OPEN DAG Donatie voor dieren en redders Concert met harp en piano Schrijf je stil in Koorkerk Foto's en film van scheepsbouw Leraar gaat strijd aan Bijbelquiz in De Hoeksteen Ontmoetingsdag voor kinderen Het provinciaal Jeugddebat Open dag activiteiten: Neem op zaterdag 27 oktober een kijkje in het Medisch Wellness Centrum Zeeland! Tijd: 10.00 -16.00 uur Locatie: Stadspoort Goes Piet Heinstraat 41-43 4461 GL Goes Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 oktober 2012 De Faam pagina 6 Middelbuigs nieuws Middelburg Specsavers Middelburg schenkt een bedrag van 857,91 euro aan Stichting Dierenvrienden en 1593,25 euro aan Middelburg se reddingsbrigade. De winkel heeft in het afgelopen jaar voor elke verkochte bril of hoortoe- stel een donatie gedaan aan de Stichting Specsavers Steunt. Op haar beurt doneert deze stichting dit bedrag aan Stich ting Dierenvrienden en Middel burgse reddingsbrigade. Middelburg De internationaal succesvolle harpiste en Edisonwinares La- vinia Meijer is vrijdag 26 okto ber samen met pianist Feico Deutekom in de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg te horen. Op het programma staat een aantal bekende en minder be kende stukken van Philip Glass, waaronder zijn muziek voor The Hours, delen uit Glassworks en zijn minimal klassieker Music in Similar Motion. Ook laten zij muziek horen van andere com ponisten als Meredith Monk, Wim Mertens en de Neder landse componist Douwe Ei- senga die speciaal voor hen een nieuw werk schreef. Het concert begint om 20.00 uur. Entree is 15 euro. Middelburg De landelijke Dag van de Stilte is zondag 28 oktober. In Mid delburgse Koorkerk is het dan 'Schrijf je Stil'. Het doel van de jaarlijks terug kerende themadag is om de waarde en werking van stilte en innerlijke rust onder de aan dacht te brengen bij een zo breed mogelijk publiek. Tijdens Schrijf je Stil zijn er eenvoudige schrijfoefeningen in de stilte van de kerk. Zelf pen en papier mee nemen. De toegang is gratis. Middelburg Bij de Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (SCEZ) aan de Groenmarkt 13 in Middelburg staat tot en met woensdag 31 oktober een installatie opgesteld met filmbeelden van traditione le scheepsbouwvaardigheden. De presentatie, gemaakt door Studio Haak Visser, is gratis bij de SCEZ te bekijken van maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 14.00 uur en vrij dags van 9.00 tot 12.00 uur. Binnen een afgesloten installa tieruimte wordt de traditionele scheepsbouw verbeeld met le vensgrote foto- en filmbeelden, geschoten tijdens het Interreg IV-A 2 Zeeën-project 'Traditio nele Maritieme Vaardigheden'. Middelburg In de Koorkerk in Middelburg is zondag 28 oktober de theater voorstelling 'Het verzet' te zien van Theaterloods-B uit Vlissin- gen. Het stuk is een eigentijdse toneelbewerking van de roman 'Bint' (1934) van Bordewijk. Bint is een autoritaire leraar die de strijd aangaat met zijn klas en zijn collega's. De voorstelling begint om 10.00 uur. Toegang: collecte. Middelburg De jaarlijkse Bijbelquiz van het Nederlands Bijbelgenootschap is op 30 oktober in De Hoek steen aan de Roozenburglaan 22 in Middelburg. Teams van verschillende samenstelling spelen met elkaar een quiz vol humor, doordenkertjes en inte ressante wëetjes. De quiz is ook individueel te spelen. Het is van 20.00 tot 22.00 uur en de toe gang is gratis. Middelburg Kinderen van ouders met psy chische problemen (KOPP) en kinderen van verslaafde ouders (KVO) kunnen andere kinde ren ontmoeten op 24 oktober in Middelburg. Ook de ouders zelf, opa's, oma's en vrienden zijn welkom. Het thema is: 'Zorgen aan je hoofd? Vanmid dag even niet'. Kinderen gaan onder andere cupcakes maken en creatief en actief aan de slag. Voor de volwassenen is er een workshop over de opvoeding en een workshop taarten ma ken. De middag eindigt met een gezamenlijke high tea. De bijeenkomst in Het Palet aan de Johan van Reigenbergstraat 2 is van 14.00 tot 16.00 uur. Deel name is gratis. Aanmelden via: 0118-625113. Middelburg NJR houdt op maandag 29 oktober het Provinciaal Jeugd debat in het provinciehuis in Middelburg. Tijdens dit debat worden twaalf jongeren gese lecteerd die doorgaan naar het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer. Wie het leuk lijkt om volgend jaar april in de Tweede Kamer te staan kan meedoen aan het debat in Zee land en laten zien wat hij of zij belangrijk vindt. In de ochtend wordt in groepen een voorstel voor een provinciaal probleem gemaakt en in de middag wordt daarover gedebatteerd met Sta tenleden. Alle jongeren uit Zeeland van vmbo, mbo, havo en vwo-scho- len in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar kunnen zich vanaf nu inschrijven via: www.jeugddebat.nl Shantykoor De Kanaken uit Bergen op Zoom treedt zaterdag 3 november om 14.30 uur in Hotel Arneville op voor de Zonnebloem Middelburg. Entree is 8 euro. Opgeven bij Corry Moens-Jobse, 0118-582942, tussen 19.00 en 20.00 uur. FOTO: PR MEDISCH WELLNESS CENTRUM ZEELAND Rondleiding door medisch specialisten Toelicht tandimplantaten Toelichting borstprothesen Huidadvies door huidtherapeute Informatie over behandelingen en antwoord op al tiw vragen Indigo (preventie zorg) Dialyse RP Care zorgvakanties KNAPP Skincarecenter City Spa Oogcorrecties, gelaatscorrecties, borstcorrecties, injectables en huidaandoeningen Professionele zorg in een persoonlijke omgeving Snel consult en behandeld AvondspreekuTen f 4^. 1 Kaakchirugie, tandimplantaten, esthetische tandheelkunde en mondhygiëne Expertise en persoonlijke aandacht Innovatieve behandelingen 3D CT scan Avondspreekuren Acnetherapie, camouflagetherapie, littekentherapie en oedeemtherapie Lasertherapie voor couperose, huidverjonging en pigmentatie Voor de zieke of beschadigde huid Samenwerking huidtherapeute en plastisch chirurgen MWCZ Piet Heinstraat 41 - 43 j 4461 GL Goes 10113 - 23 76 20 info@mwcz.nl j www.mwcz.nl jkn

de Faam | 2012 | | pagina 6