Het woord aan raadslid Evert Heringa Geen extra commissievergadering bezuinigingen Kruitmolenlaan afgesloten Sinterklaas komt 17 november naar Middelburg 7 INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Het Theater en het Park - aflevering 147 En uiteindelijk kwam toen toch het voor stel om geen nieuw theater te bouwen in het Molenwaterpark. Daarmee is het Stadspark gered, zo zei Saskia Szara- finski, de nieuwe wethouder voor de PvdA, in de PZC van 17 oktober. Om verschillende redenen is dat een ver heugende mededeling. In de eerste plaats natuurlijk voor de honderden leden van de Vereniging Stadspark Mo lenwater, die jarenlang gestreden heb ben voor het behoud van dat park. Namens de Christenunie: gefeliciteerd! Maar als zij correct geciteerd is geeft de nieuwe wethouder daarmee impliciet ook aan dat ze niet meedoet met het verhullende woordenspel van de ge meente van de afgelopen jaren. Immers, de officiële lezing was jarenlang dat een theater en een park prima samen kon den gaan. Natuurlijk wist iedereen wel beter, maar het is wel prettig dat een wethouder dat nu ook hardop duidelijk maakt. Foto: Aart van Belzen Wat resteert is de vraag hoe het nu ver der moet met het theater. Of er nu echt een tijdelijke voorziening nodig is tijdens de verbouwing van het huidige theater vraag ik me af. Ik heb het idee dat je vooral naar een voorstel ling gaat, en niet - ongeacht de voorstel ling - naar een bepaald theater. Ik neem aan dat inwoners van Middelburg nu toch ook al wel eens naar Vlissingen, Goes of Terneuzen gaan als de voorstel ling daar ze aanspreekt. En omgekeerd. De HEMA-musical komt nu eenmaal niet in 4 steden in Zeeland. Een eerste inschatting is dat verbouw in plaats van nieuwbouw 9 ton per jaar zou schelen. Ik heb het idee dat een vrij voorzichtige schatting is. Daar moet meer verschil te maken zijn. En dat zal wel moeten ook. Op een totale bezuiniging die moet oplopen tot bijna 5 miljoen euro per jaar en ombuigin gen van nog eens 1 miljoen per jaar zullen er nog heel veel andere moei lijke keuzen nodig zijn. Een poosje geen eigen theater in Middelburg zal dan een van de minst pijnlijke maatre gelen zijn. Met vriendelijke groet, Evert Heringa Fractie Christenunie eh2@solcon De extra aangekondigde commissie vergadering over de kaders voor de bezuinigingen gaat niet door. Er is besloten dit onderwerp te behande len in de reguliere commissieverga dering Algemeen Bestuur van dins dag 6 november. Naast die vergade ring bent u ook welkom op de verga deringen van de commissies Maat schappelijke Zaken en Ruimte. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert woensdag 31 oktober. Op de agenda staat onder andere het rekenka- meronderzoek naar de woonservicezo- nes en het beschikbaar stellen van aanvullende krediet voor de Kloveniers doelen. Op maandag 5 november komt de com missie Ruimte bij elkaar. De leden praten onder andere over het parkeerbeleid en het grondbeleid en grondbedrijf. Inspraak Het eerste deei van een commissiever gadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voor zitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bij voorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebe stuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commis sie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de com missiegriffier. Bij de gemeente Middel burg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 5481. De openbare bijeenkomsten worden ge houden in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Agenda's van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de ver gadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. Van maandag 29 oktober tot en met vrijdag 2 november is de Kruitmolenlaan ter hoogte van de Dolfijnstraat afgesloten. De aannemer legt een verhoogd plateau aan op het kruispunt met de Dolfijnstraat. Het verkeer wordt omgeleid via de Dauwendaelsestraat - Roozenburglaan. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau, telefoon 67 56 81. Zaterdag 17 november brengt de pakjesboot nr. 7 Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zestig Zwarte Pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burge meester Harald Bergmann. Evenals voorgaande jaren wordt het weer een gezellige drukte rond de Be- atrixbrug. Vele kinderen staan daar te wachten op de komst van Sinterklaas. Na aankomst gaat de Sint vergezeld van zijn zwarte pieten, een grote ronde door de stad lopen en heeft als eindpunt het podium op de Markt. Op de Markt wordt Sinterklaas officieel ontvangen door burgemeester Harald Bergmann. Arnemuiden Zaterdag 24 november komt Sinterklaas naar Arnemuiden. Om 13.00 uur zet hij met zijn Zwarte Pieten voet aan wal aan het havenplein Westwal/Zuidwal. Daarna volgt een rondrit door Arnemuiden. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om de namen John Coltrane- straat, Charlie Parkerstraat, Nina Simo- nestraat en Herbie Mannstraat voor vier nieuwe straten in Mortiere en te vens de onderbordtekst voor de straat naamborden vast te stellen. ligt iedereen zes weken, van 31 oktober tot en met 12 december 2012, ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen beta ling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij ae rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Mid delburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Bachtensteene 14: realiseren ri oolaansluiting (2-10). Noordweg 480: realiseren riool aansluiting (3-10). Seissingel 82: vernieuwen totale voorgevel v.h. pand (17-10). Veerdam 24A, Nieuw- en Sint Joosland: realiseren rioolaanslui ting (18-10). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bachtensteene 14: realiseren ri oolaansluiting (18-10). Noordweg 480: realiseren riool aansluiting (19-10). Hof van Sint Pieter 15: uitbrei den woning (22-10). Van Akenstraat 3, Nieuw- en Sint Joosland: (tijdelijk) plaatsen miva-unit (26-10). Veerdam 24A, Nieuw- en Sint Joosland: .realiseren rioolaanslui ting (19-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING INTREKKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht (Wabo) ambts halve een omgevingsvergunning intrekken: Herculesweg 18: aan Sunergy In- vestco verleende vergunning voor in werking hebben van een inrichting ten behoeve van productie silicium plakken (wafers). De intrekkingsbeschikking en alle rele vante stukken liggen gedurende zes weken, van 1 november tot en met 12 december 2012 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de valcbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverle ning en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met dit intrekkingsbesluit en die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren heeft gebracht (als mede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf 2 no vember 2012 tot en met 13 december 2012 een gemotiveerd beroepschrift in dienen bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt inge steld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. woensdag 31 oktober 2012 De Faam pagina 8 mum Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 8