f r Stadskantoor eerder dicht Commissievergaderingen in december Het woord aan raadslid Mathieu Meijs Opening ont moetingsplaats INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Ombuigingen (bezuinigingen) De gemeenteraad heeft onder an dere besloten om af te zien van een nieuw te bouwen theater. Hoe wel dit besluit de instemming van de WD fractie heeft, was het niet geheel van harte. Heel begrijpelijk is dat er gezien de economische omstandigheden ook de kunst en culturele sector gevolgen hiervan ondervindt. Echter in mijn beleving wordt de sector kunst en cultuur bij economi sche teruggang iets te gemakkelijk met bezuinigingen geconfronteerd. Waarschijnlijk wordt deze sector te snel als speeltje of luxe gezien. Daarom ben ik ook erg gelukkig, dat in de bijgestelde Kwaliteitsatlas 2030 van Middelburg wordt gesteld dat de kunstsector ook een maat schappelijke en economische bete kenis voor bewoners, bezoekers en bedrijven heeft. De maatschappe lijke betekenis voor de bewoners wordt zichtbaar in de aantrekkelijk heid van Middelburg als woon- en Foto: Aart van Belzen verblijfplaats en in effecten als trots, tevredenheid, vrijetijdsbele ving, sfeer en creativiteits- ontwikkeling. Wat Middelburg uniek maakt ten opzichte van andere steden is het arrangeren van ontmoetingen tus sen cultuurhistorie en experiment, tussen monumentaal Middelburg en avant-gardistisch kunstenaan bod, tussen oud en nieuw, zowel structureel als in de vorm van inci denten. Dit gegeven werkt verster kend naar galeries, ateliers en culturele instellingen die hebben zich gevestigd in monumentale panden. Hierbij denk ik ook aan de maandelijkse Kunst- en Cultuur route. Het is daarom van belang dat organisaties voor Kunst en Cultuur zoals de Stichting Beel dende Kunst Middelburg/De Vlees hal en CBK Zeeland zich in Middelburg blijvend huisvesten. De WD staat voor een levendige monumentenstad welke het histori sche en het hedendaagse met el kaar verbindt. Door deze verbintenis blijft Middelburg een creatieve gemeente en een hoofd stad die kunst en cultuur uitstraalt. Van mij mag u als raadslid voor de WD verwachten dat ik mij in het bijzonder wil inzetten voor de kunst en culturele sector. Mathieu Meijs Raadslid WD mathieu.m@kpnplanet.nl Wethouder Johan Aalberts ver richtte donderdagmiddag de ope ning van de nieuwe ontmoetings plaats op het Meiveld in Middel burg Zuid. Hij overhandigde een symbolische sleutel aan de 'nacht burgemeester' van de wijk: Ali 't Gilde. Uit de wijk was de wens naar voren gekomen om een ont moetingsplaats te creëren voor de jongeren en buurtbewoners. VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg op 12 november 2012 heeft besloten: De navolgende verordeningen vast te stellen: de wijzigingsverordening honden belasting 2011 de wijzigingsverordening reinigings heffingen 2011 de wijzigingsverordening rioolheffing 2010 de wijzigingsverordening precario- belasting 1998 de wijzigingsverordening reclame belasting 2006 de wijzigingsverordening parkeer belasting 2002 het kostenbesluit naheffing parkeer belasting de wijzigingsverordening markt- gelden 2009 de verordening lijkbezorgingsrechten 2013 de wijzigingsverordening toeristen belasting 2009 de wijzigingsverordening water toeristenbelasting 2009 de wijzigingsverordening scheep vaartrechten 1998 BESLUIT Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat met betrek king tot de verordening parkeerbelastingen het besluit tot aan wijzing van plaatsen en werkingsduur betaald parkeren is vastgesteld. Het raadsbesluit en deze verordeningen en het aanwijzingsbesluit liggen ter in zage en zijn tegen betaling van leges- kosten verkrijgbaar bij de afdeling Planning en Control Samenwerking belastingen Middelburg-Vlissingen. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij op 6 november 2012 de volgende melding hebben ontvangen op grond van het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval: Muidenweg te Arnemuiden: Daa- nen Rodenburg Sloopwerken B.V, het mobiel breken van steenachtige materi alen in de periode van 21 november tot 31 december 2012. Er wordt in de genoemde periode gedurende 1 dag gewerkt van 07.00 uur tot 19.00 uur. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Lange Delft 8: realiseren rioolaan sluiting (2-1 1 Lingestraat 36: verplaatsen dak raam van achterzijde naar voorzijde woning (12-11 Nieuwstraat, Arnemuiden (langs perron, ProRail-terrein): kappen 19 bomen (9-1 1). Oranjeplaatweg, Arnemuiden: bouw 40 recreatie-appartementen (1 2-1 IJ. Oranjeplaatweg, Arnemuiden: bouw 18 recreatie-bungalows (12-11). Oranjeplaatweg, Arnemuiden: bouw notel (12-1 1 Stationsstraat 52: aanbrengen reclame (7-11 Uijterschootweg 22 (Arneka- naal, zijde Kanaalweg): plaat sen vaste aanlegsteiger (12-1 1 Varkensmarkt 4: wijziging win kelruimte in woonruimte (7-11). Zuidsingel 90: plaatsen tuinhuisje (14-11). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Buddy Hollystraat 14: bouw vrij staande woning (15-11). Buddy Hollystraat 16: bouw vrij staande woning (15-11 Lange Delft 8: realiseren rioolaan sluiting (9-11 Zusterstraat 64: ged. slopen en herbouwen woning (13-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken Op woensdag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. In de maand december en januari gelden de volgende afwijkende ope ningstijden van de gemeentelijke balies: 5 december sluiten de balies om 16.00 uur 24 en 31 december sluiten de balies om 16.00 uur 2 januari gaan de balies om 9.30 uur open Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor 17 december. De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Op woensdag 4 december vergadert de commissie Maat schappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over 1. het rapport "Een tweede toekomst voor De Arne" en 2. Orionis Walcheren: Zienswijze op de begroting 2013. Op maandag 10 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Een dag later, dinsdag 11 december, vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een on derwerp aankaarten. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd in korten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. van VOORONTWERPBESTEMMINGS PLAN 'ORANJEPLAAT' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en op grond van de Inspraakverordening de gemeente Middelburg,, het vooront werpbestemmingsplan Oranjeplaat ge durende zes weken, van 23 november 2012 tot en met 3 januari 2013 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Dit bestemmingsplan is opgesteld in het kader van het actualiseringstraject dat de gemeente uitvoert. Dit nieuwe be stemmingsplan vervangt de voor het plangebied geldende bestemmingsre gelingen, te weten: bestemmingsplan Hotel Oranjeplaat, vastgesteld 19 september 2011 bestemmingsplan Oranjeplaat West, vastgesteld 26 april 2010; bestemmingsplan Buitengebied, vast gesteld 28 september 2009; bestemmingsplan Recreatiegebied Oranjeplaat-West, vastgesteld op 28 oktober 1991 In het bestemmingsplan is ook de in 2008 verleende vrijstelling voor de her structurering en uitbreiding van Camping de Witte Raaf verwerkt. Het bestem mingsplan heeft vooral een conserverend karakter en legt de huidige functies in het gebied vast. De belangrijkste functie in het plangebied is recreatie de daaraan verbonden voorzieningen zoals een jachthaven, groen en wegen. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezete nen en in de gemeente een belang heb bende natuurlijke en rechtspersonen. Het voorontwerpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestemmingsplan raad pleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u net tabblad 'bestem mingsplannen', waarna u, het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO. 0687.BP0RP-V099 in te vullen. Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreac ties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor een monde linge zienswijze is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (01 18) 67 52 85. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 8