BLAUW GERUITE KIEL SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER QUO VADIS? GESTELDE VRAGEN SERVICEBUS VLISSINGEN VERGADERINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 21 NOVEMBER 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 4§7000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimte Dinsdag 27 november 2012 Agenda 1. Opening 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststelling deelnota's cultuur 2012-2016 3.2 Herbenoemen leden Walcherse welstand scommissie 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Algemeen bestuur Donderdag 29 november 2012 Agenda 1. Opening 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Septembercirculaire 2012 3.2 Begroting 2013 NV Zeeland Seaports 3.3 Grondprijzen 2013 3.4 Gevonden en verloren voorwerpen 3.5 Jaarrekening en jaar verslag 2011 Stads gewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg 3.6 Tarieven parkeerbelasting 2013 3.7 Verordening onroerende zaakbelastingen 2013 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Iets verloren of gevonden? M«M, io»k «n vind uw rtriorin «r> y «vondwn rowwt'H" op; verlorenofgevonden.nl Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus. Vanuit de bus onder nemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. Maandag 26 november 2012 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 27 november 2012 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 28 november 2012 09.00-11.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 13.00- 15.30 uur Oranjeplein Donderdag 29 november 2012 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 30 november 2012 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne De gemeente Vlissingen wil groeien naar een financieel duurzaam evenwicht. Gezien de positie waarin zij momenteel verkeert, vraagt dat wel om een duidelijke koerswijziging. De recente ombuigingsnota waarbij laaghan gend fruit wordt geplukt, de kaasschaaf wordt gehanteerd en enkele bijstuuracties in gang worden gezet zal niet tot de gewenste duurzaamheid gaan leiden. Daar is wel iets meer voor nodig. Sinds de aanvang van de wereldwijde kredietcrisis in 2007/2008 is de wereld dermate veranderd dat beleid, ingezet op basis van de structuurvisie (2009), de woonvisie (2009), de herziene visie Schel- dekwartier (2011) en dergelijke, niet langer als leidend kan worden beschouwd. Loslaten van eenmaal ingezet beleid doet pijn, maar als we de last van de alsmaar uitdijende schuld niet door willen schui ven naar de toekomst, moet er nu iets gebeuren. Zoals reeds eerder vastgesteld: "de tering naar de nering zetten" en dat niet alleen voor nieuw beleid, maar ook, en niet in de laatste plaats, voor bestaand beleid. Er valt niet te ontkomen aan het kri tisch toetsen van dat bestaande beleid aan de financiële realiteit van vandaag. De uitzonderlijke economische situatie waarin wij verke ren, laat geen ruimte voor struisvogelpolitiek: vasthouden aan de uitgezette koers, hopen op betere tijden en bij voorkeur terug naar de situatie van voor de kredietcrisis. Dat levert op zeker een toename van de schuld op, waarbij de opbrengsten zeer twijfelachtig zijn. Het is al eens eerder gezegd, maar in het heden onverkort van toepas sing: "het wordt nooit meer zoals het geweest is". De Nederlandse overheid wringt zich wanhopig in allerlei bochten om de crisis te bezweren en begaat in alle hectiek enorme blunders (regeerakkoord). Als we niet heel erg oppassen zou een vergelijkbare situatie zich ook in Vlissingen kunnen voordoen. Raadslid Jan Casteleijn, VVD Tel. 0118 490495, e-mail jacastel@zeelandnet.nl www.vlissingen.nl/serviceteam Zaterdag 27 oktober 2012 was het de Wooncontactdag in Open Wijkschool De Combinatie. De Servicebus stond deze dag enige tijd op het schoolplein. Bezoekers konden daar terecht met vra gen en/of opmerkingen. Twee onderwerpen kwamen meerdere malen aan de orde. Verkeer Nieuw Bonedijkelaan Een veel gestelde vraag was de ver keerssituatie in de Nieuw Bonedij kelaan en wie nu waar voorrang heeft. Het korte antwoord is dat verkeer van rechts voorrang heeft. De Nieuw Bonedijkelaan en omge ving zijn 30-kilometer wegen zon der voorrang. Dit houdt in dat alle kruisingen gelijkwaardig zijn en dat verkeer vanaf rechts voorrang heeft. De verhoogde wegplateuas en wegversmallingen zijn aange legd om het verkeer af te remmen in de snelheid. Deze hebben geen invloed op de voorrangssituatie. Vlonder Schuitvaartpark Een andere vraag die vaker werd gesteld ging over de toeganke lijkheid van de vlonder in het Schuitvaartpark aan de Schuit- vaartgracht. Met een scootmobiel of kinderwagen kun je daar niet op de vlonder komen. Dit heeft een technische reden. Er is na melijk te weinig ruimte voor een hellingbaan. Vanaf de Nieuw Bonedijkelaan is een helling ge maakt langs de trappen, zodat je daar wel het park in kunt. www.vlissingen.nl/ serviceteam Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen, vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergadering is 6 december 2012. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim), het Besluit landbouw milieubeheer als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer en het Besluit lozen buiten inrichtingen hebben ont vangen: van Koolwijk Shipstores V.O.F. voor de verandering van een in richting. De inrichting is gelegen aan de Westerhavenweg 15 in Vlissingen. de Gemeente Vlissingen voor het lozen van grondwater aan de Vincent van Goghlaan Irislaan te Vlissingen. Kennisgeving maatwerkvoor schriften Wet milieubeheer reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Op grond van artikel 3.2. lid 8 van het Besluit lozen buiten inrichtingen worden maatwerk voorschriften opgelegd voor: 1. Gebr. Oojmen B.V. voor een lozing aan de Calandstraat in Vlissingen. De maatwerkvoorschriften bepalen dat het lozen op riool toegestaan is, indien het lozen geen nadelige gevolgen heeft voor de doelmatige werking van de voorzieningen voor het beheer van afvalwater. De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 22 november 2012 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis in Vlissingen. De beschikking met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de Afdeling Publieks- zaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde da tum tegen dit besluit bezwaar ma ken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen, ter attentie van de Commissie voor de bezwaar schriften, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Ontwerp-bestemmingsplan 'Boulevard' Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van ar tikel 3.8 van de Wet ruimtelijke or dening jo. Afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht be kend, dat vanaf 22 november 2012 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 2 januari 2013) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissingen, ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmings plan 'Boulevard'. Het ontwerp heeft betrekking op de Boulevards Evertsen en Bankert en aanliggende stranden, Coosje Bus- kenstraat, Kenau Hasselaarstraat en President Rooseveltlaan (de oprit). Dit bestemmingsplan heeft tot doel een actuele juridisch-planologische regeling van de gronden en gebou wen in dit gebied. Deze publicatie en het ontwerp- raadsbesluit tot het vaststellen van het bestemmingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatie plan zijn digitaal raadpleegbaar via het webadres van de gemeente www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen (rubriek 'ontwerp-bestem- mingsplannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan is raad pleegbaar op de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijke plannen.nl/web-roo/?planidn=NL. IMR0.0718.BPB001-ON01. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar deze website. Ter inzage liggen: 1. de papieren versie van het ont werp van het bestemmingsplan (toelichting met bijlagen, regels en verbeelding); 2. het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van dit bestem mingsplan en tot het niet vast stellen van een exploitatieplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit ontwerp-bestemmingsplan en over het ontwerp-raadsbesluit schrifte lijk of mondeling kenbaar maken bij de gemeenteraad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met dhr. W. Huige, tel. 0118-487339. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze perso nen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. - Minister Lelystraat 2 N.S. Palviainen, geb. 27-07-1989 - Nieuwstraat 37 K. Saiboua, geb. 21-05-1987 - Paul Krugerstraat 373 D. Boegborn, geb. 20-01-1972 - Scherminkelstraat 30 P. de Jong, geb. 12-05-1978 - Singel 2 Y. Ezzamani, geb. 24-12-1989 P.J.R. van Zijp, geb. 03-05-1975 - Verkuijl Quakkelaarstraat 198 P. Manhave, geb. 03-08-1992 - Westerzicht 87 A. van de Brug, geb. 16-01-1963 Op grond van de Algemene wet be stuursrecht kan een belanghebben de tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemo tiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV in Vlissingen. Vlissingen, 21 november 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11