Jubileum voor de schietvereniging Nieuw in de gemeente Veere 3d M nT JA voor unieke handgemaakte leren tassen mWÊÊm Startschot CSW nieuwbouw 11000 voor MS Kika Jayden Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 november 2012 De Faam pagina 15 Middelburg Het kennismakingsbezoek van de burgemeester van Middelburg, Harald Berg- mann, aan CSW Van de Perre kreeg vorige week een officieel tintje. Gehesen in een werkjas en laarzen ver richtte de burgemeester op het bouwterrein de eerste officiële bouwhandeling voor de bouw van de nieuwe vleugel. In zijn rondje langs de verschillende vestigingen van CSW maakt hij nader kennis met de school en de CS W-leerlingen. Op Van de Perre krijgt het bezoek een extra feestelijk tintje. CSW Van de Perre is tijdens de zomervakantie gestart met de sloop van een deel van het gebouw. Op dat stuk verrijst een prachtige vleugel die na de zomervakantie in gebruik genomen zal worden. Westkapelle Het MS Fonds, Kika en Stichting Jayden hebben af gelopen vrijdag in het Kasteel van Batavia in Westkapelle een cheque in ontvangst ge nomen met een totale waarde van 11.000 euro. Dit bedrag werd 13 oktober opgehaald tijdens het evenement 'Oe tooier, Oe mooier'. Met lu dieke acties werd dit bedrag opgehaald. Initiatiefnemers Jordy Conté en Jeroen Hui- bregtse hebben de hele dag muziek gedraaid; er was een autowasserij, een veiling en spellen met prijzen. Schietvereniging Middelburg werd 25 november anno 1912 opgericht onder de naam Tot Oefening en Ontspanning. Er werd geschoten met bus sen en kruit. De contributie bedroeg tweeënhalve cent per maand, het aantal leden was vijfentwintig. Inmiddels honderd jaar verder bestaat de vereniging uit vijfenveer tig leden en is de naam in 1969 omgedoopt in Schiet vereniging de Kloveniers. Josie Kneepkens Middelburg Kloveniers zijn schuttersleden die met de bus schoten. Een geweer bestaande uit een bus waarin buskruit werd gedaan. Aan de achterkant ontstak ie mand een lontje. Sinds 1969 is de vereniging gehuisvest in de Kloveniersdoelen. Omstreeks 1480 al bestonden er in Mid delburg twee schuttersgilden bestaande uit veldwachten. "We zitten dus in het gebouw waar het allemaal begon," ver telt Piet Minderhoud, voorzit ter van de schietvereniging. "Er zijn vanwege de entourage heel wat schutters uit het land die graag een keer op onze baan komen schieten." Dat het geen doorsnee clubgebouw is, wordt al zichtbaar bij binnenkomst. Een torentrap brengt ons naar de zolder. Onder de eeuwen oude spanten is een gezellige Middelburg "Wij verkopen unieke hand gemaakte tassen, want van ieder ontwerp wordt er maar één per kleur gemaakt", zegt Judith Bijl, "Wij brengen steeds iets nieuws voor een goede prijs." Alle leren tas sen bij JA Tassen, geopend in juni, worden door haar en Anneke Treurniet ont worpen en gemaakt. Om de werkzaamheden beter te stroomlijnen is sinds kort Loes Treurniet er bij geko men. Judith en Anneke wil den al lang zelf een tassen- winkel beginnen. "Wij zijn cursussen gaan volgen omdat wij mooie tassen op de markt willen brengen. Dit pand, een leuk oud huis met open haard en bedstee, leent zich uitstekend voor een tassen- winkel. En er is plaats voor de professionele apparatuur waarmee wij werken", aldus Anneke. Tassen zijn kant en klaar te koop of men kan kiezen voor een nog te maken tas. Met wensen van klanten kan dan rekening worden gehouden. Er is keuze uit veel soorten leer maar er wordt het meest ge werkt met gewoon rundleer, en andere soorten voor afwerking en applicaties. "Je nieuwe tas kan heel persoonlijk gemaakt worden door het aanbrengen van je naam of zelfs je e-mail adres. De indeling van de tas, een vakje voor je telefoon of een musketon om je sleutels aan te doen", weet Loes. Clutches in diverse kleuren en maten, of een tas die tweezijdig gebruikt kan worden, altijd uniek bij JA Tassen. Of een cadeaubon met de komende feestdagen. Ge opend: donderdag-vrij dag-za terdag 11.00-16.00 uur. JA Handgemaakte Leren Tas sen, Segeersstraat 43, Middel burg, facebook.com/jatassen email: ja-tassen@zeelandnet. nl v.l.n.r.: Judith Bijl, Anneke en Loes Treurniet "JA Tassen kunnen héél persoonlijk gemaakt worden." FOTO:LEON JANSSENS kantine en de baan zelf met acht schiethokken. De lieren waarmee de schietschijven tien meter verder verplaatst worden zijn nog ouderwets met de hand. "Op het wensenlijstje staat een elektronische schietbaan," zegt Robbert Aarnoudse, meervou dig Nederlands kampioen. Dan kan je ook op een schermpje je eigen score zien in plaats van dat je aan het wiel moet draaien, "grijnst hij. De club oefent elke maandag en donderdag vanaf 19.30 uur. Nieuwe leden zijn welkom. De oudste schutter is door de ne gentig en de jongste moet nog 18 jaar worden. "Eigenschap pen als rust, concentratiever mogen en vaste hand zijn nodig om deze sport goed te kunnen beoefenen," legt Minderhoud uit. "Meestal zien we het vrij snel of iemand talent heeft om hoger in de sport te komen. Die begeleiden we dan graag. Tijdens het jubileumjaar zullen er een aantal activiteiten geor ganiseerd worden, onder meer een open dag, teamwedstrijden en ter afsluiting een open jaar wedstrijd. "De data zijn nog niet bekend. Dat valt of staat even met de verbouwing van de cinema die in de Kloveniers doelen gevestigd zal worden," aldus Robbert. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan is er een receptie op zaterdag 1 december vanaf 17.00 uur tot 18.30 uur in Sociëteit De Verge noeging aan de Gortstraat 30 in Middelburg. Aan de achterzijde van de sociëteit bevindt zich een gratis parkeergelegenheid. Robbert Aarnoudse is Secretaris van SV de Kloveniers en bo vendien meervoudig Nederlands kampioen. FOTO JOSIE KNEEPKENS HOBBYWERKPLAATS Rapenburgweg 14 Meliskerke Wij als Smederij Matthijsse zijn van plan om de naast onze werkplaats gelegen bedrijfs ruimte (de voormalige gemeente loods) beschikbaar te stellen als hobbywerkplaats. Afhankelijk van de reactie, is het in eerste instantie de bedoeling om een ruimte in te richten voor houtbewerking en een ruimte voor metaalbewerking sleutel-reparatiewerk. De doelgroep zijn de mensen die thuis geen gelegenheid hebben, om alleen, of in samenwerking met anderen, iets te maken ofte repareren. Een ingerichte werkplaats dus waar U op Uw manier en op Uw gewenste tijd gebruik van kunt maken, waarbij wij denken aan hoogstens 2 personen per ruimte. Te denken valt bijv. ook aan gezamenlijke activiteiten: oudere vakmensen die hun vak over brengen op mede hobbyisten, organiseren van cursussen enz. De hele opzet gebeurt in nauw overleg met de wetgevende instanties. Om dit alles vorm te geven wordt gedacht aan het oprichten van een hobbyclub en dat er naast een vaste contributie, een bedrag per dagdeel in rekening wordt gebracht wanneer er daadwerkelijk gebruik wordt gemaakt van de hobbyruimte. Om inzicht te krijgen of er behoefte is aan deze voorziening en om een begroting te kunnen maken verzoeken wij iedereen die belangstelling heeftgeheel vrijblijvend te reageren. Graag Uw reacties per mail naar: info@idomatthijsse.nl met vermelding van Uw naam, adres en welke hobby U in de werkplaats wilt uitvoeren. Wij zullen U dan verder op de hoogte houden van de ontwikkelingen. BIJ BOMONT OP Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, Gill more, Marco Polo, McGregor, Gant& Geisha. M.u.v. ome nieuwe collecties. www.bomont.nl Ido Matthijsse v.o.f. 1%

de Faam | 2012 | | pagina 15