55-plus Nieuws Win een iPad! Meidactie stapeling in de zorg Senioren informatiedag SWM Netwerkcoaches bieden hulp sociaal isolement Werkt voor Ouderen informatie deÜRVKKERY Feestmiddag 55-plussers Waterspetters Uitagenda Thuiszorg: hulp en ondersteuning bij u thuis Stichting Welzijn Middelburg zoekt promoters vrijwilligerswerk Veere Walcheren is sinds kort twee gediplomeerde netwerkcoa ches rijker. Janne en Menno, vrijwilligers van Manteling, hebben de door Manteling aangeboden training 'netwerk- coach' met succes afgerond en staan klaar om aan de slag te gaan. Ze helpen mensen in een aantal begeleidingsgesprekken om hun netwerk te verstevigen of een nieuw netwerk op te bouwen. Steeds meer mensen kloppen bij Manteling aan omdat ze zich eenzaam voelen en nauwelijks contacten heb ben. Vaak krijgen ze behalve hulpverleners niemand over de vloer. Ze verlangen naar iemand om mee te praten, dingen mee te delen, dingen mee te doen. De netwerkcoa ches helpen hen om zélf hun contacten uit te breiden en te onderhouden. Het gaat dus verder dan het aanbieden van een maatje. Wie zijn of haar sociale netwerk uit te breiden en hier steun bij kan gebrui ken, kan bellen met: 0118— 553530. Het deelnemen aan een netwerktraject is gratis. Op 20 november 2012 gaat de nieuwe training 'Netwerk- coach' van start, bestaande uit vijf bijeenkomsten waarin de toekomstige coaches zich de methodiek 'netwerkcoaching' eigen gaan maken. Menno en Janne hebben het doel dat de deelnemer aan het eind van het traject een voor hem of haar acceptabel netwerk heeft. FOTO: MANTELING Middelburg Nederland moet bezuini gen. Ook de zorg ont komt daar niet aan. In de afgelopen jaren zijn veel plannen gemaakt en maat regelen ingevoerd om de zorg betaalbaar te houden. Een groot aantal mensen wordt geconfronteerd met een opeenstapeling van maatregelen. Inmiddels is een deel van deze maat regelen gerealiseerd. De dertien regionale Zorgbe- langorganisaties, waaron der Klaverblad Zeeland, organiseren een meidactie om de gevolgen van de bezuinigingen in kaart te brengen. Krijgen mensen minder zorg? Zijn de kosten gestegen? En welke invloed heeft dat op het dagelijks leven? Iedereen kan zijn De dertien regionale Zorgbelangorganisaties, waaronder Klaverblad Zeeland, organiseren een meidactie om de gevol gen van de bezuinigingen in kaart te brengen. FOTO: P.R. mening geven via ASK Kla verblad Zeeland, telefoonnum mer: 0113-212783 (ma t/m vrij van 9.00 tot 13.00 uur). De meidactie loopt tot en met woensdag 31 oktober. Een mening geven kan ook via de website: iüiüiu. klauerbladzeeland.nl Middelburg De senioren Informatiedag wordt gehouden op dinsdag 30 oktober in de Schouw burg in Middelburg. Het thema is: Actiefin Senioren perspectief. Er zijn verschil lende workshops: Wijs op het web, een presentatie van Seniorenweb over het gebruik van computer en tablet, veranderingen in de zorg en een workshop van de gemeente Middelburg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg over de veranderingen in de Wet maatschappelijke ondersteu ning (WMO) en valpreventie. Daarnaast zijn er kramen met informatie over: de Stichting Welzijn Middelburg, de Zeeuwse Volks Universiteit, slechthorenden, Het Kla verblad, Stichting 'Vier het Leven' Ouderenbonden, Woongoed en live-clinic een machine om de conditie te tes ten. Spreker is Wim van Kreij, schrijver van het boek 'Geluk kig ouder worden'. Meer dan 800 mensen hebben zich nu aangemeld voor deze dag. Middelburg Voor 55-plussers, ouderen en eenzamen houdt het Leger des Heils op zaterdag 3 november een feestmid dag in het gebouw naast de brandweerkazerne. Tussen 14.30 en 17.00 uur is een gospelduo met muziek en zang, Ook is er koffie met wat lekkers. De entree is gratis. Aanmelden kan 's morgens via: 06-10295862. Domburg Burgemeester René van der Zwaag heeft maandag de themaweek waterspetters in Simnia geopend, een samenwerking tussen zorg centrum Simnia, Terra Ma- ris, Polderhuis en gemeente Veere. Bewoners brengen een bezoek aan Terra Maris in Oostkapelle en bekijken een natuurfilm in Simnia. Donderdag gaan leerlingen van basisschool De Golfslag op het strand materialen zoeken en kunstwerken van maken met de bewoners in Simnia. Donderdagmid dag komt Reginald Peene de bewoners vermaken met zijn liedjesprogramma 'Als de Dag van Toen'. Vrijdag middag is er een lezing door Jan Tuin (van Terra Maris) over zeevogels. Vlissingen 7 november, 14.30 uur Ronny Tober Deze zanger en entertainer geeft een onvergetelijk optreden Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 21 november, 14.30 uur Kinderdansgroep Walacra Een show met muziek en dans Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 25 november, 14.30 uur Zeeuwse band Jazzit Jazzversies van bekende liedjes Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 31 oktober, 14.00 uur Accordeonist Marten den Haan Een gezellige meezingmiddag De Schutterij, Schutterij straat 19, Vlissingen (toegang is gratis) Oost-Souburg 28 november, 14.00 uur Optreden Ikken IJ Oer-Hollandse gezelligheid Gouwe Tuyn, Gouwestraat 129, Oost-Souburg (toegang is gratis) Zie voor meer activiteiten de activiteitenkalender op www.werktvoorouderen.nl www.werktvoorouderen.nl Wilt u ondersteuning bij huishoude lijke activiteiten? Of heeft u hulp nodig bij het opstaan en naar bed gaan, bij het gebruik van medicijnen of de verzorging van wonden? Thuiszorg van Werkt voor Ouderen kan u hierbij helpen. Met thuiszorg van Werkt voor Ouderen krijgt u hulp in uw eigen huis. Zo kunt u zo lang mogelijk thuis blijven wonen. De zorg wordt aangepast aan uw wensen en behoeften. En u krijgt hulp op een moment dat het u uitkomt. Het thuiszorgteam bestaat uit een kleine groep vaste medewerkers die 7 dagen in de week voor u klaar staan. Thuiszorg biedt ook intensieve zorg aan huis. Als het nodig is zelfs 24 uur per dag. Spil in het team is de wijkverpleegkundige. Zij ondersteunt u en houdt contact met bijvoorbeeld uw huisarts of andere zorgverleners. Heeft u vragen? Of wilt u meer weten? Neem dan contact met ons op via telefoonnummer 0118 - 448 448 of mail naar info@werktvoorouderen.nl. Help ons om vrijwilligerswerk te promoten! Dat vrijwilligerswerk leuk, afwisselend en belangrijk is, willen wij graag aan zoveel mogelijk mensen laten weten. En daar kunnen we wel wat hulp bij gebruiken. Deel jouw idee met ons om vrijwilligerswerk te promoten en maak kans op mooie prijzen! Verzin bijvoorbeeld een slogan, ontwerp een poster, bedenk een actie of maak een filmpje. Inzenden voor 1 november 2012 naar vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl De beste inzendingen maken kans op: le prijs: een iPad II 2e prijs: cadeaubon van de Drvkkery t.w.v. 50 euro 3e prijs: vrijkaartjes voor poppodium de Spot De winnaars worden bekendgemaakt tijdens het Vrijwilligerscafé op zaterdag 3 november 2012. Lees meer over het Vrijwilligerscafé op de achterzijde! Met dank aan Media Markt Middelburg, de Drvkkery en de Spot voor het beschikbaar stellen van de prijzen. 0118-448 448 werktvoorouderen

de Faam | 2012 | | pagina 19