Zeeuwse wegen gaan op de schop Overvloede M b Stuur een gedicht in! Hoofdkantoor: OUD-BEIJERLAND DIRECT GELD VOOR GOUD EN ZILVER Stuur een gedicht in en win de dichtbundel Overvloed Spaarronde Specsavers Net als met schilderwerk is groot onderhoud soms nodig informatie over werkzaamheden te vinden op vananaarbeter.nl Wij nodigen u hartelijk uit voor een kosteloze taxatie van uw sieraden. Geen tijd? Dan komen wij zonder enige verplichting naar u toe. www.goudathome.nl g0udath0me@h0tmail.c0m met 10 vip bussen door heel nederland Plaatsen in Nederland waarde 10 Goudbussen staan of in het hotel aanwezig zijn Nog niet overtuigd, of twijfelt u nog? LEEUWARDEN MIDDELBURG MIDDELHARNIS OOSTERHOUT OUDDORP PURMEREND SNEEK TILBURG noord WAALWIJK Tevens in Duitsland Het vertrouwde adres sinds 1926 PAK NU UW KANS, DE GOUDPRIJS IS NOG NOOIT ZO HOOG GEWEEST! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 oktober 2012 De Faam pagina 16 Middelburg Specsavers Middelburg steunt het komende jaar Stichting Kledingbank Zee land en Stichting Dierenasiel Walcheren. Dit in het kader van de actie Specsavers Steunt. Jeugd- en sportver enigingen, dierenambulan ces en stichtingen voor chro nische zieke kinderen gaven zich afgelopen maanden op via de website om vervolgens de meeste stemmen te ver zamelen. Uiteindelijk steunt iedere Specsavers-winkel de twee goede doelen met de meeste stemmen uit hun stad of dorp. Stichting Kle dingbank Zeeland en Stich ting Dierenasiel Walcheren kregen de meeste stemmen in Middelburg en daarom wordt komend jaar voor deze twee lokale initiatieven gespaard in de Specsavers winkel. Voor elk verkocht montuur en hoortoestel doneren de Specsavers-winkels auto matisch een vast bedrag aan de stichting. Na een jaar spa ren schenkt elke winkel het bijeen gebrachte geldbedrag aan de goede doelen. Op de website www.stichtings- pecsaverssteunt.nl konden lokale initiatieven uit heel Nederland zich presenteren aan het publiek. "De afgelo pen maanden is er massaal gestemd", vertelt opticien Danny Bommelé van Spec savers Middelburg. "De stembutton kon geplaatst worden op andere websites. We kijken er naar uit om voor de twee gekozen initia tieven te gaan sparen." De komende maanden gaat er flink gewerkt worden aan diverse wegen in Zeeland. Want met wegen is het net als met het schilderwerk: zo eens in de vijf jaar is groot onderhoud nodig. Vanaf 29 oktober tot half december krijgen automobilisten in Zee land te maken met verschil lende omleidingen, maar de overlast blijft waarschijnlijk tot een minimum beperkt: de werkzaamheden gebeuren indien mogelijk 's nachts. Marina Meijers Zeeland Woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat benadrukt dat de Zeeuwse wegen van pri ma kwaliteit zijn: "De Zeeuwse rijkswegen waartoe de N57, N59, N61 en A58 behoren zijn in goede staat, maar zoals met zoveel zaken is het belangrijk eens in de vijfjaar gepland groot onderhoud te plegen. Het asfalt moet stroef genoeg zijn, dit is volgens de normen uiteraard het geval maar we zien natuur lijk toch altijd enige slijtage. Het *is dan onze verantwoordelijk heid om te zorgen dat de wegen ook in de toekomst kwalitatief in orde blijven. In de zomer maanden is het vaak te druk op de Zeeuwse wegen, vandaar dat we kiezen voor het najaar." De werkzaamheden zullen zoveel mogelijk 's nachts gebeuren. Veiligheid Hoe zit het met de veiligheid van de medewerkers? "Veiligheid is iets dat wij hoog in het vaandel hebben staan. Wegwerkers ver richten de werkzaamheden zo veel mogelijk in een afgesloten werkvlak, hierdoor is de hinder door het verkeer minimaal. Daarnaast worden zogenaamde botsabsorbers geplaatst. Dit is als het ware een groot stootkus sen dat de klap opvangt, mocht iemand toch op de afzetting in rijden. Op deze manier worden wegwerkers beschermd tegen eventueel onoplettende wegge bruikers. Verder is het natuur lijk zo dat het op de Zeeuwse wegen over het algemeen 's nachts tussen 20.00 en 6.00 uur, het tijdsbestek waarin het werk grotendeels gebeurt, niet zo druk is. Bovendien worden de automobilisten omgeleid en wordt de toegestane maximum snelheid verlaagt naar 70 km per uur. We merken gelukkig dat de meeste weggebruikers zich hier ook keurig aan houden. Het is natuurlijk in ieders belang dat de werkzaamheden goed uitge voerd kunnen worden." Vananaarbeter.nl Om gedurende de wegwerk zaamheden goed voorbereid op pad te gaan over de Zeeuwse wegen is het raadzaam om de site www.vananaarbeter.nl te raadplegen. Hierop is de actuele informatie eenvoudig te vinden. Daarnaast is er inmiddels ook een app waarmee via de iPhone informatie op te vragen is over geplande wegwerkzaamheden aan rijkswegen in Nederland. De app is gratis te downloaden via de App Store. Maar on danks alle moderne technische snufjes van tegenwoordig bena drukt De Feijter dat ook de be kende gele borden er niet voor niks staan. "Stuit je in een on bekende omgeving onverhoopt op wegwerkzaamheden, volg dan de gele borden. Deze zijn geplaatst om de automobilist zo snel mogelijk letterlijk weer op de goede weg te krijgen. Volg je deze borden, dan komt het al tijd goed!" Meer info op www. vananaarbeter.nl of via de gratis Landelijke Informatielijn 0800- 8002, zeven dagen per week van 6.00 tot 22.30 uur. u7u;uj.uananaarbeter.nl Veere Schrijfster Anneke Wiltink uit Veere heeft enkele maan den geleden de dichtbundel 'Overvloed, kankergedichten en gedachten' gepubliceerd. De opbrengst daarvan is voor de KWF kankerbestrijding. De uitgave is gesponsord door boekhandel De Drvk- kery in Middelburg. Anneke stelt voor de gedichtenwed strijd in De Faam tien bun dels beschikbaar. Iedereen mag maximaal drie gedich ten insturen met het thema 'ziekte' of'kanker'. Inzenden kan tot 14 november. De winnende gedichten komen in De Faam van 28 november. Het leven van Anneke en haar gezin veranderde in 2008, toen zij te horen kreeg dat ze kanker heeft. Met haar gezin kwam ze in een stroomversnelling van heftige gebeurtenissen die gepaard gaan met innerlijke groei en verdieping. Sinds de diagnose heeft ze een intensief behandel- traject achter de rug, waaronder chemotherapie en stamceltrans plantaties. De gedichten in de bundel geven uiting aan haar emoties en gedachten over kan ker met een knipoog naar de omgang met de medemens. kankergedichten en gedachten De jury voor de gedichtenwedstrijd bestaat uit Anneke Wiltink, Henk Kosters (Zeeuwse Bibliotheek) en Ellen De Vriend (De Faam). Gedichten kunnen ingestuurd worden via de e-mail: red. faam@whm.wegener.nl of de post: Redactie De Faam, Park Veldzigt 35, 4336 DR Middelburg. Journaal Ijt STICHTING Goud at Home is onderdeel van Schreuders Moerkerken Juweliers, welke sinds 1926 al een vertrouwd adres is. Goud at Home is een van de grootste inkooporganisaties in oud goud en zilver. We zien u graag op een van bovenstaande locaties! woensdag en donderdag van 11.00 -18.00 uur Locatie: Hotel Arneville

de Faam | 2012 | | pagina 16