Week krant .ni Piek blijft nog even erfst, herfst wa eb je te koop?' Ontdek de Zeeuwse ziel in Veere BUFFET Opening alcoholpoli voor jongeren Fietspad Kleverskerkseweg open OPEN DAG jtfiOfl ifeeKflmpeRDuinen -kAmeVÏlle Sinterklaas activiteiten Woensdag 31 Oktober 2012 Landgoed Rijckholt klik en wi i Stuur uw persbericht naar de redactie van De Faam piets weerbericht Het weer van tijd ziet u op Popminnaars willen Piek niet missen de www.de-faam.n De Faam Jaargang 113 Nummer 44 Oplage 54.435 Middelburg Wethouder Chris Simons ver richtte afgelopen donderdag (25 oktober) de officiële ope ning van het heringerichte fiets pad langs de Kleverskerkseweg in Middelburg. Gebruikers van het fietspad kregen tussen 15.00 .en 16.00 uur een Bike Friendly Cities spaakreflector. Het afronden van de werk zaamheden aan het fietspad is een mijlpaal in het Bike Friendly Cities project. Van Arnemuiden tot de Schroe- brug in Middelburg ligt nu een doorgaand fietspad waar fietsers voorrang hebben op kruisingen met andere wegen. Het fietspad is ver breed en geschikt gemaakt voor tweerichtingsverkeer en volledig voorzien van rood asfalt. Hierdoor is de fietsroute veiliger, duidelijker, sneller en comfortabeler geworden. Fietsers hoeven de weg niet langer meerdere keren over te steken. Middelburg Na een succesvolle eerste edi tie vorig jaar' houdt 'Laat ze niet (ver)zuipen!' op 5 novem ber weer een Zeeuwse Jeugd Alcoholmanifestatie in de Openbare Bibliotheek in Mid delburg. Deze begint om 13.30 uur. De eerste Zeeuwse alcohol polikliniek wordt tijdens deze bijeenkomst officieel geopend. Huybert van Eek, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Admiraal de Ruyter Zieken huis verricht de openingshande ling. Ook worden de nieuwste ontwikkelingen rondom jeugd en alcohol besproken, zoals de nieuwe Drank- en Horecawet. Bij de Zeeuwse polikliniek ligt de nadruk vooral op nazorg. Kinderarts Isabelle Boone en orthopedagoge Aafke van der Hoop proberen met de juiste opvang en nazorg op de alco holpoli te voorkomen dat jonge ren voor een tweede maal een alcoholvergiftiging oplopen. In samenwerking met dr. Nico van der Lely, die in 2006 in Delft de eerste poli voor jeugd en al cohol oprichtte, is de Zeeuwse alcoholpoli tot stand gekomen. Het protocol 'voorkom alco- holschade bij jongeren' wordt hierbij gevolgd, om zo te zorgen voor een optimale acute opvang en voor een efficiënt nazorg- en begeleidingstraject. Hoewel het alcoholgebruik onder jongeren onder de 16 jaar daalt, scoort Nederland in vergelijking met andere Europese landen nog steeds hoog. Bij jongeren die veel alcohol drinken neemt zowel op korte als op lange ter mijn de intelligente af en ont wikkelen zich concentratie- en geheugenproblemen. Het is daarom noodzakelijk bewust zijn te creëren bij ouders en kinderen en te werken aan een omgeving waarin kinderen zo min mogelijk met alcohol wor den geconfronteerd. www.laatzenietverzuipen.nl Vlissingen Nog een paar weken en dan komt Sinterklaas weer in Ne derland aan. De redactie van De Faam gaat alvast activi teiten voor de aankomst van de Sint verzamelen. Dus doet uw stad, dorp of wijk iets omtrent Sinterklaas, stuur dan een e-mail naar: red .faa m whm .Wegener, n 1 De pagina staat 14 november in De Faam. Wie een leuke foto heeft van Sint Nicolaas, Zwarte Pieten of een andere passende foto kan deze ook mailen. Graag een JPG-bestand van mini maal 500 kb. Veere De zesde Zeeuwse muse umnacht is vrijdag 2 novem ber. In aanslüiting op het cen trale thema van deze avond: 'Ontdek de Zeeuwse ziel', staan Museum De Schotse Huizen en Stadhuismuseum De Vier schaar in Veere stil bij de roem rijke geschiedenis van de Heren en Vrouwen van Veere, bewo ners van het voormalige kasteel Sandenburgh. Voor kinderen gebeurt dit tijdens een span nende speurtocht door donker Veere. Volwassenen testen hun kennis over dit onderwerp tij dens de zesde editie van de Grote Veerse Quiz. Sinds de 16e eeuw sieren de beelden van de Heren en Vrouwen van Veere de gevel van het stadhuis. Van hoog kijken deze eerste edelen van Veere óp bezoekers van de stad neer. Zowel de originele beelden als de in de vorige eeuw vervaardigde replica's, zijn on langs veelvuldig in het nieuws geweest in verband met restau ratiewerkzaamheden. Maar wat weten we van deze personen zelf? Tijdens de museumnacht schijnt het licht op hun vroege re woonplaats kasteel Sanden burgh. Gebouwd door Wolfert I van Borsele in de 13e eeuw, was het imposante gebouw lange tijd het middelpunt van bestuurs- en handelsbetrekkin gen in Veere, totdat een brand en plunderingen in de 16e eeuw het verval inluidden. Er is een spannende speurtocht voor kinderen van 6 t/m 12 jaar vanuit Museum De Schotse Huizen (19.00-20.00 uur). Ieder kind mag door één volwassene worden begeleid. De toegang is gratis. Aanmelden via; info@ deltacultureel.nl. Vanaf20.30 uur wordt iedereen welkom geheten met een kopje koffie of thee in de hal van het Stadhuis. Om Ü21.00 uur volgt een presentatie over de geschie denis van het vroegere kasteel Sandenburgh. Een speciale projectie laat zien hoe de omge ving van het kasteel in de loop der tijd is veranderd. met concert van een muziekduo met gitaar en dwarsfluit bij de haard 2 december ZONDAG 4 NOVEMBER 14.00 UUR Provincialeweg 2 4494 NA Geersdijk Vorige week brak onrust uit onder de medewerkers en vrijwilligers van Poppodium De Piek in Vlissingen. Het jongerencentrum dat ruim veertig jaar bestaat, hangt een mogelijke sluiting boven het hoofd vanwege bezui nigingen en het feit dat de overkoepelende Cultuurwerf de ambitie heeft de activi teiten te bundelen in een stedelijke accommodatie voor cultuur en popmuziek. Gerard van der Hoeven Vlissingen Na overleg met de Piekvrijwil- ligers die al acties daartegen wilde ondernemen, kon Cul- tuurwerfdirecteur Onno Bakker woensdagavond de toezegging doen dat De Piek nog mini maal een jaar open blijft. Een geruststelling, maar niet meer dan dat. Medewerkers vrezen dat dit jaar uitstel een pleister op de wond zal zijn en De Piek daarna zijn deuren alsnog zal Kllk&wln Een leuke activiteit, jubileum, nieuw bedrijf? Stuur altijd een bericht naar onze redactie. Als wij er ruimte voor hebben Dlaatsen we het in onze krant» www.de-faam.nl De laatste week wordt de herfst op Walcheren weer steeds duidelijker. Mooie rode en gele bladeren aan de bomen, kou dere temperaturen en de kachel aan in de woonkamers. Deze kinderen hadden het prima naar hun zin in het bos. FOTO: INGRID BORGER moeten sluiten. Er komt dan een eind aan een inmiddels legendarisch poppodium in Vlissingen. Wel is duidelijk dat de intimiteit en klein schaligheid van het gebouw aan de Hellebardierstraat ook zijn keerzijde heeft. Er zijn minder concerten en bij elk concert moet geld wor den bijgelegd. Ook voldoet de accommodatie niet meer aan de eisen. Maar Piekme- dewerkers laten alsnog van zich horen. Er is een Face- book vriendenclub gestart die vindt dat zeker de eerst komende vijf jaar De Piek nog open kan blijven. Initi atieven moeten de Piekgan- gers mobiliseren om ook De Piek na volgend jaar open te houden. Piekmedewerkers en bezoekers zijn van me ning dat de eigenzinnigheid en het unieke karakter niet zijn te vatten in een nieuw cultuurgebouw. De Piek is, volgens hun onvervangbaar, vooral omdat er nu geen al ternatieve locatie is.

de Faam | 2012 | | pagina 1