www.middelburg.nl Raadsvergadering stadskantoor Verlenging parkeervergunning en of ontheffing blauwe zone Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Denk mee over de zorg op Walcheren! INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Crisis, bezuinigen, decentraliseren Crisis, bezuinigen, decentraliseren, al lemaal termen waar we dagelijks mee te maken hebben. We kunnen er niet omheen! De landelijke overheid legt steeds meer taken op het bordje van de ge meente en wil daarbij dat dezelfde taken uitgevoerd worden maar met 15% minder Rijksgeld. Er staat veel te gebeuren bij de uitvoe ring van de Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo). Jeugdhulpzorg, passend onderwijs en AWBZ-functie begeleiding zijn, om er een paar te noemen, taken die de ge meente moet gaan uitvoeren. Alle inwoners van onze stad krijgen op de een of andere manier hiermee te maken. GroenLinks vindt het heel erg belang rijk dat mensen zelf kunnen blijven kie zen hoe ze hun leven willen inrichten. Ook als ze voor een deel afhankelijk worden van zorg door derden. Een Persoons Gebonden Budget PGBis een middel waarbij mensen zelf kun- Foto: Aart van Belzen nen kiezen welke zorg zij zelf inkopen. De fractie van GL Middelburg zet zich als sinds de bekendmaking van de de centralisaties in voor het behoud van onder andere het PGB in Middelburg. In de raadsvergadering van september stond de "houtskoolschets" op de agenda. Deze schets geeft richting aan het klantproces bij maatschappe lijke ondersteuning zoals we dat in de toekomst vorm willen gaan geven. Tijdens deze raadsvergadering hebben wij een amendement ingediend waarin het verzoek om het PGB ook in deze houtskooltekst op te nemen. Het kan er maar vast in staan! Het amende ment haalde het niet, maar we kregen wel de toezegging dat deze mogelijk heid behouden blijft mits de landelijke politiek ons dit toelaat. We zullen de ontwikkelingen rond de PGB dan ook met grote aandacht blijven volgen. Wij blijven in de raad alert op deze ont wikkelingen en zullen de controle hierop blijven uitoefenen. Bezuinigingen, oké het moet, maar dan wel eerlijk delen. GroenLinks komt op voor alles wat kwetsbaar is! Tijdens de komende be zuinigingsrondes een item wat we zeker niet uit het oog zullen verliezen. Als het moet blijf ik die roepende in de woestijn, weet u nog! Leny van den Heuvel Raadslid GroenLinks Middelburg Ivdheuvel65@gmail.com De gemeenteraad van Middelburg komt maandag 12 november bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskan toor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergadering 8 oktober 2012 3) Raadsvoorstel ingekomen stukken 4) Vaststellen programmabegroting 2013 5) Wijzigingsverordeningen; vaststellen van de verordeningen op de heffing en invordering van de gemeentelijke belastingen en rechten 6) Ombuigingen fase 3; stellen van kaders 7) Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997; Wijziging verordening (26e wijziging) 8) Veiligheidsregio Zeeland; zienswijze 2e begrotingswijziging 2012 9) Veiligheidsregio Zeeland; zienswijze programmabegroting 2013 10) Veiligheidsregio Zeeland; zienswijze le begrotingswijziging 2013 11) Woonservicezones; rekenkameronderzoek 12) Kloveniersdoelen; Beschikbaar stellen aanvullend krediet 13) Maatschappelijke opvang en voorliggende voorzieningen in Zeeland 14) LTC De Schenge te Arnemuiden; financiële ondersteuning 15) Bachtensteene; exploitatieberekening 16) Oostperkweg; exploitatieberekening 17) Parkeerbeleid; beantwoording onderzoeksvragen nieuwe maatregelen 18) Grondbeleid en Grondbedrijf; Vaststellen herzien nota en de nieuwe doorrekening In het artikel 'Woord aan raadslid...' wordt gesproken over een houtskool- schets, die richting geeft aan het klantpro.ces bij maatschappelijke on dersteuning. Binnenkort worden inwo ners en organisaties op Walcheren uitgenodigd om mee te denken over de zorg van morgen. Houdt u vooral de gemeentelijke media in de gaten! Enige tijd geleden zijn parkeervergunninghouders van bewoners-, bedrij ven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen aangeschre ven vanwege de jaarlijkse verlenging. Ook houders van de ontheffing blauwe zone hebben een brief ontvangen. Als u voor het jaar 2013 opnieuw een vergunning wilt hebben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief betalen voor 10 november. De nieuwe ver gunning voor 2013 valt uiterlijk 17 december in de brievenbus. Wenst u geen vergunning meer of wilt u wijzigingen doorgeven? Vul dan het wijzi gingsformulier in en stuur dit terug naar de gemeente Middelburg voor 10 novem ber 2012. Bij wijzigingen krijgt u eind november opnieuw een brief waarin de wijzigingen zijn verwerkt. U kunt dan het bedrag overmaken waarna de gemeente de vergunning opstuurt. AANWIJZING COLLECTIEVE FESTIVITEIT (Geluidhinderbepalingen) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij donder dag 15 november hebben aangewezen als "collectieve festiviteit" ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghin- der op de betreffende horecabedrijven in de binnenstad niet van toepassing tot 00.30 uur op 16 november 2012. Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van de zogenaamde "Pop ronde Middelburg" die door Stichting Popwaarts wordt georganiseerd. Gedu rende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabedrijven levende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer worden overschre den waardoor geluidhinder kan optre den. De volgende horecabedrijven zullen aan de "Popronde" deelnemen: Seventy Seven (Markt), Zeeuwse Biblio theek (Kousteensedijk), De Spot (Bedde- wijkstraatl, Café Schuttershof (Schuttersnofstraat), Ko D'ooor (Lange Noordstraat),Café Dinges (Vlasmarkt), Bar American (Plein 1940), Café 't Hof (Vlasmarkt), Schuttershof Schuttershof straat), Honeypie (Achter de houttui nen), Café de Geere (Lange Viele), Drvkkery (Markt) en Brooklyn (Markt). De aanwijzing tot collectieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om de namen Bastiaan de Lan- geplaat, Zandkreekplaat, Arneplaat, Soelekerkeplaat en Spieringplaat te wij zigen door hier het woord 'weg' aan toe te voegen en de omschrijving van de loopricnting van deze straten aan te passen, en om de namen Schutteplaat- weg, Mosselplaatweg en Sabbinge- plaatweg vast te stellen voor drie nieuwe straten op De Witte Raaf. Het besluit met situatieschets ligt voor iedereen zes weken, van 7 november tot en met 19 december, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Mid delburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Compagnieplein, ongen.: realise ren woonzorgcomplex (1185) (2-10). Griffioenstraat, ongen.: bouw ap partementencomplex (18469) (30-10). Kanaalweg, ongen.: (tijdelijk) plaatsen units t.b.v. cannatheek (sociaal cultureel centrum) (43231) (22-10). Markt 21: plaatsen terrasscherm (30-10). Nieuwlandseweg 34, Arne muiden: bekleden zijgevel (20-10). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Grifioenstraat, ongen.: bouw zorglocatie (2011/15572) (2-11). Kesteloostraat 17: plaatsen da kraam achterzijde (31-10). Molenberg 1 en Kromme Weele 27: vervangen stucwerk 2 gevels en uitvoeren schilderwerk (30- 10). Plein 1940 nrs. 17-23: wijzigen bestaande gevelreclame en aanbren gen gevelverlichting (30-10). Seisdam 38: vernieuwen dak en voordeur woning (30-10). Spanjaardstraat 10: herbouwen en uitbreiden balkon achterzijde (29-10). Van Borsselenlaan 12A; gewijzigd uitvoeren bouw tuinschuur (30-10). Veersesingel 21: plaatsen dakka pel voorzijde woning (29-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht (Wabo) voorne mens zijn een omgevingsvergunning te verlenen voor: Henry Dunantlaan 4, brandvei lig gebruik pand als kinderdagver- De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen ge durende zes weken, van 8 november tot en met 19 december 2012, ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zieriswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoon nummer (011 8) 67 52 32. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbe sluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren nebben ge bracht.

de Faam | 2012 | | pagina 8