r r r r r r Figuranten gezocht voor lipdub Arnemuiden Netwerkbijeenkomst met Tijn van Ewijk Informatieavond over woninginbraken Najaarsronde wijktafels Wilgen geknot tijdens Natuurwerkdag Sinterklaas 17 november naar Middelburg Stapavond voor ouders WÊBËlStÊKB&&W£M 'W. GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middeiburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Ter gelegenheid van de opening van de doorgaande route en ter promotie van Arne muiden komt er een Arnemuidse lipdub op een nieuw te maken nummer van singer- songwriter Marsha de Nooijer. Een lipdub is een playback filmpje waarbij een groot aantal mensen een klein stukje tekst playbackt. We zoeken hiervoor Arnemuidse figuranten van jong tot oud, zoals sporters in hun sportkleding, vissers in hun werk kleding, mensen in klederdracht en andere enthousiaste inwoners en ondernemers. Opnames vinden plaats op zaterdag 17 november. Aanmelden of meer informa tie aanvragen kan via info@middelburg.nl onder vermelding van 'lipdub'. De gemeenten Middelburg en Vlissingen nodigen u graag uit voor de tweede gezamenlijke netwerkbijeenkomst op dinsdag 20 november. Voorzitter van deze avond is Tijn van Ewijk, de Nederlandse specialist als het over de manipulatieve technieken van het spel der verleiding gaat. Hij heeft een uniek verhaal ontwikkeld over de zakelijke toepassingen daarvan. Vanuit het perspectief van de evolutiepsychologie zet Tijn van Ewijk een nieuwe kijk neer op het commerciële proces. Zijn metafoor voor de vrouwenverleider geeft aanleiding tot veel hilariteit. Mare Lammers, bondscoach van het Belgisch herenhockeyteam en auteur van 'Coachen doe je samen' en *YES! Een crisis', geeft zijn visie op de mondiale kre dietcrisis. "Je wint niet van een crisis, maar van je concurrenten. Een crisis betekent een kans, voor zowel de (top)sport als het bedrijfsleven", aldus Mare Lammers. Programma Netwerkbijeenkomst 20 november 2012 18.00 uur Ontvangst met buffet en drankje 19.15 uur Welkomstwoord, wethouders Rob van Dooren en Johan Aalberts 19.30 uur Tijn van Ewijk, het spel der verleiding in het bedrijfsleven 20.15 uur Mare Lammers, een crisis betekent een kans 2115 uur Netwerken en borrelen Locatie: Amadore Grand Hotel Arion (Boulevard Bankert 266 te Vlissingen) Aanmeldingen kunnen gestuurd worden naar: Judith Sekewaël. Haar e-mailadres is: j.sekewael@middelburg.nl Uw aanmelding zien wij graag voor 14 november tegemoet. De politie, het Openbaar Ministerie en de Zeeuwse gemeenten proberen geza menlijk het aantal woninginbraken terug te dringen. Daarom organiseert de ge meente Middelburg voor haar inwoners op maandag 19 november een informatieavond over woninginbraken. Er komt op deze avond onder andere een preventieadviseur op het gebied van woninginbraken voorlichting geven over hoe u het risico op inbraken kunt verkleinen, ledereen is van harte uitgenodigd. De avond begint om 19.30 uur en is in de raadzaal van het stadskantoor (ingang bij de benzinepomp) aan de Kanaalweg 3. Aanmelding Aanmelden voor de informatieavond kan tot 15 no vember via het mailadres y.geluk@middelburg.nl of via telefoonnummer (0118) 67 50 00. De wijktafel is het overleg tussen bewoners, gemeente en instellingen over de knelpunten en activiteiten in de wijk met als doel om de leef baarheid van de wijk te behouden of te verbeteren. Hieronder een overzicht van alle wijktafels en de locaties. Woensdag 7 november, Zuid in 't Palet Donderdag 15 november, Nieuw Middelburg in Grandcafé Willem Maandag 19 november, Binnenstad in Stadsschouwburg Dinsdag 20 november, Klarenbeek/Veerse Poort in Grandcafé Willem Dinsdag 20 november, Sint Laurens in Van Cittershoff Woensdag 21 november, Arnemuiden in Stadhuis Arnemuiden Dinsdag 27 november, Nieuw- en Sint Joosland in het Dorpshuis Dinsdag 27 november, Mortiere in Biens (Espressobar ROC) Woensdag 28 november, Griffioen in het Wijkverenigingsgebouw De wijktafels Stromenwijk/t Zand en en Dauwendaele zijn al achter de rug. Met de beugelzaag in de weer, wethouder Ed de Graaf van 10 tot 3 tijdens de Natuurwerkdag. Foto: Aart van Belzen Zaterdag 3 november was het al weer de twaalfde editie van de lan delijke Natuurwerkdag, waarbij vrijwilligers werkzaamheden uitvo eren in de openbare ruimte en in de vrije natuur, onder het motto: leef je uit. Vanaf tien uur 's ochtends tot drie uur 's middags waren tientallen scholieren, padvinders, vrijwilligers en wijkbewoners in de weer met zaag en kniptang voor het knotten van 105 knotwilgen aan de Stromenweg en 179 aan het Eras- muspad. In Middelburg wordt de Natuurwerkdag georganiseerd door Stichting Landschapsbeheer Zee land. EHBO'ers stonden de hele dag paraat. Wethouder Ed de Graaf verrichtte de officiële openingshandeling door aan de Stromenweg de eerste wilg te knotten. Zijn reactie tijdens de afs luiting: 'Als je eenmaal de slag te pakken hebt, weet je van geen ophouden. Van begin af aan was onder jong en oud de geest van lokale samenhorigheid voelbaar. Dankzij uw enthousiasme en uw inzet weten we de komende periode de bezuinigingen te weerstaan!' Aanleiding van de knotwerkzaamhe- den zijn de bezuinigingsmaatregelen ten aanzien van het openbaar groen. Een van de maatregelen was het dunnen dan wel rooien van knotwilgen. Tijdens de wijktafelron- des ontstonden onder onze inwon ers spontaan initiatieven op het gebied van zelfwerkzaamheid. Ook voor de knotwilgen! Een groot deel van de takken zijn bestemd voor Speelhof Hoogerzael. De kinderen maken van de takken allerlei blijvende creaties, zoals beschoeiingen en tunnels. Zaterdag 17 november brengt de pakjesboot nr. 7 Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zes tig Zwarte Pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burgemeester Harald Bergmann. Net als voorgaande jaren wordt het weer een gezellige drukte rond de Bea- trixbrug. Vele kinderen staan daar te wachten op de komst van Sinterklaas. Na aankomst loopt de Sint, vergezeld door zijn Zwarte Pieten, een grote ronde door de stad. Eindpunt is het podium op de Markt. Daar wordt Sin terklaas officieel ontvangen door bur gemeester Harald Bergmann. Arnemuiden Zaterdag 24 november komt Sinter klaas naar Arnemuiden. Om 13.00 uur zet hij met zijn Zwarte Pieten voet aan wal aan het havenplein Westwal/Zuid- wal. Daarna volgt een rondrit door Ar nemuiden. Foto: Aart van Belzen U hebt de zorg voor één of meer dere kinderen in de leeftijd van 13-17 jaar. Op deze leeftijd ont dekken jongeren vaak voor het eerst het uitgaansleven. Hierbij komen ze vaak ook in aanraking met alcohol. Als ouder heb je niet langer meer altijd zicht op wat ze doen en waar ze naar toe gaan. Toch draag je als ouder verant woording, wil je weten waar je kind naar toe gaat en of ze ge zond en veilig uitgaan. Vanwege het grote succes van de vo rige stapavond voor ouders wordt er dit jaar in de gemeente Middelburg weer een stapavond georganiseerd. De gemeente Middelburg nodigt u in samenwerking met een aantal horeca gelegenheden in Middelburg van harte uit om deel te nemen aan deze stap avond op woensdag 21 november. Vanaf 18.45 tot 19.00 is er inloop bij De Spot aan de Beddewijkstraat. Na 19.00 gaat de avond van start. De stapavond is bedoeld voor ouders die wonen in de gemeente Middelburg, Vlissingen en Veere. Tijdens de avond zal er onder anderen een theatrale tekstlezing worden gehouden. Ver schillende presentaties en workshops over het gebruik en de gevaren van alcohol. U kunt zich aanmelden via de link 'in schrijven stapavond ouders' op de website www.laatzenietverzuipen.nl. Wilt u zich liever telefonisch aanmel den of heeft u nog vragen, neem dan contact op met Esma Boubouh van de gemeente Middelburg, tele foon (0118) 67 56 28. U kunt zich aanmelden tot 19 november, zolang er plaatsen beschikbaar zijn (maxi maal 100 deelnemers). Deelname is gratis. Het volledige programma krijgt u na aanmelding per email toe gestuurd. Wij hopen dat u van deze uitnodiging gebruik wilt maken en wensen u bij voorbaat een plezierige stapavond toe.

de Faam | 2012 | | pagina 9