INKOOP Afscheid van de populaire weerman \^OHC WALCHEREN J EN ZILVER Van Leeuweii Juweliers City Spa Middelburg, inspanning en ontspanning KACHEL- EN HAARDENSHOW A.D. van Gilst do. 8, vrij. 9 en za. 10 november Tijdens de kachel- en haardenshow diverse acties en aantrekkelijke kortingen tot 50% op showroommodellen www.goudinkoop-middelburg.nl www.versluisenwilleboer.nl Ook op zaterdag geopend www.vangilstbv.nl Korte Geere 9 Middelburg 50 meter vanaf Plein 1940 Openingstijden: di-vr 11:00-17:00, za 11:00-16:00 kachels haarden schouwen versluis willeboer M.SM. wint weer met Flootsy Kettingzagen met de kracht die u nodig heeft, wanneer u dit wenst OpenHaardCentrum Klarinetweg 2c, Industrieterrein Mortiere, Middelburg Tel. 0118-674955 - www.ohcwaieheren.nl Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels Geopend: donderdag van 10.00-18.00 uur vrijdag van 10.00-20.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 november 2012 De Faam pagina 5 Uw dealer Nieuwe Rijksweg 2A 4472 AB 's-Heer Hendrikskinderen (bij Goes) Telefoon 0113-215351/223531 sSfcggSj,, - f*»..rsaS "Mijn grootste weerkundige blunder? 0, dat weet ik nog wel. Dat was op 20 augustus 2005. Ik had voorspeld dat er die dag nog een klein buitje zou vallen. Maar in Viissingen viel 60 millimeter neerslag en Souburg liep bijna helemaal onder", lacht Jos Broeke. Gerard van der Hoeven Ritthem Het is hem vergeven. De 66- jarige Broeke mag zich een BZ (Bekende Zeeuw) noemen en neemt met enige pijn in het hart afscheid als weerman. Als de verslaggever van De Faam door nat aanbelt bij zijn huis in Rit them vanwege een hoosbui on derweg, gniffelt Broeke: "Wist je dat Buienradar al bestond in 1959? Het was toen alleen zichtbaar voor meteorologen." In zijn werkkamer blijkt dat het maken van weersverwachtingen geen natte vingerwerk is en gro tendeels wordt berekend door computerapparatuur. Jos Broeke (1946), geboren in Viissingen, wilde als kind al weerman worden. "De grote interesse kwam rond mijn ze vende, na de Watersnoodramp van 1953." KNMI Hij ging werken voor het KNMI. Na zijn diensttijd bij de luchtmacht werkte hij enige tijd in De Bilt. "Ik wilde dolgraag werken in het KNMI gebouw op Het Eiland in Viissingen. Ik wilde daar ook graag wonen; in die tijd woonde het hoofd van dienst in het aan zee gelegen weerstation. Toen ik rond 1984 hoofd van het station werd, was dat helaas niet meer mogelijk." Zijn populariteit dankt Jos vooral als weerman bij Omroep Zeeland. "Ik was door studies inmiddels een volwaardig meteoroloog. Rond 1995 werd het KNMI verder geautomatiseerd en kwam ik in een wachtgeldre geling. Ik ben toen mijn eigen bedrijf Meteo Zeeland gestart en de omroep was één van mijn eerste klanten. Eerst nog buiten beeld, daarna op locatie en in beeld". Een verklaring voor zijn popu lariteit? "Ik hou niet van betut teling, zo van, ik zou vandaag maar de paraplu meenemen. Ik vind objectiviteit belangrijk. Daarnaast probeer ik in mijn weerpraatje altijd een stukje geschiedenis te verwerken." Het werk als weerman, elke dag om vijf uur opstaan, zal hij mis sen. Maar het weer blijft boeien. Daarnaast houdt hij van reizen. Jos maakte in 2008, 2010 en 2011 verschillende bootreizen naar ondermeer Antarctica en Spitsbergen. "Daarnaast doe ik nog wat bij de Zeeuwse Kome die, bij de korfbalvereniging en de Dorpsraad van Ritthem." Als na het gesprek uw verslag gever weer wordt uitgelaten, zijn de regenbuien gestopt en is de zon gaan schijnen. Fijn als je op de fiets naar Viissingen moet. Viissingen De Vlissingse Schoolvereni ging heeft weer een prijs ge wonnen met het Engelstalig project en musical "Flootsy's tour around planet Earth". Vorige maand won Flootsy de publieksprijs van de Jos van Kemenade Award. Af gelopen vrijdag won Flootsy op de Dag voor de Levende Talen in de Jaarbeurs te Utrecht de derde prijs en werd onderscheiden met het Europees Talenlabel voor in novatief talenonderwijs. In de musical laten Nederland se kinderen aan Flootsy (een ruimtewezentje dat van de saaie, grijze en kille planeet Vastav komt) onze kleur rijke planeet Aarde zien. Hij maakt de Drakendans in China mee, bezoekt de wilde dieren in de Jungle van Afrika, maakt kennis met de Indianen in Peru, relaxed in de Caribbean en danst met de cowboys in Texas. De musical is geschreven voor basisscholen die Engels als tweede taal aanleren. De jury was onder de indruk van het feit dat de musical inmid dels is vertaald in negen ta len en roemde het opvoeren van de musical in Nederland en het buitenland: innovatief en een prima voorbeeld van internationalisering. De Vlissingse Schoolvereni ging nam naast de onder scheiding een geldprijs van 1.000 euro in ontvangsten en mag het beeldmerk van het Europees Talenlabel voeren. iutuiu.usussite.nl Arnesteinweg 27, Middelburg, Tel 01 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboernl Middelburg Wellness Centrum 'De Gou den Handen' heet voortaan City Spa Middelburg. Het is een onderdeel van Fysio therapie Hofplein van Diana Schipper. Zij werkt binnen City Spa nauw samen met speciaal opgeleide schoon heidsspecialisten. Met de naamsverandering zijn een aantal vernieuwingen door gevoerd zoals schoonheids behandeling met het nieuwe salonmerk Neoderma, niet op dieren getest, dat uit natuurlijke ingrediënten bestaat en geen chemische toevoegingen heeft. Top product is Bio-Peeling, deze kruidenpeeling stimuleert de huid en geeft deze echt een boost. Het vernieuwt en ver jongt de huid van binnen uit zonder deze te verdunnen. In City Spa kan men lekker onthaasten in deze drukke samenleving, het is een Hy bride City Spa, waar inspan ning en ontspanning centraal staan. "Even na het werk komen trainen om daarna heerlijk te ontspannen met een lichaams massage of een sauna", zegt Di ana, "Wij hebben verschillende massages en lichaamspakkin gen. Een privé Finse sauna, een infrarood zonnestudio, met de bijzondere Luxura V10 zonne bank, manicure en cosmetische voetbehandelingen." De Spa arrangementen zijn in overleg samen te stellen, maar men kan ook voor een half uur betalen waarin men zelf een beauty behandeling uitkiest. Open Huis 17 november van 12.00- 16.00 uur; deze dag een mini- handbehandeling cadeau bij een boeking en een kijkje in de vernieuwde City Spa, met een hapje en een drankje. City Spa Middelburg, Korte Noordstraat 3, Middelburg, 0118-620197 www.hofpleinmiddelburg.nl Diana Schipper: "Lekker onthaasten in City Spa in Mid delburg." FOTO: LEON JANSSENS Jos Broeke (66) is een bekende Zeeuw en neemt met enige pijn in het hart afscheid als weerman. FOTO: P.R. iro View Bell Medium, id opgesteld in de showroom

de Faam | 2012 | | pagina 5