Natuurwerkdag Cappello Giallo 2e op EK Zeeuwse Thuisverkoop Exposities Walcheren VAN O.A. €249,- VOOR www. van westenn Kom kijken wat vrijwilligerswerk in Middelburg allemaal te bieden heeft! www.welzijnmiddelburg.nl/ vrijwilligerswerk Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 oktober 2012 De Faam pagina 7 Helpen bij de Natuurwerkdag is enorm gezellig. Op Walcheren zijn diverse projecten waar nog hulp nodig is. FOTO: P.R. Veere Carla Geelhoed van IJs salon Cappello Giallo uit Veere en Bas van Hulsen van Deli Plaza uit Mïerlo zijn tijdens de Europese Kampioenschappen ijsbe- reiden voor landenteams in Berlijn tweede van Europa geworden met de ijssoor- ten mango en chocolade. Zestien top ijsbereiders uit acht landen streden om de Europese titel. Aan de voor ronden deden ruim duizend ijssalons mee. Griekenland is de winnaar. Oostkapelle Aan de Groene Specht 4 in Oostkapelle is woensdag 7 november er een thuisver koop van allerlei Zeeuwse producten. Er zijn Zeeuwse knopbakvormen met bijbe horende bakmixen te koop, cadeauartikelen en tassen van Zeeuwse streekdracht- stoffen, Zeeuwse knop sie raden van fimoklei, kaarten, Zeeuwse knoppen van beton en zelfgebakken producten. Het nieuwe Zeeuwse knop bakboek met verhalen en recepten uit Zeeland en de rest van de wereld van Tinka Leene is ook te koop. Zij is aanwezig om haar boek te presenteren en te signeren. De opbrengst is bestemd voor Sjaak en Elly Walhout, die werkzaam zijn in de zen ding in Zuid-Afrika. De ver koping is van 10.00 tot 17.30 uur. De Natuurwerkdag is dit jaar voor de twaalfde keer. ledereen kan zaterdag 3 november meewerken aan het behoud en herstel van natuur en landschap. Op Walcheren zijn acht locaties op zoek naar vrijwilligers. Tara De Vriend Walcheren In het natuurgebied van Oran jezon kunnen deelnemers van 9.00 tot 12.00 uur samen met Stichting Het Zeeuwse Land schap de vogelkers verwijde ren. De Scouting Berdenis van Berlekom zoekt nog mensen die willen helpen met wilgen knot ten op de Noorddijk in Vrou wenpolder van 13.00 tot 16.00 uur. Helpen met knotten langs de voormalige zeedijk kan van 9.00 tot 12.00 uur. Op Speel hof Hoogerzael in Middelburg is veel werk te doen van 10.00 tot 15.00 uur. Aan de Stromen- weg in Middelburg staat een rij knotwilgen die de Wijkvereni- ging graag wil behouden. De gemeente heeft deze bomen altijd geknot maar vanwege bezuinigingen doen ze dit niet meer. Het gevolg zou zijn dat deze bomen dan gekapt zou den worden. Helpen met deze wilgen knotten kan van 9.00 tot 15.00 uur. Aan het Erasmuspad in Middelburg staan knotwilgen die op de nominatie stonden om te verdwijnen. Mede dankzij de inzet van de Wijkbeheergroep Middelburg-Zuid kunnen ze blijven staan doordat zij het onderhoud op zich nemen. Helpen kan van 10.00 tot 15.00 uur. A Rocha Zeeland zoekt vrijwilligers die willen helpen met allerlei klusjes van 10.00 tot 15.00 uur. De Kapsalon in Biggekerke nodigt iedereen uit om van 13.00 tot 16.00 uur te komen helpen met het knotten van de wilgen. Aanmelden via: www.natuurwerkdag.nl. Sharon Notebaart Blauwe Hope Anne de Kam toont op zon dag 4 november tussen 13.00 en 17.00 uur haar collectie sieraden met edelsteenkralen bij de Blauwe Hope in Mid delburg. Daarnaast kan ie dereen met granaat-bloed koraal-, of edelsteensieraden bij Anne terecht voor rijgen, knopen of veranderingen in de sieraden. Gastexposant is Peter van den Ouden met herfstpoëzie. Riet Wullems Bij Riet Wullems aan de Vlissingsestraat 48 in Mid delburg zijn tijdens de kunst en cultuurroute op zondag 4 november tussen 13.00 en 17.00 uur schilderijen en poëzie van Judy Nieuwboer te bewonderen. Geïnteres seerden kunnen een afspraak maken om het werk op an dere dagen te bekijken. Schotse Huizen/De Vier schaar Museum De Schotse Hui zen en Stadhuismuseum De Vierschaar in Veere maken zich op voor de gebruike lijke seizoenssluiting van de exposities. Beide musea zijn van 1 november tot 23 maart gesloten voor regulier publiek. Bezoekers die de huidige exposities gemist hebben of ze nog één keer willen zien, krijgen een unie ke kans: tijdens de laatste expositiedag op woensdag 31 oktober zijn beide musea gratis toegankelijk. In de Schotse Huizen exposeren der tien beeldend kunstenaars en in De Vierschaar hangen foto's die een beeld geven van hoe Veere en de Veernaren er uit hebben gezien in de negentiende eeuw. Galerie T In Galerie T in Middelburg wordt op zondag 4 november de novemberexpositie geopend met een aangeklede thee en aanwezigheid van de volgende deelnemende kunstenaars: Ton Bouchier met olie op linnen en Iris Slock met gemengde tech niek. De opening van de exposi tie is van 13.00 tot 17.00 uur. Hotel Piccard Beginnend kunstschilder Wil lem Burghardt opent op zater dag 3 november van 10.00 tot 16.00 uur zijn eerste expositie in Hotel Piccard in Vlissingen. De expositie 'Papavers en Ballet' bevat vijftien werken die zowel aan de muur als op de driepoot te zien zijn in de stijlen surrea lisme en realisme. De bloemen en mensen zijn geschilderd in acryl en olieverf. Na de opening is de expositie nog te zien tot het nieuwe jaar. GalerieGerritse Leden van de Haiku Kring Zeeland komen op zondag 4 november haiku's voordragen in GalerieGerritse in Middelburg. Om 14.30 uur en 15.30 uur zijn deze te lezen en te beluisteren. In de galerie is tevens werk te zien van de vaste exposanten: Lizette Kneepkens-Schraven, Mirjam van Eijsen, Ina Sponse- lee, Ingrid van de Meer en Tini van Bebber. Een expositie voor deze rubriek kunt u mailen naar: red.faam@ whm.wegener.nl TOPSELECTIE KOSTUUMS IN DE AANBIEDING Ontmoet veel verschillende lokale en Walcherse vrijwilligersorganisaties. Laat je inspireren en vind vrijwilligerswerk dat bij jou past! Wanneer en waar? Op zaterdag 3 november van 13.00 tot 16.00 uur in het Spiegeltheater, JV Sprengerlaan 6 in Middelburg. Op het programma staat: De première van onze film over vrijwilligerswerk, thematafels, presentaties door vrijwilligers organisaties, speeddaten met vrijwilligersorganisaties en volop gelegenheid om in het café met elkaar in gesprek te gaan. Meer tnfo en aanmelden? Het VrijwiUigerscafé wordt georganiseerd door: Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig Stichting Welzijn Middelburg Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg 0118-751400 vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl

de Faam | 2012 | | pagina 7