m 4 december woensdag 28 november Ikke en IJ (meezingcon- cert) De Gouwe Tuyn Oost-Souburg 14.00 uur Muis en Leeuw (jeugd) Theater de Mythe Goes 15.00 uur Haantjes (cabaret/to neel) Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur Dans La Maison (film) Cinema Middelburg 20.00 uur House (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur donderdag 29 november Shirley Valentine (to neel) Theater de Mythe Goes 20.00 uur Stef Bos (muziek) Stads schouwburg Middelburg 20.00 uur L'Emploi Du Temps (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Phronesis (jazz) Schut tershof Middelburg 21.30 uur vrijdag 30 november Company Orheim (film) Cinema Middelburg 15.00 uur Voor Ik Doodga (Now is Good) (film) Cinema Middelburg 19.00 uur Codarts Symphony Or chestra (klassieke mu ziek) Zeeuwse Concertzaal Middelburg 20.00 uur Kamps Kamps (ca baret) Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur Jochen Otten (cabaret) Theater de Wegwijzer Nieuw en St. Joosland 20.30 uur Yora Rienstra (cabaret) Podium 't Beest Goes 20.30 uur Lang Weekend/Zeeuwse Komedie (toneel) Vest- zak99 Vlissingen 20.30 uur Detachment (film) Po dium 't Beest Goes 20.30 uur Lace Friends (muziek) Grand Café Brooklyn Mid delburg 21.00 uur Hope Springs (film) Cinema Middelburg 21.30 uur zaterdag 1 december Dik Trom (musical) Theater de Mythe Goes 19.00 uur Hope Springs (film) Ci nema Middelburg 19.00 uur Coupure (toneel) De Zandput Serooskerke 20.00 uur Big, Black Beautiful (muziek) Stadsschouw burg Middelburg 20.00 uur Familie (toneel) Minithe- ater Middelburg 20.30 uur PopaanZee: Spinvis Zinkzand Podium 't Beest Goes 20.30 uur Lang Weekend/Zeeuwse Komedie (toneel) Vest- zak99 Vlissingen 20.30 uur Detachment (film) Po dium 't Beest Goes 20.30 uur Fresku (Nederhop) De Spot Middelburg 21.00 uur Deuce Coupe Betty's Doghouse (popmuziek) Poppodium De Piek Vlis singen 21.00 uur Company Orheim (film) Cinema Middelburg 21.30 uur Combo ToplOO (muziek) Café de Concurrent Vlis singen 22.30 uur zondag 2 december Kunst- en cultuurroute binnenstad Middelburg 13.00 uur Het grote feest van Sinterklaas (jeugd) Sportpunt Zeeland 13.30 en 16.00 uur Muis en Leeuw (jeugd) Stadsschouwburg Middel burg 14.00 uur TechO Hard Resistance Bad Temper (muziek) Podium 't Beest Goes 15.30 uur Whatever (muziek) Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen 17.00 uur Shearwater (muziek) De Spot Middelburg 20.00 uur Voor Ik Doodga (Now is Good) (film) Cinema Middelburg 20.30 uur maandag 3 december Company Orheim (film) Cinema Middelburg 20.00 uur dinsdag 4 december Verlies (toneel) Stads schouwburg Middelburg 20.00 uur Voor Ik Doodga (Now is Good) (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Detachment (film) Po dium 't Beest Goes 20.30 uur Muis en Leeuw zijn deze week twee keer te zien: in Goes en Middelburg. FOTO: PR

de Faam | 2012 | | pagina 42