Munitieonderzoek voor uitvoering Waterdunen "Ik wil je zien!" Publieksdag Jaar van het Water Rechtstreekse treinverbinding Zeeland-Schiphol 2012 Water te blijven Provincie Zeeland Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Waterdunen gaat van start. Want met uitzondering van een klein perceel zijn alle gronden voor Waterdunen door de Provincie Zeeland aangekocht. Daarnaast is het Inpassingsplan met de uit spraak van de Raad van State eerder dit jaar onherroepelijk geworden. De uitvoering gebeurt in fasen. Het grote werk, zoals de kustversterking en de aanleg van de getijdenduiker, start in het voor jaar van 2013. Het toekomstige Waterdunen in vogelperspectief. Op dit moment wordt gewerkt aan de sloop van de voormalige camping Napoleonhoeve. De camping wordt gesaneerd om plaats te maken voor de kustversterking. Op deze plek komt een nieuw breed duingebied en de bestaande dijk krijgt een extra verzwaring. Ook is nu het munitieonderzoek bezig. Munitieonderzoek Alle aangekochte percelen ^worden onderzocht op munitie. Tijdens het onderzoek rijdt een quad met een karretje met sensoren over de percelen. De sensoren zijn ingesteld op een detectie tot ruim vier meter diep en zoeken naar ijzerobjecten in de bodem. Dit is al eerder gedaan op het perceel aan de Slikkenburgseweg. Er is toen een granaat van twintig centimeter uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Verder zijn er granaat scherven en oude hoefijzers van trekpaarden gevonden. Als de percelen vrij worden gegeven van munitie, kunnen zij worden uitgegraven. Naar verwachting starten deze graafwerkzaamheden in het voorjaar van 2013. Waterdunen Gedeputeerde George van Heukelom over Waterdunen: 'Dit is een groot en belangrijk recreatie natuurpro ject in West Zeeuws-Vlaanderen. Het geeft de regio de kans om de leefbaarheid op de lange termijn te waar borgen. Dit gebeurt door te investeren in economie, veiligheid en natuur. Concreet betekent dat werk en inkomen voor de bevolking, versterking van de kust en verhoging van de landschapskwaliteit. Alleen door een integrale aanpak en samenwerking met organisaties en de bevolking was deze kans mogelijk.' Waterdunen krijgt verschillende recreatievoorzieningen zoals een boulevard, een hotel, verschillende hoog waardige recreatieverblijven, een duincamping, kleinschalige horeca en detailhandel en fiets-, wandel- en ruiterpaden. Daarnaast komt er 250 hectare nieuwe toegankelijke getijdennatuur. De kustversterking gebeurt door een extra dijkverzwaring en de aanleg van nieuwe brede duinen. Meer weten over Waterdunen? Kijk op www.waterdunen.com Zaterdag 2 februari vindt de feestelijke afsluiting van het Zeeuws Jaar van het Water plaats bij het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Deze publieksdag staat in het teken van watermanagement- en innovatie. De publieksdag is van 10.00 tot 17.00 uur. Het Watersnoodmuseum is die dag gratis toe gankelijk. In de Zuidwestelijke Delta wordt gewerkt aan de uitdagingen die de Deltawerken met zich mee brengen. Verschillende organisatie die bezig zijn met waterinnovatie en -educatie presenteren zich tijdens de publieksdag in een tent bij het Watersnoodmuseum. De hele dag vinden muzikale optredens plaats en laten kunstenaars hun werk en band met het water zien. Meedoen? Heeft u een lied of gedicht dat over water gaat, of maakt u kunstwerken geïn spireerd door het water en wilt u dat laten zien aan het publiek? Mail dan uw contactgegevens en wat u zou willen doen tijdens de publieksdag naar info@jaarvanhetwater.nl. De organisatie bekijkt of uw optreden of werk meegenomen kan worden in het programma. -laar van het Net als voorgaande jaren voert de politie ook weer controles uit in de campagneperiode. Fietsers waarbij het licht niet in orde is, krijgen een boete. Deze boete is bedoeld om ervoor te zorgen dat mensen hun verlichting laten repareren en in de toekomst veilig verlicht op pad gaan. Het biedt echter geen veilige oplossing op het moment zelf. Om deze fietsers wel hun weg veilig te laten vervolgen, krijgen ze naast de boete een klein lampje om veilig op de eindbestemming aan te komen. Gedurende de campagneperiode worden ook posters opgehangen op opvallende locaties, op scholen, dorpshuizen, langs de fietspaden et cetera, om fietsers te herinneren aan het belang van het voeren van (de juiste) fietsverlichting. Het klimaat verandert. We kunnen meer intense buien, zachte win ters en tropische dagen verwachten. Ook in onze regio. Zaak dus om na te denken hoe we droge voeten houden of juist oververhitting voorkomen. Verenigingen en stichtingen kunnen via het project Neem de Mensen Mee! subsidie ontvangen tot maximaal 15.000 euro om goede ideeën op vlak van klimaatverandering te realiseren. Op www.grensregio.eu/neem-de-mensen-mee vindt u informatie over het project en over initiatieven die al een subsidie hebben ont vangen. Neem de Mensen Mee! richt zich op het thema klimaatverandering en is een project van de provincies Oost- en West-Vlaanderen (B) en Zeeland (NL), verenigd in de Euregio Scheldemond. Het project wordt gesteund door de Grensregio Vlaanderen-Nederland van Interreg. Op 9 december aanstaande gaat de nieuwe dienstregeling voor het openbaar vervoer in. De NS verbetert de verbinding, zodat trein reizigers niet meer in Leiden hoeven over te stappen om naar Schiphol te gaan. Er komt een rechtstreekse verbinding tussen Vlissingen en Schiphol. Deze trein doet alle tussenliggende stations in Zeeland aan. Om het half uur rijdt er vanaf 9 december 2012 een trein tussen Vlissingen en Schiphol. Deze rechtstreekse verbinding bestond in de huidige dienstregeling niet. Ook de dienstregeling van het busvervoer en de Fast Ferries is gewijzigd. Kijk voor meer informatie op www.degoedekantop.nl Colofon Redactie: afdeling Communicatie.en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie.Zeetand Fotografie: Eric van Rootselaar (Waterdunen!. Reageren op deze uitgave van Provinciewede? Geïnteresseerd in verscherteh nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan'contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e- mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63t4 GQ. Of schrijf naar Postb^ua60G 14330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. .Oe volgende Pro.vinciewerk verschijnt T2 december 2012. Provinciewerk leest u .ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk De Zeeuwse fietsverlichtingscam pagne is weer begonnen. Het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) en het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets (ZCF), on derdeel van Provincie Zeeland, hebben ook dit jaar een ludieke actie bedacht om het belang van goede verlichting op de fiets onder de aandacht te brengen. In diverse gemeenten zullen licht shows worden gegeven in de avond uren en zijn gedurende een aantal weken op de fietspaden krijtteke ningen te zien met een afbeelding van een fiets met de tekst "Ik wil je zien!". Op deze manier wordt gepro beerd bij zoveel mogelijk fietsers de aandacht te vestigen op het belang van goede fietsverlichting.

de Faam | 2012 | | pagina 33