r f Welkom Sinterklaas! r Najaarsronde wijktafels Werkzaamheden in het centrum van Middelburg (Extra) koopavonden en -zondagen Activiteiten in het stadhuis over slavernij Feestje in de straat tijdens opnames Arnemuidse Lipdub GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De wijktafel is het overleg tussen bewoners, gemeente en instel lingen over de knelpunten en activiteiten in de wijk met als doel om de leefbaarheid van de wijk te behouden of te verbeteren. Iedere bewoner kan de wijktafel bijwonen en zelf een onderwerp op de agenda zetten. Er wordt eventueel een toelichting gegeven op zaken die de komende tijd in de wijk spelen en er wordt gestemd over de verde ling van het wijktafelbudget. Wijktafelbudget Het wijktafelbudget is een bedrag dat jaarlijks door de gemeente aan uw wijk ter beschikking wordt gesteld. De wijkmanager toetst de aanvra gen. De voorwaarden voor de aanvraag van wijktafelbudget vindt u op www.middelburg.nl. Wanneer een aanvraag voldoet aan de gestelde cri teria, wordt deze voorgelegd aan de deelnemers van de eerstvolgende wijktafel. Hieronder een overzicht van de komende wijktafels en de locaties. Woensdag 21 november, Arnemuiden in Stadhuis Arnemuiden Dinsdag 27 november, Nieuw- en Sint Joosland in het Dorpshuis Dinsdag 27 november, informatieavond Mortiere in Biens (Espresso bar ROC) Woensdag 28 november, Griffioen in het Wijkverenigingsgebouw De voorbereidingen voor de nieuwbouw van zorgwoningen op de locatie Bachtensteene - Burggang - Kapoengang in opdracht van de Stichting Werkt voor Ouderen (SWO) zijn in volle gang. SWO heeft de gemeente Middelburg gevraagd om drie als monumentaal aangemerktelindenbomen aan de Bachtensteene aan de kant van de toekomstige nieuwbouw te verwijderen, zodat de toekomstige bewoners van de appartementen goed zicht naar buiten krijgen. De gemeente heeft ingestemd met het verplanten van drie bomen aan deze zijde. Door om en om een boom te handhaven blijft de bestaande laanstructuur in stand. Een boom gaat naar de Groenmarkt. De twee andere bomen worden ge plaatst op het voorterrein van de rooms-katholieke kerk. De twee daar- aanwezige kleinere lindenbomen worden elders in de stad geplant. Eén gaat er naar de Herengracht ter hoogte van huisnummer 32 en de an dere gaat naar het complex Hof Klarenbeek van Woonzorg Nederland aan de Gerbrandylaan. De bomen zullen op 26 en 27 november verplant worden. Daardoor is doorgaand verkeer over de Bachtensteene niet mogelijk. Het verkeer wordt door middel van borden via de Lange Noordstraat omgeleid. Dit betekent dat het eenrichtingsverkeer in de Lange en Korte Noordstraat wordt omgedraaid. Voor de straten die uitkomen op de Bachtensteene worden eveneens verkeersomleidingen ingesteld. Ook de Herengracht zal tijdens het maken van het plantgat en het ver planten van de boom tijdelijk worden afgesloten. Voor verdere informatie kunt u contact op nemen met Dick Sakko van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118)67 53 13. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) adviseert de winkeliers in december om op onderstaande data open te gaan voor het winkelend publiek. Zondag Maandag Dinsdag Donderdag Zondag Donderdag Vrijdag Zondag Donderdag Zondag Zondag 2 december 3 december 4 december 6 december 16 december 20 december 21 december 23 december 27 december 30 december 6 januari reguliere koopzondag extra koopavond extra koopavond reguliere koopavond extra koopzondag reguliere koopavond extra koopavond extra koopzondag reguliere koopavond extra koopzondag reguliere koopzondag Sinterklaas is goed gearriveerd in Middelburg. Afgelopen zater dag zette hij voet aan wal bij de Beatrixbrug. Daar zongen hon derden kinderen hem toe. Na een grote ronde langs het publiek, klom hij op zijn paard voor een tocht door de Middel burgse Binnenstad. Daar heette burgemeester Harald Bergmann hem officieel welkom op de Markt. Foto: Aart van Belzen In de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt presenteert Uitge verij Conserve op woensdag 21 november vanaf 14.00 uur het boek 'Gouden handel', een roman van Kees Uittenhout over de sla vernij. Wethouder Johan Aalberts houdt het welkomstwoord. Tijdens de presentatie overhandi gen Kees Uittenhout en zijn muze Odet Sleeswijk het eerste exem plaar van het boek aan Cynthia Mc Leod, de Surinaamse schrijfster van historische romans over de sla vernij. Verder is er een optreden van de Surinaamse zangeres De- nise Jannah en leest de Curacaose actrice Izaira Kersten een fragment voor uit het boek. Vanaf 15.30 uur verkoopt boekhandel de Drvkkery het boek, dat ook gelijk gesigneerd kan worden door de auteur. Aan melden voor de boekpresentatie kan door uw NAW-gegevens te mai len naar info@middelburg.nl o.v.v. boekpresentatie Gouden Handel. Verhaal Gouden handel Eén van de verhaallijnen van het boek gaat over Lucas Geluck, woon achtig in Middelburg. De andere twee verhaallijnen gaan over Shala Bachogu uit Angola en dochter van een suikerplanter Mijntje Hadeweyn. Het verhaal schetst een beeld van de rollen van Nederland, Curacao en Suriname in de slavernij. Lezing Cynthia Mc Leod De bekende Surinaamse schrijfster Cynthia Mc Leod geeft later op de dag om 20.00 uur een lezing in de Burgerzaal. Mc Leod is onder Ruim zestig dansende mensen vul den de Arnemuidse Langstraat en het heringerichte plein van de hoofdroute op zaterdag 17 novem ber tijdens de opnames van de lip dub (playbackfilmpje). Ondanks de kou bleef de sfeer er goed in zitten en werd er enthousiast gedanst en geplaybackt op het nummer 'Dan cing in the Street' van Mick Jagger en David Bowie. Vrijdag 23 no vember om 14.30 uur wordt de lipdub voor het eerst vertoond in de tent op de Markt in Arnemuiden, ter gelegenheid van officiële ope ning van de hoofdroute. Hierbij is meer bekend van historische sla- vernijromans zoals 'Hoe duur was de suiker?' Met dit boek vestigde Mc Leod niet alleen haar naam als groot kenner van de Surinaamse geschiedenis, maar ook als be langrijkste schrijver van moderne Surinaamse literatuur. Toegang voor de lezing is vrij, kaarten zijn gratis af te halen bij de Drvkkery. Herdenking slavernijverleden De nationale herdenking en de viering van de afschaffing van de slavernij wordt in 2013 groots ge vierd in Nederland. In 2014 zal het programma in Zeeland worden af gesloten. Het is dan 200 jaar ge leden dat de handel in slaven werd verboden. Meer informatie staat op www.herdenkingslavernij verleden2013.nl. iedereen van harte welkom. Aan sluitend vindt de onthulling van de Buuzen plaats, ontworpen door Mojca Kuipers op verzoek van de Wijkbeheergroep Arnemuiden (WBGA) en daarna kan iedereen ge nieten van de sfeervolle winterfair met vele kraampjes en activiteiten. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 9