BLAUW GERUITE KIEL BIJEENKOMST VEILIGHEID IN DE BINNENSTAD STAPAVOND VOOR OUDERS illM «i VANUIT DE WMO ADVIESRAAD VLISSINGEN WERK IN UITVOERING GEEN INTERNET? GEEN NOOD! KALENDER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE Kromwegesingel Woensdag 31 oktober 2012 zijn de renovatiewerkzaamhe den gestart aan de woningen op de Kromwegesingel. Het gaal om het blok van huis nummer 30 t/m 50. De werk zaamheden duren tot en met 15 januari 2013. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren, is het nodig de Kromwegesingel tussen huisnummer 30 en 42 (hel stuk tussen de Willem Alexan- derstraat en De Deckerstraat) af te sluiten voor het verkeer. Met uitzondering van fietsers en voetgangers. Wegafslui- ting en omleiding wordt aan gegeven via bebording. Bellamypark Deze week, maandag 5 tot en met vrijdag 9 november 2012, wordt het straatwerk van het Bellamypark, waar nodig, her steld of aangepast. Het gaat om kleinschalige werkzaam heden. in de week van 12 november 2012 worden herstelwerk zaamheden in de (natuurste nen) rijbaan uitgevoerd. Om de doorstroom van verkeer te waarborgen, wordt dit gefa seerd uitgevoerd. Fase 1 Maandag 12 tot en met woensdag 14 november 2012 wordt de rijbaan op het Bella mypark afgesloten. Het ver keer wordt omgeleid via Coosje Buskenstraat, Boule vard de Ruyter en Nieuwen- dijk (twee richtingen). Fase 2 Donderdag 15 en vrijdag 16 november 2012 wordt de op rit van de Boulevard bij het Beursplein afgesloten. Boule vard de Ruyter is dan afgeslo- keer. Het verkeer wordt om geleid via Coosje Busken straat, Spuistraat, Bellamy park en Nieuwendijk. Bedrij ven en appartementen op de Boulevard blijven bereikbaar. Dit wordt met borden aan gegeven. www.vlisslngen.nl/ werkinuitvoering Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. Vrijdag 9 november 2012 21.00 uur The Ploctones Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 7 NOVEMBER 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld De afgelopen weken zijn er in de media veel nieuwsberichten ver schenen over veiligheid in de binnenstad van Vlissingen. Naar aan leiding hiervan wil burgemeester René Roep graag op woensdag 14 november 2012 om 19.30 uur hierover in gesprek met bewo ners in het Arsenaaltheater te Vlissingen. Doel van de avond is om inzicht te krijgen hoe omwonenden de veiligheid in de binnenstad zelf ervaren. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Aan de hand van stellingen gaat de burgemeester tijdens deze avond met bewoners in gesprek over de veiligheid in de binnen stad. Naast de burgemeester zijn ook de Politie Zeeland en Stichting ROAT aanwezig. Stellingen die onder meer behan deld worden zijn: Uitgaande jeugd zorgt voor over last in de binnenstad. De binnenstad is veiliger dan vijf jaar geleden. Camera's maken de stad veiliger. Hebt u zelf een stelling die u wilt behandelen? Dat kan. U kunt uw stelling tot zondag 11 november 2012 e-mailen naar: communi- catie@vlissingen.nl. Uit de inge zonden stellingen zal een selectie gemaakt worden. In het kader van de Zeeuwse campagne 'Laat ze niet (ver) zuipen!' organiseert de ge meente Vlissingen, in samen werking met de Vlissingse horeca, op woensdagavond 28 november 2012 een stap avond voor ouders/verzorgers van kinderen in de leeftijd 13 tot 16 jaar. De avond start om 19.00 uur in het Arsenaal theater en eindigt om 21.00 uur in café De Concurrent. Deelname is gratis. Tijdens de stapavond zullen ver schillende organisaties u in formeren over alles wat met jongeren en uitgaan te maken heeft. Door deel te nemen, er vaart u zelf hoe leuk stappen in Vlissingen kan zijn. U ontvangt informatie over welke voorzorgs maatregelen er worden genomen zodat uw kind veilig en gezond kan uitgaan en ook waar u als ouder zelf rekening mee kunt houden. U krijgt tips, u kunt vragen stellen aan deskundigen en onderling ervaringen uitwis selen. Aanmelden U kunt zich voor de avond aan melden via de link 'inschrijven stapavond ouders' op de website www.laatzenietverzuipen.nl. Aanmelden kan tot 23 novem ber 2012, maar vol is vol (maxi maal 100 deelnemers). Het volledige programma krijgt u na aanmelding per e-mail toege stuurd. www.laatzenietverzuipen.nl Een Zeeuws Kompas? De Wet maatschappelijke onder steuning gaat over het compense ren (hulp geven) aan mensen met beperkingen. Mensen moeten deel uit kunnen maken van de Vlissingse samenleving. In de Wmo-adviesraad wordt gesproken over huishoudelijke zorg, hulp voor lichamelijk gehandicapten en ook over maatschappelijke op vang. Anders gezegd, hoe helpen we sociaal kwetsbare personen en, beter nog, hoe voorkomen we dat mensen ontsporen. Het 'Witte huis' is een bekend begrip in Vlissingen. Daklozen krijgen er hulp. In de strenge vries- periode worden er extra bedden bijgezet. Mensen helpen om weer onderdak te vinden en schulden vrij te leren leven zijn daar ook mee verbonden. Voorkomen is beter dan genezen. Daarom is er ook schuldhulpverlening en een laatste kans project. Er is een Foyer de jeunesse (jongerenhuis) om zwerfproblemen te voorkomen en vrouwenopvang is geen luxe, maar bittere noodzaak Over deze problematiek komt een voorstel naar alle gemeenten in Zeeland. Het rijk stelt minder geld beschikbaar en de Zeeuwse ge meenten staan met elkaar (soli dair?) voor de vraag: "Wat hebben wij over voor die kwetsbare men sen in Zeeland?". www.vlissingen.nl/wmo Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een om gevingsvergunning hebben ont vangen: 1. dichtmaken zijkanten be staande carport Van Teijlingen- straat 1 (23-10-2012) 2. plaatsen balkon achterzijde en aanpassen kozijn Amsteistraat 45 (24-10-2012) 3. kappen 2 bomen Vondellaan 9 (24-10-2012) 4. vervangen overslag-ponton Aquila door overslag-ponton Dino Europaweg Zuid 4B (26-10-2012) 5. bouwen 3 appartementen boven winkel Walstraat 64 (29-10-2012) 6. kappen 10 bomen Spoorstraat/ Abeelseweg oost (spoorbaan) (31-10-2012) 7. plaatsen tuinhuisje Vlissingsestraat (K)27 tuin 37 (31-10-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergun ningen hebben verleend: 1. wijzigen stabilieitsconstructie Alexander Gogelweg 12 (31-10-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staan de datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, Juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende, die be zwaar heeft gemaakt, de Voorzie- ningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Verleende omzettingsvergunningen: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woon ruimte Vredehoflaan 77 (24-10- 2012) 2. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woon ruimte Van Dishoeckstraat 163 (31-10-2012) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Pu- bliekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen, binnen zes weken na de tussen haakjes staan de datum, een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, Juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking rdacht dat 68 jaar geleden de >weg in Vlissingen aan land den. Foto's: Ruben Oreel

de Faam | 2012 | | pagina 10