Studenten willen meer privacy Schoonvrucht is schoonheid Dier van de week: Verlegen kater Kraai Herdenkingen op Walcheren MAANDAG 29 TM DINSDAG m OKTOBER Ontdek het mooie Drenthe! 3-Daags arrangement voor 2 personen bij Hotel-Restaurant Hoogeveen. 2 Overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet, 1x een 3-gangendiner, 1x gratis fietshuur en inclusief 1 uur bowlen. Geldig t/m 31 maart 2013. MAANDAG 29 T/M BINSQAO m OKTOBER De beste en meest efficiënte beveiliging voor PC en Internet! MYAntivirus kan geïnstalleerd worden op 3 verschillende computers en de licentie is voor 1 jaar. - MAANDAG 29 T/M DINSDAG 30 OKTOBER Met deze infrarood thermometer kun je contactloos en hygiënisch binnen 1 seconde vanaf een afstand van ongeveer 5 cm de temperatuur opmeten. Nu, inclusief verzendkosten! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 oktober 2012 De Faam pagina 15 Het was een flinke tegenval ler dat de studentenwoon- units op het Scheldeterrein nog niet in gebruik konden worden genomen aan het begin van het nieuwe stu diejaar. Maar de bouw liep door verschillende redenen, waaronder bodemonderzoek, vertraging op. Maar nu ko men de units, die plaats gaan bieden aan 135 studenten, wel op het Scheldekwartier. Gerard van der Hoeven Vlissingen Voorlopig logeren 73 studenten van de HZ University of App lied Sciences op een hotelboot, afgemeerd in Het Dok. Anton Pranger (19), eerstejaarsstu dent aquatische technologie uit Dedemsvaart zit relaxt in de lounge van de hotelboot de M.S. Arlene die normaal ge sproken ingezet wordt voor bij voorbeeld reisjes langs de Rijn. "Ik heb via bemiddelingsbureau APV gezocht naar een kamer en kwam in aanmerking voor een unit hier op het terrein." Hij is blij met deze tijdelijke oplos sing, maar hoopt toch snel een unit te kunnen betrekken. "Het is wel leuk op deze boot, maar de ruimte is beperkt. En je mist toch wel wat privacy. Ik heb wel een eigen hut, maar er zijn ook studenten die een hut delen met zijn tweeën. Wel leuk is dat er medestudenten van vele natio De studenten van de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen bivakkeren nu nog op een boot. Binnenkort kun nen zij de woonunits op het Scheldekwartier betrekken. naliteiten aan boord zijn." Ro nald en Corine zitten namens de NLSV aan boord om de studenten in toom te houden en een oogje in het zeil te hou den. "Het is gezellig, 's Avonds wordt een biertje gedronken, mensen maken muziek en leg gen contacten." Corine kookt voor studenten en Ronald is als beheerder actief. Ronald Schil- lemans: "De boot blijft hier tot 15 november. Dan zijn volgens plan de eerste units bewoon baar. Dit is dus^ een tijdelijke oplossing. Zo'n schip is niet goedkoop, maar komt voor re kening van NLSV Vastgoed en de Gemeente Vlissingen." Nieuwe woonunits De nieuwe woonunits, die nu geplaatst worden, blijven vijfjaar staan op het Scheldekwartier. Ze bieden de student een ruimte van 27 vierkante meter met een gemeubileerde woon- en slaap kamer, een eigen douche en toi let en een gemeenschappelijke binnen- en buitenruimte. Ze gaan de student maandelijks 395 euro kosten. Dat is inclusief energiekosten. Volgens Ronald een schappelijke huurprijs voor studenten die vaak overgeleverd zijn aan woekerprijzen bij huis jesmelkers. Huisvesting Studentenhuisvesting is, ook in Vlissingen, problematisch. Lan delijk gezien zijn er volgens het NLSV (Nederlands Studenten, Starters Seniorenvastgoed) zo'n 30.000 studentenkamers te weinig. Veere Het programma van de her denkingen in de gemeente Veere is bekend. Op donder dag 1 november is er herden king van zowel militaire als burgerslachtoffers die bij de bevrijding van Westkapelle zijn gevallen. Het begint om 11.00 uur bij de Liberty Bridge bij het Dijk- en oor logsmuseum Het Polderhuis. Aansluitend is er een her denking bij het monument achter de vuurtoren voor de burgerslachtoffers. Om 14.00 uur is er een bij eenkomst in Het Schutters hof in Domburg. De orga nisatie is in handen van het Comité herdenking Dom- burgse Oorlogsslachtoffers. Vrijdag 2 november is er om 10.30 uur een kerkdienst in de Catharinakerk aan het Willibrodusplein in Zoute- lande. De Herdenkingscommissie van de Commandostichting houdt zaterdag 3 november de jaarlijkse herdenking van Operatie Infatuate bij het monument bij de walradar- toren bij Erica in Westka pelle. Het begint om 14.00 uur. Aansluitend is er een herdenking op de begraaf plaats bij de vuurtoren. Op maandag 5 november is er herdenking bij het monu ment voor de Begraafplaats aan de Biggekerksestraat in Koudekerke. Het begint om 10.30 uur. Donderdag 8 november is er een Korte herdenkingsceremonie bij het monument aan de Fort den Haakweg in Vrouwen polder. Vlissingen Tara De Vriend Kraai is een lieve kater van tien jaar oud. Hij is wel een beetje verlegen en moet altijd even wennen aan nieuwe mensen en veranderingen. Maar als hij gewend is, dan is het een aanhanke lijke schootkat die dol is op knuffelen. Verder is Kraai een pluizenbol, die af en toe geborsteld moet worden. "Kraai is al zijn hele leven gewend om naar buiten te gaan. Dus dat wil hij bij zijn nieuwe thuis ook graag kun nen. Hij woont daarom ook liever niet in een flat", vertelt Tamara van het dierenasiel. Kraai kan goed samen met andere katten, want dat doet hij in het asiel ook. Van honden houdt hij niet zo, dus daar blijft hij bij uit de buurt. Verder kan Kraai niet bij kleine kinderen, grotere is geen probleem. Gizmo In hetzelfde verblijf in het asiel zit Gizmo. Een rustige en erg lieve kater, die gelijk begint met kopjes geven als je binnenkomt. Gizmo houdt van op schoot lig gen en dutjes doen. Maar als hij wakker is, dan is het echt een lieverd. Ook Gizmo is op zoek naar een nieuw baasje. Interesse Interesse in Kraai of Gizmo? Kom dan eens kennismaken. Bel 0118-613579 of neem een kijkje in het Dierenasiel Walche ren aan de Maanweg 5 in Vlis singen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op za terdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om ken nis te maken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is op de website: "0 dierenasieliualcheren.nl Kraai is een lieve kater van tien jaar oud. Hij is wel een beetje verlegen en moet altijd eventjes wennen aan nieuwe mensen en veranderingen. FOTO: TARA DE VRIEND Kan de herfsttuin wel wat kleur gebruiken? Misschien is aanplant van een paar Callicarpa-struiken een leuk idee. De naam Callicarpa is afge leid van het Griekse kallos (schoonheid) en karpós (vrucht). In de Nederlandse naam 'schoonvrucht' zie je dat terug. Van de struik be staan in het wild zeker 140 verschillende soorten. Onder de handvol gekweek te varianten is Callicarpa bodinieri de belangrijkste. Dit is een forse heester van circa 2 m hoog, met dofgroen blad. Al zijn de lila bloemen die in juni verschijnen tamelijk klein en onopvallend, toch trekken ze volop bijen aan. Vooral als in de herfst het blad is afgevallen, ziet de Callicarpa er super uit, met een weelde aan helder paarse bessen, die in bundels aan de takken groeien. De meest voorkomen de cultivar is Callicarpa 'Pro fusion'. Een andere aantrekke lijke soort is C. dichotoma. Dit type blijft wat kleiner en tooit zich met een oranjepurperen herfstkleur. Naast deze twee schoonvruchten kun je ook kiezen voor een variant met witte vruchten: C. japonica var. leucocarpa. Alle Callicar- pa's doen het uitstekend op een niet te dichte of te zware grondsoort. Plant bij voorkeur twee of meer struiken bij elkaar, dan krijg je extra veel schone vruchten! MYAntivirus 2012 (0[ JIL 1 lLI-j 11u1 Deze deals koop je alleen op www.sweetcfeal.nl! FOTO: VISIONSPICTURES.COM

de Faam | 2012 | | pagina 15