Nieuw leven voor speelgoed bij bank STEUTEL MENSWEAR feliciteert Trouwerie Merrie Mie met haar 10 jarig jubileum! Voor haar: Trouwerie Merrie Mie Dier van de week: Chique Siamees Pumi Goes Kijkje bij (h)echt pleeggezin Stem nu voor Kern met Pit kanaalstraat 55 oost-souburg singelstraat 15, goes naast het museum tegenover de grote kerk www.merriemie.nl www.www.steutelgoes.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 november'2012 De Faam pagina 7 V.l.n.r: Mikkie Houkamp, Nathalie Breed en Daniël van der Meer sloegen de handen ineen en hebben Speelgoedbank Zee land in het leven geroepen. FOTO: JOSIE KNEEPKENS Ook in Zeeland zijn er veel ge zinnen die moeten rondkomen van een minimum uitkering. Zorginstelling Weerwerk en Stichting Kledingbank Zeeland uit Middelburg en Goes sloegen de handen ineen en hebben afgelopen woensdag Speelgoedbank Zeeland in het leven geroe pen. De kersverse stichting zamelt nieuw en tweede hands speelgoed in en zorgt ervoor dat het terecht komt bij gezinnen met kinderen die dit goed kunnen gebruiken. Josie Kneepkens Middelburg Mikkie Houkamp, medewerker Weerwerk: "Het idee ontstond twee weken geleden toen er een lading Lego werd binnenge bracht. Wat zou het gaaf zijn als we gezinnen met weinig inko men aan goed speelgoed zou den kunnen helpen. Omdat veel van onze deelnemers regelmatig vol trots hun nieuwe jas laten zien die ze uit de winkel van Kledingbank Zeeland hebben gekregen, hebben we contact met hen gezocht. Twee weken later was het rond." Voorzitter Daniël van der Meer: "Het is in dezelfde lijn als de voedsel- bank en kledingbank. Dezelfde doelgroep. Mensen komen bij ons nieuwe of kwalitatief goede tweedehands kleding uitzoeken en de kinderen mogen speel goed uitzoeken." Mikkie: "Van uit Weerwerk gezien zochten we een zinvolle dagbesteding voor onze deelnemers. Mensen die door psychische klachten niet deel kunnen nemen aan hét maatschappelijke werkverkeer, de dagelijkse werkdruk van een betaalde baan niet aan kunnen, maar wel ontzettend graag willen bijdragen aan de maatschappij. Door zonder de werkdruk van een normale baan werkzaamheden voor de Speel goedbank te verrichten krijgen de deelnemers de mogelijkheid mee te doen in de samenleving. Hierdoor wordt hun zelfbeeld versterkt." Mensen kunnen tijdens kantooruren speelgoed inleveren bij Weerwerk Klari- netweg 16a in Middelburg en Klein Frankrijk 7 in Goes. Daar wordt het speelgoed gesorteerd, schoongemaakt en eventueel gerepareerd. Nathalie Breed, medewerker van Weerwerk: "Op dit moment zijn we bezig om Sinterklaaspakketten te ma ken en vragen daarbij ook speel goedwinkels nieuw speelgoed te doneren. Vissertoys in Goes heeft al toegezegd, waar we ont zettend blij mee zijn, maar we zijn nog op zoek naar meer." De prille Stichting is verder op zoek naar een grote loods om zowel de kleding als het speelgoed in op te slaan. "Ook zoeken we ver zamelpunten in de stad (scholen en instellingen) waar speelgoed ingeleverd kan worden en nog extra hulp," zegt Nathalie. www.speelgoedbank-zee- land.nl Middelburg Van Veenhuizen tot Drei- schor en van Bom tot Zee- wolde houden pleegouders open huis. Op zaterdag 10 november van 14.00 uur tot 17.00 uur nodigen ze ie dereen uit om een kijkje te nemen achter de schermen van een (h)echt pleeggezin. Pleegouders van Juvent tre den deze dag op als ambas sadeurs van de pleegzorg om geïnteresseerden in Zee land warm te maken de stap richting pleegzorg te zetten. Vanuit hun persoonlijke er varingen en verhalen kunnen pleegouders als geen ander vertellen wat het betekent om pleegouder te worden en pleegouder te zijn. Iedereen die meer over de pleegzorg wil weten kan in Middel burg aan de Morksstraat 9 binnenlopen. Veere Wie. wordt de provinci ale trofeewinnaar van Kern met Pit editie 2012? Van 1 november tot en met 31 december kun je stemmen op de deelnemers van Kern met Pit. Het is een jaarlijkse wedstrijd georganiseerd door Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij. Bewonersgroepen kunnen duizend euro winnen of een extra prijs van vijftienhon derd euro om hun idee uit te voeren in de wijk. www.kernmetpit.nl Tara De Vriend Vlissingen De lieve Siamees Pumi van zes jaar is een poes met ka rakter. Ze vraagt veel om aandacht bij haar baasjes. En ze houdt er van om lek ker geaaid en geknuffeld te worden. Pumi houdt van haar rust en lekker op haar kussentje liggen. Ze houdt niet zo van spelen. Pumi is echter wel een poes die veel mauwt, een raseigenschap van Siamezen. Ze kan in een flat wonen, maar ze vindt het wel fijn om af en toe naar buiten te kunnen. Pumi houdt er niet van om de aandacht van haar baasje te delen met anderen. Dus ze woont niet graag met kinde ren of huisdieren. Geplaatst Verder is de kater Kraai, het Dier van de Week van twee weken geleden, geplaatst. Maar er zijn weer veel nieuwe katten bij gekomen in het asiel. Zo is er poes Roxy (7), kater Poeki (2), kater Picolo (1), poes Misty (1), poes Lotje (1), kater Mex (14), poes Lelietje (4), poes Roosje Framboosje (3), kater Joep (5), kater Chester (12) en kater Anubis (8). Interesse Interesse in Pumi Kom dan eens kennismaken met haar. Bel 0118-613579 of neem een kijkje in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissin gen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op za terdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om ken nis te maken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website: dierenasieliualcheren.nl Siamees Pumi is een dame met steralures: ze wil geaaid en geknuffeld worden, op haar kussentje liggen en wil de exclusieve aandacht van haar baasje. FOTO: TARA DE VRIEND Knuffels

de Faam | 2012 | | pagina 7