Aandacht voor de mooie nacht Met succes een eigen bedrijf starten? Dier van de week: Jack Russel - Maltezer Jacky Het Nederlandse Rode Kruis GEZOCHT: DOCENT EERSTE HULP (EH) Kom naar de Week van de Starter Alles is Liefde op trouwbeurs Tot de vele activiteiten van de afdeling Walcheren behoort het geven van basis- en herhalingscursussen Eerste Hulp, Reanimatie en AED. De cursussen worden verzorgd door gecertificeerde docenten. Zij ontvangen daarvoor een vergoeding. De afdeling Walcheren van het Nederlandse Rode Kruis wil het team docenten Eerste Hulp (EH) op korte termijn uitbreiden. Wij zoeken mensen die in het bezit zijn van een diploma Kaderinstructeur Eerste Hulp of bereid zijn dat diploma te halen. De afdeling is (onder voorwaarden) graag bereid de opleidingskosten te betalen. Het is een prima opleiding, waarmee je niet alleen bij het Nederlandse Rode Kruis maar ook elders of als freelancer aan de slag kunt. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Ben Bosman, bestuurslid opleidingen en vrijwilligersmanagement afdeling Walcheren: 0118-464703 06-51646558 benine@zeelandnet.nl Maandag 29 oktober Zeeuws-Vlaanderen Dinsdag 30 oktober Walcheren Woensdag 31 oktober Oosterschelderegio Toegang gratis Meer informatie en aanmelden www.kvk.nl/weekvandestarter ZEEUWS MUSEUM TAXATIEWEEK AZIATICA 29 oktober t/m 2 november y} Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 oktober 2012 De Faam pagina 7 Middelburg De Alles is Liefde Trouw beurs beleeft haar primeur op zaterdag 10 november in het Van der Valk hotel in Middelburg. De beurs richt zich op aanstaande bruidspa ren, hun familie en vrienden en biedt onder meer een cat- walkshow met bruidsmode van internationale designers. Bezoekers kunnen hun hart ophalen bij de vele stands met alles op het gebied van trouwen en bruiloften. Om de beleving compleet te ma ken zijn er ook allerlei hapjes, drankjes en krijgt iedereen een goodiebag bij vertrek. Bruidsmode Tijdens de catwalkshows worden de nieuwste interna tionale creaties op het gebied van bruidsmode geshowd door Zeeuwse modellen. Het publiek ziet onder meer jurken van designers als Lazaro, Hayley Page, Ritva Westenius, Enzoani, Watters en Immediate. Onder de bezoekers wordt een prijs verloot te waarde van duizenden euro's. Die winnaar gaat namelijk naar huis met onder meer een couture bruidsjurk, een trouwpak en een luxe hotelovernachting in de bruidssuite van Van der Valk.Initiatiefnemer van de Alles is Liefde Trouwbeurs is Mirjam Colijn van Verliefd BruidsCouture Events uit Kapelle. Kaarten voor de beurs zijn te bestellen via: www.aUesisliefdebeurs.nl De Nacht van de Nacht valt dit jaar op zaterdag 27 oktober. Het belooft weer een nacht vol duistere activiteiten te worden. De Nacht van de Nacht wordt georganiseerd door Natuur en Milieufedera ties in samenwerking met Na tuur Milieu. Dit evenement wil mensen bewust maken van lichtvervuiling. Nederland behoort tot de landen met de meeste lichtvervuiling. Redactie Middelburg Maar 'vervuiling' is dat niet erg zwaar op de hand? Volgens de Natuur en Milieufederaties zeker niet. Al die verlichting in de vorm van bijvoorbeeld straatverlichting of reclame verlichting verstoort niet al leen het biologische ritme van dieren, maar ook van de mens. Zo zou het zelfs mogelijk zijn dat een overvloed aan kunst licht de natuurlijke aanmaak verstoord van melatonine, het hormoon dat verantwoordelijk is voor ons natuurlijke slaap- en waakritme. Tijdens de Nacht van de Nacht wordt hier bij stil gestaan, niet alleen op een edu catieve, maar zeker ook op een speelse manier. Er worden door heel Nederland én op Walche ren tal van activiteiten voor het hele gezin georganiseerd die de schoonheid van echte duisternis benadrukken. Het werk van Yona Friedman en Jean-Baptiste Decavèle is voor één keer ook 's avonds te bewonderen. FOTO:PR De Vleeshal in Middelburg is voor deze gelegenheid geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Je kunt dan de tentoonstelling 'Archi tecture without building' van -Yona Friedman en Jean-Bap tiste Decavèle in het donker be wonderen. Tijdens deze avond zal het speciaal voor deze ten toonstelling gecomponeerde stuk Intro Fugue van Jan Karman in première gaan als 'Music without playing'. Het is die avond meerdere malen te horen. Bij Terra Maris in Oostka- pelle is de activiteit Ogen in de Nacht. Wat zie jij in het donker? Welke vogel kan 's nachts juist heel goed zien? Van 19.00 tot 20.15 uur kunnen kinderen en hun ouders deelnemen aan deze uilenactiviteit. Eerst worden er uilenmaskers gemaakt en dan vermomd als echte nachtdieren gaan de kids een korte boswan deling maken. Deelname is gra tis. Aanmelden kan via reserve- ringen@terramaris.nl of-0118 582620 Onder een bijna volle maan start om 20.00 uur de Ogen in de Nacht-wandeling door het bosgebied de Manteling. Tijdens deze wandeling in het donker spelen diergeluiden, het ruisen van de bomen en de zee een grote rol. Een gids helpt de wandelaars te kijken en te zoeken en geeft informatie over het nachtleven van het bos. Deelname is gratis. Aanmelden via 0118-582620. laathetdonkerdonker.nl Tara de Vriend Vlissingen De witte Jacky is een krui sing Jack Russell met een Maltezer. Hij is acht jaar oud en kwam in het asiel terecht doordat zijn baasje niet meer voor hem kon zorgen. Jacky kan goed samen met een kat, want daar heeft hij mee samengewoond. Ook een ko nijn is hij gewend, die vindt hij erg leuk. Verder is Jacky dol op aandacht. Hij houdt er van om lekker geknuffeld te worden. Hij is wel iets aan de te zware kant, want hij at wel eens te veel lekkers. Dus af en toe een stevige wandeling zal hem goed doen. Jacky is een rustige hond en kan goed samen met kleine en grote kinderen. "Het is echt een schat, die door omstandigheden helaas naar het asiel moest. Ik hoop dat hij snel een leuk baasje vind!", vertelt Tamara van het Dierenasiel Walcheren. Geplaatst Goed nieuws! De dieren van de week: Triangel, Calypso en Murphie hebben allemaal een nieuw baasje gevonden. Ze zijn alle drie erg blij met hun nieuwe thuis. Interesse Interesse in Jacky Kom dan eens kennismaken met hem. Bel 0118-613579 of neem een kijkje in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissin gen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op za terdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om ken nis te maken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie via: dierenasielwalcheren.nl Hoewel Jacky een kruising is tussen een Jack Russel en een Maltezer, heeft hij meer van een Maltezer. Hij is dol op aan dacht en knuffelen, wie heeft tijd? FOTO: TARA DE VRIEND ZEEUWS VEILINGHUIS Chinees porselein Snuffbottles Chinees zilver Ivoor Indonesische schilderijen Jade objecten Chinees lakwerk Sculpturen Gratis, dagelijks van 13.00 - 16.00 uur Locatie: Zeeuws Museum Abdij Middelburg Meer informatie: Tel. 0118-650 680

de Faam | 2012 | | pagina 7