AutoZeelandnieuws Derde generatie Joosse viert eeuwfeest van Ford Joosse Goede raad is duur. Auto Vermeulen viert.halve eeuw spectaculair Voertuigentechniek gaat weer plaatwerken Auto Poppe bestaat al een halve eeuw VW Up! voor Stanley Vers van de pers Auto Zeeland nu ook op TV AutoZeeland nieuws Goes Tien jaar later, in 1972, werd Auto Vermeulen in Goes met name Wim Lada - en Zastavadealer. We schrijven 1986 als Kees Joossen in de zaak komt wer ken. Dat hij in huis kwam was niet alleen niet alleen vanwege zijn onomstreden technisch talent, maar ook omdat doch ter Anja verliefd op hem was geworden. Het bedrijf groeide uit zijn jasje en een nieuw pand in Heinkenszand werd betrok ken. In '93 kwam het Kiadea- lerschap en in '97 voegde men Subaru toe. Jean Paul was inmiddels uitgestudeerd en in 2002 verhuisde Auto Vermeu len naar het huidige pand aan de Pearyweg. Op de foto staat Niek de Graag, die een nieuwe dorpel in de Opel Astra heeft gelast. FOTO ROB STRATING werd opgericht in 1962 en bestaat dit jaar dus 50 jaar. Dat heuglijke feit wordt de laatste 50 dagen van 2012 met al lerlei ludieke acties gevierd, te beginnen met het winterspek- takel op vrijdag 9 en zaterdag 10 november. Nestor Wim Vermeulen begon zijn automobiele carrière bij autobedrijf Louisse Goes, de toenmalige Opeldealer. Samen met zijn broer Jan nam hij in februari 1962 de smederij van Gelok in Nisse over. De sme derij werd al vlug omgetoverd tot een heuse, moderne auto garage die groeide en groeide. Staand van links naar rechts Wim Vermeulen, directielid Anja Joossen-Vermeulen, mededirecteur Kees Joossen. Zit tend directeur Jean-Paul en diens moeder, Koos Vermeulen. Auto Poppe: 1962-2012 prijkt overal op Volkswagens en Audi's van het gerenom meerde autobedrijf met vestigingen in Goes, Vlissingen en Terneuzen. Ter gele genheid van het 50-jarig jubileum is een prachtig boekwerk uitgegeven met foto's van weleer, interviews met Volkswagen- en Audirijders, maar natuurlijk ook de verhalen van het driemanschap directie... Zeeland Via www.autozeeland.nl kunt u al het nieuws van de Merkendealers Midden- Zeeland volgen, zelfs het nieuwe TV-programma dat door C-TV Zeeland weke lijks wordt uitgezonden. Elke donderdagavond om 19.25 uur is er weer een nieuwe versie te zien die in de week daarop vaak wordt herhaald. Bovendien staat de film op de site van Auto Zeeland. Rob Strating verzorgt telkens een show roomitem bij één van de dealers, doet een roadtest en geeft allerlei tips om bijvoorbeeld de winter goed door te komen, kortom automobiele wetenswaar digheden. Op de site treft u de nieuw ste roadtests aan, maar ook leuke en belangrijke wetenswaardigheden van de merkendealers. De afdeling Voertuigentech niek van het Goese Lyceum heeft de discipline plaatwer ken weer opgepakt. Docent voertuigentechniek Kees Slabbekoorn is geweldig actief als het gaat om zijn leerlingen te motiveren voor het vak van autotechnicus: "Vroeger hadden we hier op school een aparte afdeling schadeher- stel, maar dat is ruim veertig jaar geleden. Die afdeling is gesaneerd en dat vond ik jammer. Dankzij een Opel Astra die we van Klussenbedrijf Martin de Smit kregen, hadden we een dankbaar object om de discipline plaatwerken weer op te starten. We zijn bovendien bezig om een BMW 635 CSi uit 1978 te restaureren." Goes Vlissingen Terneuzen We laten het driemanschap van de directie van Poppe even aan het woord. Allereerst Gillis Poppe: "Gedurende de afgelo pen vijftig jaar is de visie steeds geweest: recht vooruit, maar vergeet de zijkanten niet!" Het tweede directielid is Bram Lokers, tevens aftersales ma nager. Bram heeft een finan ciële opleiding en achtergrond en kent de beide merken al sinds 1996. "Sturen op cijfers is van groot belang, maar ik ben dagelijks bezig om het 'wij-gevoel' bij onze werk nemers te creëren." Jan Jaap Hietkamp, het derde directielid is sales manager bij Auto Poppe: "Hij heeft het charisma van een goede verkoper en is ook weer bescheiden: "Dat Auto Poppe nu 50 jaar bestaat is in de eerste plaats aan onze trouwe klanten te danken!" De pagina AutoZeeland nieuws is een maandelijks podium voor nieuws van de leden van Stichting merkendealers Midden Zeeland. Tenzij anders vermeld, wordt de inhoud van deze pagina verzorgd door Rob Strating. Het Centraal Justitieel Incas sobureau heeft de nieuwe prijslijst vastgesteld. Een greep uit de dure lijst: Inhalen waar dat verboden is: 250 euro Overschrijden doorgetrokken streep: 250 euro Door rood rijden: 230 euro Inhalen vlak voor of op een zebrapad: 325 euro Rechts inhalen: 275 euro Parkeren op een invalide plaats: 200 euro Op de vluchtstrook stilstaan: 200 euro Over de vluchtstrook rijden: 320 euro Niet handsfree bellen: 350 euro. Vlissingen Nieuw- en Sint Joosland Rob Strating De grootste jubilaris van de drie bedrijven is toch wel Ford Joosse. Het bedrijf heeft zijn roots in Nieuw- en St. Joosland. Naar aanleiding van dit eeuw feest interviewde ik directeur Johan Joosse die met trots over de oprichter van de zaak spreekt: "Mijn opa kwam uit een groot gezin. Toen hij ne gen jaar oud was, stierf zijn va der en kwam mijn overgroot moeder er alleen voor te staan. Dat mijn grootvader handels geest bezat, blijkt uit het feit, dat hij op zijn zestiende, in 1912 dus, de fietsenzaak van Vos in Nieuw en St.Joosland overnam. Uiteraard moest hij dat financieren, want geld had hij toen nog niet. Daarom was het ook zo knap, dat hij al in 1924 een nieuwe zaak kon gaan bouwen! Inmiddels was de fietsenzaak al uitgegroeid tot een garage met allerlei nevenactiviteiten. Hij verkocht bijvoorbeeld de eerste tractor in Nieuwland, had tevens een loondorsbedrijf en verrichtte elektriciteitswerk. Al voor de oorlog reed hij met een taxi en verhuurde automobielen." Zeeland Dezer dagen staan er weer de nodige nieuwe modellen in de Zeeuwse showrooms. De nieuwe VW Golf staat bij Auto Poppe De flitsende Renault Clio is bij Auto Centrum gear riveerd De nieuwe Mazda 6 staat in de showroom bij Tramper De Kia Cee'd SW bij Vermeulen en Melse De Opel Mokka verrijkt de showroom bij AutoTeam Op 17 november komen de nieuwe Ford B-Max en de Transit bij Adria en Joosse De nieuwe Hyundai Santa Fé staat bij Sturm De nieuwe Honda CR-V staat bij Honda Goes Dealerschappen Johan Joosse vertelt geani meerd over de oprichters: "Na de tweede Wereldoorlog begon het automobiele gebeuren pas echt. Garage Joosse verkocht niet alleen Vauxhalls en Bedfords, maar ook Austins, Goggomobils, Skoda's, Merce- dessen en zelfs Scania-Vabis- sen. Van 1956 tot 1979 waren we echter officieel Peugeot- dealer. In 1975 werd de stap naar Vlissingen gemaakt. De oorspronkelijke garage in Nieuw en St.Joosland bleef echter ook bestaan. In 1979 werd Automobielbedrijf Joosse tenslotte officieel Forddealer." Goede naam Dat iedereen op Walcheren Ford Joosse kent, lig niet alleen aan de goede naam van het bedrijf, maar ook aan de uitstraling van het huidige pand. Johan Joosse: "Tien jaar geleden stonden we voor de keus om nieuw te bouwen of het bestaande pand te verbouwen. We hebben voor het laatste gekozen. Algemeen directeur Johan Joosse (links) en zijn broer Piet Joosse, directeur aftersales, leiden samen het 100-jarige bedrijf Ford Joosse. FOTO ROB STRATING Goes De Volkswagen Up! is een verkoopsucces. Hij ziet er jong en dynamisch uit en dat is ook de reden dat Stanley Autoser vice hem als klantenauto heeft aangeschaft. Stanley Autoser vice aan de Albert Plesmanweg - in Goes is gespecialiseerd in banden, velgen, uitlaten, et cetera. Auto Poppe in Goes mocht de Up! leveren. Stanley Autoservice in Goes koos voor zijn nieuwe bedrijfs wagen voor de Volkswagen Up! FOTO ROB STRATING

de Faam | 2012 | | pagina 21