VEER Officiële Mededelingen Milieu INFORMATIE VA^N DE GEMEENTE VEERE van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeetand.nl Altijd actueel: de-faam.nl GEMEENTE woensdag 28 november 2012 De Faam pagina 12 AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Zoutelande - Sint Janskerke 1het kappen van vijf essen (15-11 De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - Weststraat 14, het verbouwen en uitbreiden van een pand tot winkelruimte (16-11); Oostkapelle - Beukenlaan 36, het plaatsen van een kap op de garage (22-11); - Duinweg 111het kappen van 9 bomen (22-11); Zoutelande - Sint Janskerke 11het handelen in strijd met het bestemmings plan om uitbreiding van een mi- nicamping mogelijk te maken (15-11); - Willebrordusplein 28A, het her bouwen van een vakantiewo ning (16-11); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. ONTWERPVERGUNNING WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT Wij zijn van plan de volgende ver gunning te verlenen: Grijpskerke - het aanpassen van de pluimvee stallen en het uitbreiden van het aantal dieren aan de Molem- baixweg 2 (in de Faam van vo rige week is foutief het adres Frederik Barbarossaweg 1 ver meld) Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag ligt de ont- werpvergunning van 29 novem ber 2012 t/m 10 januari 2013 ter inzage. Tijdens deze termijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij het col lege. Voor een mondelinge ziens wijze kunt u een afspraak maken met dhr. S. (Sjacky) Vasseur; tel. (0118) 555 462 of e-mail s.vasseur@veere.nl. Wij maken u er op attent dat u pas beroep kan indienen tegen het de finitieve besluit. Dit kan alleen als u tegen de ontwerpvergunning een zienswijze heeft ingediend en u belanghebbende bent. VERLEENDE ONTHEFFING UITBREIDING MINICAMPING Op 15 november 2012 hebben wij ontheffing verleend als bedoeld in artikel 2, sub c, van de Verorde ning kleinschalig kamperen ge meente Veere 2008. Dit om uitbreiding van 15 naar 25 stand plaatsen van het hieronder ver melde kleinschalig kampeerterrein mogelijk te maken en in gebruik te nemen: Zoutelande - A. de Visser, minicamping De Wilde Flora, Sint Janskerke 11 4374 SH Zoutelande (15-11-2012) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. Bij verzending per post is het be zwaarschrift tijdig ingediend als het voor het einde van de hier voor vermelde datum ter verzen ding is aangeboden en het niet later dan een week na afloop van die termijn door het college is ontvangen. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN HERONT WIKKELING WESTKAPELSEWEG De gemeenteraad heeft op 11 ok tober 2012 het ontwerpbestem- mingsplan Herontwikkeling Westkapelseweg te Zoutelande gewijzigd vastgesteld. Daarbij is het volgende gewijzigd ten op zichte van het ontwerp: Verbeelding - De vorm van meanderende wa terloop aan de noordoost zijde van het plangebied is aangepast waarbij de bochten uit de water loop grotendeels verwijderd zijn. - Aan een strook grond achter de woningen aan de Majoorwerf 19 t/m 29 is de bestemming Wonen met de aanduiding erf toegekend. - De goothoogte ter plaats van de bestemming Detailhandel wijzi gen van 4,0 naar 4,5 meter. - De afmeting van het bouwblok voor de bestemming Detailhan del qua afmeting wijzigen naar 60,4 x 38 meter. Het referentie punt voor het bouwblok is de meest noordwestelijke hoek van het bouwblok zoals dat in het ontwerpbestemmingsplan was opgenomen. Het bouwblok voor de bestemming Maatschappelijk zal hierop worden aangepast. Regels Artikel 3.3.1 onder d - Het bedrijfsvloeroppervlak van een supermarkt ind. laad-en los- ruimten bedraagt 1.510 m2, dienstverlening 480 m2 en Horeca bedraagt ten hoogste 430 m2. Toelichting - Aan de toelichting is een nieuw hoofdstuk 9 "Bij vaststelling aange brachte wijzigingen' toegevoegd. - In hoofdstuk 2, paragraaf 2.2 is een nadere toelichting opgeno men op het programmaonderdeel horeca. - Hoofdstuk 2, paragraaf 2.2, tabel 2.2 wordt aangegeven dat van het toegestane oppervlak voor bebouwing aan supermarkt (151 Om2), 160m2 is bedoeld voor het realiseren van een laad- en losruimte. - In paragraaf 3.2 is een afbeelding van het bestaand bebouwd ge bied opgenomen. - Paragraag 4.1 is aangevuld met de resultaten van het aanvullend akoestisch onderzoek voor de wo ningen aan de Westkapelseweg. - Paragraaf 4.4 is aangevuld met een berekening van het te com penseren oppervlak natuur: In het huidige bestemmingsplan heeft de bestemming Natuur binnen de begrenzing van het plangebied een oppervlakte van 7244m2. In de nieuwe situatie wordt de op pervlakte van de bestemming Na tuur 8459 m2. - Er is een nieuwe bijlage 8 inge voegd waarin het akoestisch on derzoek de bestaande woningen aan de Westkapelseweg zijn op genomen. Het gewijzigde vastgestelde bestemmingsplan is beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplan- nen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.00040BPWestkZld Po-VGOIOok is het te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen - Zoutelande - 'Herontwikkeling Westkapelseweg'. Beroepsmogelijkheid Het bestemmingsplan ligt ter in zage van 29 november 2012 t/m 10 januari 2013. Binnen deze ter mijn kunnen uitsluitend belang hebbenden beroep instellen die: - tijdig hun zienswijzen bij de ge meenteraad hebben kenbaar ge maakt; - redelijkerwijs niet kunnen worden verweten dat zij niet tijdig hun zienswijze bij de gemeenteraad naar voren hebben gebracht; - bedenkingen hebben tegen de wijzigingen, welke bij de vast stelling van het bestemmings plan ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht. Het beroepschrift kunt u indienen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. Het gewijzigde vastgestelde be stemmingsplan treedt in werking op 11 januari 2013, tenzij bij Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend en daarop is beslist. OVEREENKOMST OVER GRONDEXPLOITATIE Op grond van het bepaalde in artikel 6.24 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening, zijn wij op 20/23 november 2012 een over eenkomst aangegaan over grondexploitatie met de Vereni ging van Eigenaren "De Zand- put" gevestigd te Zoutelande. De overeenkomst heeft betrek king op een deel van het perceel kadastraal bekend gemeente Veere (kaart Valkenissesectie D, nummer 2578 gelegen op het verblijfsrecreatieterrein "De Zandput" te Zoutelande. De zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 30 november 2012 t/m 10 januari 2013 ter inzage. GEEN INLOOPSPREEKUUR Op dinsdag 4 december is er geen inloopspreekuur voor vra gen over aanvragen en vergun ningen. EXTRA COMMISSIEVERGADE RING MAATSCHAPPELIJKE ONTWIKKELING Maandag 3 december 2012, aan vang 19.30 uur in het gemeente huis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden aan de commis siegriffier Astrid de Groot Tel. (0118) 555 411 of via e- mail griffie@veere.nl - MWW subsidie 2011 - Informatie over het fysieke en digitale loket CJG/Wmo. - Orionis begroting 2013. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu- blieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Ope ningstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk gebeu ren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het vol gende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000,4357 ZV in Dom burg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een be sluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in be roep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij deVoorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 28 november 2012 Burgemeester en wethouders van Veere Ontwerpvergunning voor Vopak Terminal Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen om vergunning ingevolge de Wet algeme ne bepalingen omgevingsrecht van Vopak Terminal Vlissingen B.V. te Nieuwdorp voor het uitbreiden van de opslagcapaciteit. Gedeputeerde Staten willen de omgevingsvergunning verle nen met voorschriften ter bescher ming van het milieu. De- ontwerpvergunning ligt van 29 november 2012 tot en met 9 januari 2013 ter inzage bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. In de periode van 24 december 2012 tot en met 1 januari 2013 is de direc tie ruimte milieu en water gesloten. Stukken liggen in die periode ter inzage bij het Zeeuws Documenta tiecentrum, op de eerste verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 te Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. Vanaf 2 januari 2013 liggen de stukken ter inzage bij het Provinciehuis Abdij te Middelburg; - het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Een ieder kan tot en met- 10 januari 2013, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerpvergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerpvergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerpvergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en/of kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. deSmidt, tel.10118) 631986. Ontwerpvergunning ontgronding ten behoeve van de aanleg van een jachthaven. Gedeputeerde staten van Zeeland wil len de door Green Development B.V. te Gorinchem aangevraagde vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet ver lenen met voorschriften ter bescher ming van de bij de ontgronding betrok ken belangen. Het betreft het uitvoeren van ontgron dingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een jachthaven als onderdeel van de herontwikkeling van het voormalig hotel Oranjeplaat op het perceel, kadastraal bekend gemeente Arnemuiden, sectie I, nr. 356. De aanvraag, het ontwerpbesluit en de overige stukken liggen van 29 novem ber 2012 tot en met 9 januari 2013 ter inzage bij de Provincie Zeeland, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, tot 21 december in het gebouw van RMW, Groene Woud 1 en vanaf 2 januari 2013 in het provinciehuis, Abdij 1, in de tus senliggende periode in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 1, alle te Middelburg, alsmede bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00- 15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000)op donderdagavond. Na 9 januari 2012 tot einde beroeps termijn liggen de stukken op genoem de plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren. Tot en met 9 januari 2013 kan een ieder schriftelijk of mondeling ziens wijzen over het ontwerpbesluit naar voren brengen bij gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 4330 LA Middel burg (tel. 0118-631114). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag gemaakt. De aanvrager van de vergunning zal zo nodig in de gelegenheid worden gesteld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kan men zich v.w.b. de provincie Zeeland wenden tot W. Buizer (tel. 0118- 631114).

de Faam | 2012 | | pagina 12