r r r r V Herstraten Gen. Eisenhowerlaan Herstraten fietspad Walcherseweg Riolerings- en bestratingswerk zaamheden Ooststraat Verkorte EHBO cursus Verlenging parkeervergunning en of ontheffing blauwe zone V Heringericht fietspad Kleverskerkseweg open Kastanjebomen Dam en Rotterdamsekaai worden vervangen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 oktober 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Het deel Gen. Eisenhowerlaan, vanaf de Jumbo richting Titus Brands- makwartier tot aan het tunneltje naar de Willem Arondeusstraat, wordt herstraat. De Delta is sinds september daar bezig met het vernieuwen van kabels en lei dingen. Het herstraten gebeurt door dezelfde aannemer waardoor de werk zaamheden nu in elkaar doorlopen. Tijdens de werkzaamheden zet de aannemer een werkvak af, zodat er enkel aanwonenden langs kunnen. Scholen en aanwonenden zijn al geïnformeerd. De werkzaamheden duren tot eind van het jaar. Vanaf 5 november wordt het fietspad langs de Walcherseweg herstraat. Dit betreft het gedeelte vanaf de RK-begraafplaats tot de Laurens Stommesweg. Het fietspad wordt afgesloten en de fietsers worden omgeleid via de Laurens Stommesweg, Europalaan en Laan der Verenigde Naties. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau, telefoon 67 56 81. Vorige week zijn riolerings- en bestratingswerkzaamheden gestart in de Oost straat. De werkzaamheden bestaan uit twee fases: fase 1 - van huisnummer 2B tot het einde van de Ooststraat fase 2 - van de Noordweg tot huisnummer 2B Het werk is half december afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Chris Mouthaan van het Ingenieursbureau, telefoon 67 53 91. Stichting Welzijn Middelburg start op maandagavond 12 november in Hof van Buren aan de Nassaulaan een verkorte EHBO cursus door er kend instructeur. De kosten zijn dertig euro voor zes wekelijkse lessen. De cursus biedt een handreiking en toerusting om in geval van paniek te weten wat u moet doen. Instructie, voorlichting en oefenen over belangrijke zaken waar u mee te maken kunt krijgen, zelf, of in uw omgeving. Zo komt aan bod: reanimatie en AED, levensreddend handelen, wat te doen bij botbreuken en ontwrichting, een wond goed kunnen verzorgen, herkennen van ziekten als suikerziekte, epilepsie, flauwte, enzovoort. Een praktische cursus. Geen examen, wel een certificaat en een reanimatie- diploma. Aanmelden: SWM Cursusbureau, Tel. (0118) 75 14 00 per mail: n.vogel@welzijnmiddelburg.nl of via www.welzijnmiddelburg.nl Afgelopen week zijn de parkeervergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen aangeschreven vanwege de jaarlijkse verlenging. Ook houders van de ontheffing blauwe zone hebben een brief ontvangen. Als u voor het jaar 2013 opnieuw een vergunning wilt hebben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief betalen voor 10 november. De nieuwe vergunning voor 2013 valt uiterlijk 17 december in de brievenbus. Wenst u geen vergunning meer of wilt u wijzigingen doorgeven? Vul dan het wijzigingsformulier in en stuur dit terug naar de gemeente Middelburg voor 10 november 2012. Bij wijzigingen krijgt u eind november opnieuw een brief waarin de wijzigingen zijn verwerkt. U kunt dan het bedrag overmaken waarna de gemeente de vergunning opstuurt. Wethouder Chris Simons verrichtte donderdag de officiële opening van het heringerichte fietspad langs de Kleverskerkseweg. Gebruikers van het fietspad ontvingen een Bike Friendly Cities reflector. Het afronden van de werkzaamheden aan het fietspad is een mijlpaal in het Bike Friendly Cities project. Van Arnemui- den tot de Schroebrug ligt nu een door gaand fietspad waar fietsers voorrang hebben op kruisingen met andere wegen. Het fietspad is verbreed en ge schikt gemaakt voor tweerichtingsver keer en volledig voorzien van rood asfalt. Hierdoor is de fietsroute veiliger, duidelijker, sneller en comfortabeler ge worden. Fietsers hoeven de weg niet lan ger meerdere keren over te steken. De verbetering van het fietspad is onder deel van het met Europese Interreg IV A 2 Zeeënsubsidie tot stand gekomen fietsproject Bike Friendly Cities. Als onderdeel hiervan zijn vier lokale projecten in het leven geroepen: 1. Fietsroutes Centrum, verbeteren en veiliger maken. 2. Fietsparkeerplan Middelburg, fietsparkeren centrum wordt uitgebreid en geconcentreerd 3. Parkeeronthaalkamer, plek om van de auto op de fiets te stappen met diverse (fiets)voorzieningen. Zoals fietsverhuur, sanitaire voorzieningen, fietsroutekaarten en mogelijkheid van kleine reparaties. 4. Ontbrekende schakels. Dit betreft het verbeteren en versterken van het Middel burgse fietsnetwerk door het verbeteren van bestaande en de aanleg van nieuwe fietspaden. 'Investeren in Je toekomst' J MfckQtfottvw) i (fUfO«kM» fCMÉ» VOO* ftffgXtfvei* Foto's: Aart van Belzen De laatste jaren worden de kas tanjes steeds vaker aangetast door de kastanjeziekte. Op di verse plaatsen aan de kaaien is de afgelopen jaren geprobeerd met beperkte middelen (het ins meren van een kruidenmengsel, het extra toedienen van meststof fen of zuurstof) de ziekte te stabi liseren of tegen te houden. Dit is niet gelukt. Momenteel is de aantasting zodanig dat er een totaalplan is gemaakt voor de kaaien van Middelburg. Dit houdt in dat de kastanjes tegen over de woningen Dam 55 tot en met Dam 81 en Rotterdamsekaai 1 tot en met 5 worden vervangen door haagbeuken (Carpinus betulus). Een gezonde boom met een stevige, gladde stam en met een dichte en brede kroon waarvan de bladeren in de herfst goudgeel verkleuren. De toekomstige bomen komen op dezelfde plaats te staan als van de huidige bomen. De boomgaten en boomspiegels zullen worden ver ruimd. De werkzaamheden staan gepland voor de tweede helft van november. Het was eerst de bedoeling om de bomen tussen de Koningsbrug en de Spijkerbrug te vervangen. Dit zou dan in het tijdvak 2012-2014 moeten ge beuren. Omdat er momenteel over dit tracé met de bewoners in de klank bordgroep overleg wordt gevoerd over de inrichting hiervan is het niet zinvol deze bomen dit plantseizoen te vervangen. Door meer soorten toe te passen op de kaaien (kastanjes, linden, esdoorn, en haagbeuken) is het uitvalrisico in de toekomst kleiner en het beeld ge varieerder. Deze soorten groeien goed en zoals nu bekend is worden bij deze soorten geen érnstige ziektes geconstateerd. De bomen zullen de komende jaren weer de kaaienroute verfraaien. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Dick Sakko, telefoon 67 53 13. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 9